اندولیفت

اندولیفت چیست؟

اندولیفت یک روش برای جوان سازی پوست صورت و دیگر بخش های بدن است که مشابه جراحی لیفت می باشد. اندولیفت نسبت به جراحی لیفت بسیار بهتر است چرا که بدون نیاز به بی هوشی، بستری شدن، جراحی، بخیه، ایجاد برش و جای زخمی انجام می گیرد به علاوه عوارض آن نیز بسیار کمتر از جراحی لیفت می باشد. در واقع اندولیفت یک نوع روش لیزر درمانی کم تهاجمی است که به منظور بالا بردن اعضای صورت و بدن یا همان لیفتینگ انجام می گیرد. تنها وجه اشتراکی که اندولیفت با جراحی لیفت دارد این است که هر دو به منظور بهبود افتادگی و شلی پوست نظیر زیر چشم، از بین رفتن چین و چروک ها و سفتی پوست انجام می گیرند. اندولیفت با لیزر بافت های عمقی پوست را به منظور ساخت کلاژن های جدید برای سفت شدن پوست تحریک می کند. دستگاه اندولیفت از نوعی لیزر با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می کند و این پرتوی لیزر یک نوع نور مادون قرمز یا فروسرخ به حساب می آید. طول موج دستگاه اندولیفت بیشترین اثر را روی پوست چربی ها و آب موجود در بافت پوست را داشته و هدف اصلی از انجام این کار ذوب کردن چربی ها اضافه ی پوست و سفت شدن آن می باشد به علاوه پرتوی لیزر اندولیفت به صورت سطحی و موضعی استفاده نمی گردد بلکه با استفاده از فیبرهایی که دارای ضخامتی حدودا بین ۲ یا ۳ میلی متر می باشند به زیر پوست فرستاده شده و به بافت های عمقی پوست می تابد که در آنجا چربی ها را تجزیه و اسکلت پروتئینی بافت پوست را باز آرایی می کند. تابش پرتوی لیزر به بافت های عمقی پوست نتایجی که در ادامه می آیند را به همراه دارد:

۱: درمان افتادگی های پوست به صورت کم تا ملایم در نواحی گردن، بازوها و صورت

۲: تحریک لیپولیز یا همان چربی سوزی موضعی که سبب درمان شل شدگی، چین و چروک و افتادگی پوست ناشی از تجمع اندک چربی ها در زیر پوست می گردد

۳: هم تراز یا کانتور کردن پوست

۴: سفت شدن پوست

۵: بازآرایی عناصر بافتی در پوست، کاهش حجم بافت چربی و لنفاوی پوست و مانعیت از شل شدگی و افتادگی پوست

۶: تولید و بازآرایی کلاژن های پوستی

۷: تحریک و فعال نمودن واکنش های سوخت و سازی در ماتریکس که موجب زیبایی و شادابی است.

۸: غذا رسانی به پوست و ترمیم سازی آن

مزیت های اندولیفت

۱: امنیت و دقت بالا

۲: بدون ایجاد خون مردگی و خونریزی

۳: عارضه کم

۴: بهبودی در کمترین زمان ممکن

۵: هزینه ی کم نسبت به دیگر روش های لیفتینگ صورت

۶: بدون بی هوشی

۷: انجام شدن تنها در ۱ جلسه

۸: اصلاح زاویه های صورت، گردن و بازوها

۹: دوره ی نقاهت کوتاه

۱۰: عدم ایجاد اسکار و زخم روی پوست

۱۱: قابل مشاهده بودن تغییرات پس از ۱ جلسه درمانی

۱۲: آسیب نرسانی به اعضای زیر پوستی

۱۳: غیر تهاجمی بودن

۱۴: بهبود الاستیسیته و سفتی پوست

۱۵: جوان سازی پوست

۱۶: تحریک سنتز کلاژن ها

۱۷: افزایش حرارت و تحریک ساخت عروق

۱۸: ذوب کردن چربی انباشته موضعی نظیر چربی زیر گردن

۱۹: فعال سازی عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج سلولی

۲۰: یکدست شدن پوست

ویژگی های مهم اندولیفت

نیاز نداشتن به بی هوشی عمومی: سایر عمل های جراحی نیازمند بی هوشی هستند که خطر سکته و مرگ را به همراه دارد ولی اندولیفت هیچگونه نیازی به بی هوشی ندارد در نتیجه نمی تواند خطر سکته و مرگ را نیز به همراه داشته باشد.

زمان درمانی کوتاه تر از جراحی: برای انجام اکثر عمل های جراحی باید روز قبل از عمل در کلینیک یا بیمارستان حاضر شوید و آنجا بستری گردید اما اندولیفت اینگونه نیست و شما می توانید هنگام حاضر شدن در کلینیک بدون اتلاف وقت در کمترین زمان ممکن کار خود را انجام دهید.

دارای خطرات و عوارض محدود و کم: همه ی عمل های جراحی بدون استثنا دارای عوارضی هستند و در برخی مواقع برخی افراد حتی قبل از اینکه تیغ جراحی به بدنشان بخورد به دلیل حساسیت به داروی بی هوشی فوت می کنند. از عوارضی که عمل های جراحی به دنبال دارند می توان به انواع عفونت، خونریزی، باز شدن بخیه و غیره اشاره نمود اما اندولیفت اینگونه نیست چرا که بدون هیچ تیغ جراحی و به وسیله ی پرتوی لیزر صورت می گیرد.

برگشت پذیر بودن: تقریبا می توان گفت که ۹۰ درصد عمل های زیبایی برگشت پذیر نیستند و گاهی برخی از آنها قابل ترمیم هم نیستند. روش های نظیر: اندولیفت، کربوکسی تراپی و هایفوتراپی جزو جراحی های کم تهاجم به حساب می آیند که با وجود اثرهای طولانی مدت هم قابل برگشت می باشند.

زمان بهبودی کوتاه: کسانی که جراحی لیفت صورت انجام می دهند حدودا ۲ هفته طول می کشد تا بتوانند نتایج درمان را ببینند و به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کنند در صورتی که اندولیفت اصلا اینگونه نیست و پس از گذشت ۲ روز می توان نتایج درمان را مشاهده نمود و به فعالیت روزانه خود بازگردید.

اندولیفتتاثیرات اندولیفت

۱: لیپو امولسیون یا همان تخریب و خروج چربی از بافت های موضعی پوست

۲: نداشتن و عوارض و خطر نسبت به دیگر روش های جراحی لیفتینگ

۳: تولید و بازآرایی رشته های کلاژن در پوست و باقی ماندن اثر آن برای مدتی طولانی

۴: سفت و لیفت شدن پوست در سریع ترین زمان

۵: ترمیم و بهبود ناحیه ی تحت درمان اندولیفت توسط خود پس از ماه ها

۶: بهبودی روزافزون وضعیت پوست

کاربردهای اندولیفت

اندولیفت بیش از همه برای درمان افتادگی ها و شلی پوست در نواحی نظیر: زیر پلک های پایینی، اطراف دهان، گونه ها، خط فک، گردن، غبغب و نواحی چانه استفاده می گردد اما گاهی برخی برای لیفت پوست اطراف ناف، داخل بازو، ران، زانو، مچ پا، باسن و لگن هم مورد استفاده قرار می گیرد. اندولیفت تنها مختص استفاده خانم ها نیست و آقایان هم می توانند از این روش درمانی جهت بهبود پوست خود استفاده نمایند به علاوه می توان در کنار اندولیفت از دیگر روش های جوان سازی پوست همانند هایفوتراپی نیز استفاده نمود که موثر باشد.

مدت زمان درمان با اندولیفت چقدر می باشد؟

مدت زمان درمان لیزر اندولیفت در افراد متفاوت است و به عواملی نظیر وسعت ناحیه درمان، قرار گرفتن اندولیفت در کدامین ناحیه ی پوستی، بیماری های مختلف پوستی و تعداد درمان ناحیه های پوستی بستگی دارد‌ به طور مثال برای یک قسمت از صورت ممکن است ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان کافی باشد ولی برای کل صورت حداقل ۳۰ دقیقه و حداکثر ۶۰ دقیقه زمان بر می باشد به علاوه قسمت های صورت با بدن نیز متفاوت است.

برای انجام اندولیفت چند جلسه درمانی باید صورت گیرد؟

اکثر افراد در همان جلسه اول می توانند نتیجه دلخواه و مطلوب خود را به دست آورند البته این بستگی به نوع پوست دارد و گاهی نیز برخی برای بهبود نتیجه اندولیفت باید پس از گذشت یک سال مجددا یک جلسه درمانی دیگر هم داشته باشند.

نتیجه ی اندولیفت پس از چند ماه به صورت بهبودی ناحیه درمانی مورد نظر قابل مشاهده خواهد بود و بهترین زمان مشاهده نتیجه ی مطلوب ۶ ماه پس از گذشت درمان می باشد و تنها ۲۰ درصد از این نتایج بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد. از آنجا که تحریک کلاژن سازی توسط اندولیفت انجام می گیرد در نتیجه ی آن کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست ایجاد گشته و ترمیم در افراد مختلف از تفاوت هایی برخوردار می باشد از این رو مشاهده سطح درمان در افراد در بازه زمانی متفاوت خواهد بود.

آیا اندولیفت بهترین روش درمانی برای جوان سازی پوست است؟

به طور قطعی اندولیفت یکی از موثر ترین و کم خطر ترین روش های جوان سازی پوست به شمار می آید اما نمی توان گفت که اندولیفت برترین روش درمانی است زیرا روش های دیگری همچون کربوکسی تراپی برای خطوط ریز دور چشم و صورت موثر بوده و برای چین و چروک های عمیق نیز هایفوتراپی از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار می باشد به علاوه تزریق ژل گاهی بسته به نوع پوست شما می تواند بهترین روش جوان سازی پوست باشد و شما برای اطلاع از بهترین روش باید به پزشک معالج مراجعه کنید تا بهترین روش برای درمان شلی، افتادگی و چین و چروک های پوستی را به شما معرفی نماید.

اندولیفتمراقبت های لازم بعد از انجام اندولیفت

۱: تا ۳ روز پس از انجام اندولیفت از مصرف الکل و دخانیات اکیدا خودداری گردد

۲: در صورت انجام اندولیفت برای صورت تا ۲۴ ساعت از آرایش کردن خودداری فرمایید

۳: به مدت ۲ الی ۳ روز پس از درمان باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب نمایید البته با مشورت و نظر پزشک معالج خود

۴: دارو و کرم های که توسط پزشک تجویز شده را به صورت مرتب و مکررا استفاده نمایید

عوارض جانبی و احتمالی اندولیفت

اندولیفت عوارض جانبی آن چنانی ندارد و تنها ممکن است در برخی افراد در محل ورود فیبر دچار مقدار کمی کبودی و تورم گردند که پس از گذشت حداکثر ۳ روز به طور کامل کبودی و التهاب محو می گردد. با جمع آوری این مقاله از مجله زیبایی آرانیک برایتان در مورد اندولیفت اطلاعات جمع آوری کردیم تا بتوانید با خواندن این مقاله از روش و درمان اندولیفت مطلع شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *