درماپلنینگ پوست صورت چیست | مزایا و معایب درماپلینگ

درماپلنینگ پوست صورت

یکی از روش های جوانسازی و زیبایی پوست صورت روش درماپلنینگ پوست صورت می باشد، حتما شما هم درباره روش درماپلنینگ شنیده‌اید. اگر تصمیم دارید این روش را برای جوانسازی پوست صورت خود انتخاب کنید باید برخی موارد را در مورد این روش بدانید،ما در مجله پزشکی آرانیک شما را با این روش جوانسازی پوست آشنا می کنیم.

درماپلنینگ پوست صورت چیست و چه کاربردی دارد

در مورد روشهای درمان زیبایی پوست مراحل وراههای زیادی را شنیده‌ایم بعضی از این روش های درمانی برای صاف کردن سطح پوست و از بین بردن لکه های که بر اثر بالا رفتن سن بر روی پوست ایجاد می شود کمک می کند. درماپلنینگ روش درمانی است که می توانید برای از بین بردن آثار پیری روی صورت استفاده کنید و هم موهای زاید را ازبین می ببرید. با انجام دادن درماپلنینگ یک مسیر دو سر برد را درپیش گرفته اید. درما پلنینگ به عملکرد بهتر محصولات پوستی از جمله کرم های شب و پماد های صورت کمک می کند. و با این کار محصولات زیبایی پوستی به داخل پوست نفوذ بیشتری می کنند.

کسانی که آکنه فعال و مزمن دارند روش درماپلنینگ را برایشان توصیه نمی‌کنیم.اما این روش برای از بین بردن اثرات زخم های آکنه کمک می کند. با انجام دادن درماپلنینگ از مزایای فراوانی برخوردار می شوید و بدون بازگشت روی پوست صورت انجام می گیرد. افرادی تصور می کنند این روش فقط برای برداشتن موهای زائد موثر است و از دیگر کاربردی های آن مطلع نیستند، اما این روش درمانی می باشد و کاربرد های دیگری هم دارد.

درماپلنینگ در مرکز آرانیک با درمان های تلفیقی انجام می شود

لایه برداری ، پاکسازی و آبرسانی

کاربرد درماپلنینگ برای جوان‌سازی پوست

درماپلنینگ در برداشتن  لایه های فوقانی پوست کمک می‌کند ، این روش در اکثر افراد انجام می شود عوارض آن به ندرت اتفاق می افتد. درماپلنینگ روشی برای از بین بردن چروک های ریز و جای زخم های عمیق آکنه می باشد.به طوری که با انجام دادن این روش سطح پوست صاف تر می شود و درعین حال برگشت به این حالت وجود ندارد.این روش درمانی بهبودی سریعی دارد و بیماران می توانند به زودی مراقبت های روزمره خود را انجام دهند.سه هفته زمان می برد بعد از درماپلنینگ نتیجه حاصله را روی پوست مشاهده کنید.

حتما بخوانید:   تاریخ انقضا وسایل آرایشی چند وقت است ؟

شما با این روش پوستی صاف و همراه و درخشان با جوان‌سازی خواهید داشت.این روش را بلدینگ می گویند چون با تیغه ای برای  از بین بردن سلول های مرده پوست و موهای زاید صورت به کار گرفته می شود.

کاربردهای دیگر روش روش درماپلنینگ برای پوست

اگر چه روش درماپلنینگ معمولاً برای از بین بردن موهای نرم و زائد صورت شناخته شده است، اما این روش در موارد زیر کارایی دارد.

  • زخم های آکنه
  • خستگی پوست
  • خشکی پوست
  • آفتاب سوختگی پوست
  • چروک های ریز

روش انجام دادن درماپلنینگ پوست صورت

در این روش از یک تیغ استریل شده با زاویه ۴۵ درجه استفاده می شود این تیغ به طور آهسته روی پوست کشیده می شود که در طی این مرحله سلول های مرده پوست و بافت های ناشی از زخم ها برداشته می شوند و پوست به حالت کاملا صاف و هموار و شفاف در می آید. انجام دادن این روش مانند روش اصلاح صورت برای از بین بردن موهای زائد موثر است، با انجام دادن درماپلنینگ حتی موهای بسیار ریز پوست نیز برداشته می شود. این روش نیز برای لایه برداری پوست و رفع ذرات آلودگی های پوست می باشد و بدون درد انجام می گیرد، همچنین این روش باعث می شود تا کارایی دیگر محصولات پوستی و نیز روش لیزر درمانی جهت امکان نفوذ بیشتر در پوست تاثیر گذار تر باشد، بنابراین وقتی این روش با روش دیگری ترکیب می شود می تواند در جهت رفع خطوط ریز روی صورت و اثرات ناشی از زخم ها و تجمع رنگدانه های پوستی به خصوص قسمت بافت‌های عمیق کمک کند. پوست صورت به شدت در معرض مواد آلوده سمی محیط زیست و اشعه آفتاب قرار دارد، به همین جهت پوست دچار خستگی و پیری زودرس می شود.این روش روی سطح پوست کارایی دارد و قادر است سلول های مرده پوست را از بین ببرد و نتایج این روش به زودی مشاهده می شود.

درماپلنینگ پوست صورت

خطرات و عوارض روش درماپلنینگ

روش درماپلنینگ با لایه های فوقانی پوست کار دارد و دارای روش ایمنی می باشد.اما انجام دادن این روش عوارضی هم به همراه دارد که ممکن است در صورت درست انجام ندادن مراحل این عوارض بر روی پوست دیده شوند، اما اگر مراحل به خوبی و درستی انجام شوند چنین مواردی برای تحریک و قرمزی پوست را به همراه نخواهید داشت که در مرکز زیبایی آرانیک درماپلنینگ با روش های صحیح انجام می شود.

  • قرمز شدن پوست تا چند ساعت
  • تحریک و احساس خارش
  • التهابات سفید شدن سر یکی دو روز بعد از انجام روش درمانی
  • پراکندگی رنگدانه ای پوست
حتما بخوانید:   13 روش پاکسازی پوست بینی | روش های پاکسازی منافذ روی بینی

این عوارض یکی دو روز بعد از انجام دادن ازبین می رود، برای اینکه زودتر بهبود پیدا کنید یکی دو روز از آرایش کردن خودداری کنید، وقتی که روش درمانی انجام می دهید پوست بهتر نفس می کشد و استفاده از محصولات آرایشی ممکن است دارای مواد مضر برای پوست باشند. کسانی که دارای آکنه های مزمن و اختلالات پوستی شدید هستند این روش برای آنها توصیه نمی شود و بهتر است در انجام دادن این روش درمانی کاملاً محتاطانه عمل کنند.

برخی از اشتباهات رایج در رابطه با درماپلنینگ

روش درماپلنینگ صورت مانند محصولات آرایشی هم از مزایا و هم از معایبی برخوردار است، برای این روش درمقابل روش های دیگر برای از بین بردن موی زاید شما باید هزینه سنگین تری را پرداخت کنید. وقتی این روش درمانی را انجام می دهید رشد مجدد مو زائد نسبت به دیگر روش ها طولانی تر می شود و از طرفی این روش موی زائد را از ریشه بر نمی دارد. رویش مجدد موی زائد به شرایط جسمی هر فرد بستگی دارد. هر فردی نمی تواند روش درماپلنینگ را انجام دهد ، اگر فردی دارای آکنه شدید باشد هرگز نباید از این روش برای موهای زائد استفاده کند، انجام دادن این روش موجب تحریک بیشتر پوست می گردد.

افرادی که دارای بیماری هیرسوتیسم (یعنی رویش موی مردانه در زنان) نباید این روش را انجام دهند.باید بدانید روش درماپلنینگ برای همه پوست ها مناسب است،  این روش  مخصوص پوستهای خشک و نرمال می باشد و از نتایج چشمگیری برخوردار می شود، پوست های مختلط و چرب هم می توانند این روش را انجام دهند به شرطی که جوشهای فعال یا آکنه نداشته باشند زیرا در روش درماپلنینگ سر جوش ها در این روش باز می‌شوند و ممکن است آلودگی ها و باکتری ها پخش شوند و نقاط دیگر پوست را تحت تاثیر قرار دهند،پس بهتر است تا زمانی که جوش های فعال و آکنه دارید از این روش استفاده نکنید و از روش‌های دیگر درمانی استفاده کنید. روش درماپلنینگ برای افرادی که دارای پوست حساس و دچار بیماری های مانند اگزما و پسوریازیس هستند اصلاً پیشنهاد نمی شود ، با انجام این کار باعث التهاب پوست خود و بدتر شدن شرایط می شوید، با انجام درماپلنینگ و لایه برداری عمیق ، پوست حساس تر می شود و به مراقبت بیشتر نیاز دارد.

حتما بخوانید:   تفاوت های ماسک و اسکراب در چیست ؟

 بعد از انجام روش درماپلنینگ چه تغییراتی را حس خواهید کرد

بعد از انجام دادن این روش شما به استراحت نیاز نداریم و خیلی زود می توانید بعد از درمان به انجام کارهای روزمره خود بپردازید هر فردی بعد از انجام دادن این روش  نسبت به شرایط پوستی خود از نتیجه متفاوت تری برخوردار می‌شود.

عوارض جانبی هر فرد از فرد دیگری متفاوت تر است، عوارض این روش طی مدت چند روز از بین می رود، بعد از انجام دادن این روش موهای زائد مجدداً رشد می کنند اما دیگر مثل سابق سفت و تیره نیستند.

بعد از انجام روش درماپلنینگ از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید زیرا نورآفتاب باعث می شود عوارض روش درماپلنینگ دو چندان شود و باعث تحریک رنگدانه های پوستی می شود،به همین دلیل بعد از رفتن از محیط بیرون از خانه حتماً از کلاه های آفتابی یا کرم ضد آفتاب مخصوص استفاده کنید.

درماپلنینگ پوست صورت

سخن آخر

در این مقاله از مجله آرانیک به سراغ درماپلنینگ پوست صورت رفتیم و بصورت کامل با این مورد آشنا شدید، برای انجام دادن درماپلنینگ به هیچ عنوان با استفاده از تیغ های معمولی در خانه این کار را انجام ندهید چون باعث التهاب پوست می شود و با یک حرکت اشتباه می توانید هزینه زیادی برای درمان پوست صورت خود بتراشید ، این روش با استفاده از ابزار مخصوص و باید زیر نظر فرد متخصص انجام شود.

همچنین می توانید کلیه سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه از متخصصان آرانیک بپرسید تا بهترین و مطمئن ترین پاسخ را توسط کارشناسان و متخصصان ما دریافت نمایید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *