آراف نتل

خدمات دستگاه آر اف نتل چیست؟

دستگاه آر اف فرکشنال نتل یا نتلز جزو جدیدترین و تأثیرگذارترین دستگاه های زیبایی و جوانسازی پوست به شمار می آید که موجب جوانسازی پوست و با طراوت نمودن آن می گردد. این دستگاه موج های رادیویی را از طریق سوزن هایی با ابعاد بسیار کوچک یا همان میکرو وارد پوست می کند و بسیاری از مشکلات پوستی را نظیر پیری پوست رفع می نماید و تنها هدف از فرو رفتن این سوزن ها در پوست تحریک کلاژن و بهبود رشد آن است به علاوه این سوزن ها پوشیده شده از طلا هستند و هیچگونه حساسیت پوستی ایجاد نمی کنند. این دستگاه برای سایر نقاط بدن از جمله: چانه، گردن، غبغب، گونه، چشم ها، پوست صورت، رفع سلولیت و افتادگی شکم قابل استفاده است. دستگاه آر اف نتل بیشتر جهت رفع شلی و افتادگی پوست یا همان لیفت و سفت نمودن پوست مورد استفاده قرار می گیرد اما مزایای دیگری همچون افزایش کلاژن سازی پوست، جوانسازی پوست، درمان کلاتوزپیلاریس یا همان پوست مرغی، رفع تعریق بیش از حد زیر بغل، رفع خطوط پیشانی و خط های اخم و لبخند، از بین بردن غبغب و زاویه سازی فک، رفع چین و چروک گردن، رفع افتادگی سایر نقاط بدن نظیر شکم و بازو، بهبود سلولیت، برطرف کردن تیرگی پوست در نواحی همچون زیر بغل و کشاله ران، شفافیت پوست، رفع جای زخم و اسکارها، بستن منافذ باز پوست، بهبود و رفع آکنه ها، درمان ترک های پوستی شکم و بدن که ناشی از کاهش یا افزایش استرچ مارک هستند، رفع لک های پوستی، برطرف نمودن محل بریدگی و سوختگی و کاهش ترشح بیش از حد چربی در پوست، دارد.

عملکرد دستگاه آر اف نتل به چه صورت می باشد؟

عملکرد دستگاه آر اف فرکشنال نتل به دو صورت می باشد که عبارتند از:

۱: روش فرکشنال: همانطور که گفته شد در این روش، سوزن هایی به طور اتوماتیک در عمق پوست نفوذ می کنند که با تحریک بافت پوست موجب افزایش کلاژن سازی و الاستین می گردد و امواج رادیویی را وارد پوست می نماید که تمامی این فرایند موجب حرارت و بروز تغییرات در لایه درم پوست می شود.

۲: روش مولتی پولار: در این روش موج های رادیویی بین قطب های مثبت و منفی به صورت دو به دو برقرار است که با نفوذ به داخل پوست موجب تحریک فاکتورهای رشد می گردد که همین امر به تولید هیالورونیک اسید، کلاژن و الاستین پوست کمک کرده و آن را ترمیم می نماید.

ویژگی های دستگاه آر اف نتل:

۱: دوره استراحت کوتاه مدت

۲: بدون هیچگونه عوارض جانبی

۳: قابل استفاده برای انواع پوست

۴: قابل استفاده برای تمامی نقاط بدن از جمله نقاط حساس

۵: دارای سرعت عملی بالا

۶: ایمن بودن دستگاه

اقدامات قبل از انجام آر اف نتل

۱: غذاهای چرب و سنگین مصرف نکنید

۲: از مصرف کافئین و الکل پرهیز کنید

مراحل انجام آر اف نتل

ابتدا سطح پوست را با کرم بی حس کننده می پوشانند و پس از گذشت ۳۰ دقیقه شروع به کار می کنند، تا کرم اثر خود را بر بدن بگذارد. سپس دستگاه سوزن هایی را به داخل پوست وارد و خارج می کند که همین امر سبب منقبض شدن کلاژن در عمق پوست و تحریک رشد آن می شود و در نتیجه پوست سفت می گردد.

آیا موج های رادیویی دستگاه آر اف نتل در پوست سوراخ ایجاد می کند؟

در واقع اندازه سوزن به قدری کوچک است که بر روی پوست قابل مشاهده نیست یا به عبارت دیگر فرو رفتن سوزن در پوست سبب ایجاد سوراخ های بزرگ و آنچنانی نمی گردد بلکه سوراخ ها بسیار ریز هستند و با چشم پیدا نیستند اما این سوزن ها به دلیل فرورفتگی در پوست سبب ایجاد قرمزی می شوند و پوست سرخ رنگ به نظر می رسد.

آراف نتل مزایای جوانسازی پوست با استفاده از دستگاه آر اف نتل چیست؟

این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه ها و لیزر از مزایای بیشتری برخوردار می باشد چرا که در وهله اول درد کمتری نسبت به آنها دارد و دیگر اینکه پوست را نمی سوزاند و موجب تغییر رنگ آن نمی شود به علاوه زمان استراحت در اثر درمان این دستگاه برای تمامی نقاط بدن بین ۱ الی ۲ روز می باشد.

مراقبت های بعد از انجام فرکشنال نتل

نوشیدن آب زیاد:

هنگامی که شما پوست خود را با استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال نتل لیفت و سفت می نمایید باید همواره در طول روز ۶ الی ۸ لیوان آب میل نمایید چرا که پوست در این بازه زمانی به دلیل تحریک کلاژن به رطوبت نیازمند است و کم آبی بدن چه در این زمان و چه در زمان های عادی می تواند تاثیرات مخرب بسیاری بر روی پوست داشته باشد.

آفتاب نگرفتن و دوری از حمام و سونا:

در دوره درمان سوختگی توسط این دستگاه باید همواره از پوست مراقبت نمود و به هیچ وجه نباید آن را تحت فشار قرار داد و در حد توان از عوامل آسیب زا دوری نمود، یکی از این عوامل آسیب زا نور خورشید است که موجب سوختگی و بروز مشکلات بسیاری برای پوست می شود از این رو در طول درمان باید از نور آفتاب دوری نمایید و هیچگاه در معرض آن قرار نگیرید. علاوه بر خورشید عوامل دیگری همچون سونا، بخار خشک و حمام نیز در طول این دوران برای پوست مضر می باشند از این رو باید تا چندین روز از حمام رفتن پرهیز نمایید.

از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید:

یکی از مضرات الکل برای بدن ایجاد کم آبی است و همانطور که گفته شد کم آبی تاثیراتی بدی بر روی بدن و پوست می گذارد. الکل به تنهایی موجب کاهش میزان فولیک اسید، روی و ویتامین های C و B در بدن گشته و گاهی نیز به طور مستقیم پوست را خشک می نماید، از این رو در زمان درمان پوست به هیچ وجه نباید از نوشیدنی های حاوی الکل استفاده کنید و در صورت استفاده هیچ نتیجه ای از درمان نخواهید گرفت.

کرم ضد آفتاب مصرف کنید:

در حالت عادی برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید باید همواره از کرم ضد آفتاب استفاده نمود، همانطور که گفته شد پوست در زمان درمان و لیفت شدن بیشتر از همیشه به نور آفتاب حساس است و تابش نور خورشید به پوست می تواند به راحتی به لایه های زیرین آن نفوذ کند و در روند تولید کلاژن اختلال ایجاد نماید از این رو باید در این دوران بیشتر از همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید و به یاد داشته باشید که استفاده نکردن از ضد آفتاب چه در طی درمان پوست و چه در حالت عادی می تواند تاثیرات مخرب اشعه فرابنفش را به طور چشمگیری کاهش دهد.

از مالش و خارش ناحیه مورد نظر پرهیز کنید:

پس از انجام آر اف نتل به هیچ وجه پوست خود را نمالید و آن را نخارانید چرا که انجام این کار سبب بروز التهاب، تحریک پوست و آسیب دیدن آن می گردد.

تا دو هفته از انجام لیزر خودداری کنید:

لیزر به دلیل اشعه موجود خود در زمان انجام آر اف نتل موجب آسیب رسیدن به پوست می گردد از این رو باید پس از هر جلسه درمان تا ۲ هفته از انجام لیزر خودداری کنید.

تا ۳ الی ۴ روز به هیچ وجه پوست خود را لایه برداری نکنید:

پوستی که تحت درمان آر اف نتل است، با هر بار انجام درمان، شروع به ترمیم بافت های خود می کند، پس اگر لایه برداری در ۳ الی ۴ روز اول انجام گردد پوست به شدت آسیب می بیند و به دلیل باز شدن منافذش می تواند به راحتی روند بهبودی را متوقف نماید.

ناحیه درمان شده را تا ۳ الی ۵ روز اپیلاسیون نکنید و بند نیندازید:

ناحیه درمان شده تا ۱ الی ۲ روز پس از درمان دچار قرمزی و تورم است و به شدت حساس می باشد، از این رو  تا ۳ الی ۵ روز اولیه درمان نباید به هیچ وجه پوست را تحریک نمود و حتما از انجام اپیلاسیون و بند انداختن پرهیز کنید.

تا ۱ روز بعد از درمان به هیچ وجه از لوازم آرایشی استفاده نکنید:

لوازم های آرایشی به دلیل وجود برخی ترکیبات باید حداقل تا ۱ روز پس از انجام آر اف نتل مورد استفاده قرار نگیرند و در صورت استفاده به پوست آسیب وارد می کنند و نتیجه مطلوبی از درمان کسب نخواهید گرفت.

مراقبت های بعد از انجام آر اف نتل تا چند روز باید رعایت گردد:

مراقبت های بعد از انجام آر اف فرکشنال نتل باید حدودا ۳ الی ۷ روز پس از هر جلسه رعایت شوند و هر چقدر بیشتر از پوست مراقبت نمایید نتیجه بهتری می گیرید و در صورت رعایت نکردن اصول گفته شده تمامی زحمات شما به هدر می رود.

تعداد جلسات آر اف نتل

به طور کلی در هر ماه باید ۱ بار جهت درمان  پوست، آر اف فرکشنال نتل را انجام دهید و به طور منظم باید طی ۶ جلسه درمان انجام شود اما گاهی پزشک معالج توصیه می کند دوره درمان را طولانی تر کنید مثلا بین ۸ الی ۱۰ جلسه، تا نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

 

آراف نتل نکاتی راجع به انجام آر اف نتل

۱: برای هر بیمار از کیت سوزنی جداگانه استفاده می شود.

۲: به دلیل ورود و خروج سوزن به پوست، ممکن است برای مدتی قرمزی گذرا بر روی پوست ایجاد شود و گاهی نیز ۱ الی ۲ روز محل درمان شده متورم می گردد.

۳: نتایج لیفت، شفافیت و سفت شدن پوست پس از گذشت ۳ الی ۴ هفته نمایان می گردد.

۴: جلسات آر اف فرکشنال نتل به طور معمول ماهیانه انجام می گردد.

سخن پایانی

به طور کلی یکی از بروز ترین و موثرترین روش ها جهت جوانسازی و شادابی پوست انجام آر اف فرکشنال نتل است به شرط اینکه تمامی نکات گفته شده را قبل و بعد از انجام آن رعایت نمایید ما در کلینیک زیبایی آرانیک با جدید ترین دستگاه های روز دنیا همواره در کنار شما هستیم تا زیبایی را برایتان به ارمغان آوریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *