لیفت صورت چیست ؟

بسیاری از افراد به زیبایی خود خیلی اهمیت می دهند و داشتن  صورتی زیبا و جوان  برای آنها به فاکتوری مهم تبدیل شده است ،همیشه به دنبال  روش هایی هستند که این زیبایی و جوانی را برای آنها به ارمغان آورد  یکی از این روش ها لیفت صورت است .

لیفت صورت، خود دارای انواع و گونه های مختلفی  است که می تواند پوستی جوان و با طراوت را به شما هدیه دهد، همانطور که می دانید؛ مواقعی که در برابر نور مستقیم خورشید قرار می گیریم یا زمانی که دچار فشار و تنش هایی در زندگی خود هستیم  و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است بر زیبایی و جوانی پوست ما تاثیر بگذارد و این عوامل باعث کِدر و پیرتر شدن پوست می شود  برای اینکه از این مشکل در امان باشیم سعی می کنیم.

در ادامه این مقاله انواع و روش ها ی لیفت صورت  و جوانی پوست را برایتان شرح دهیم:

روش های لیفت صورت:

◆ روش هایفوتراپی

این روش یکی از مناسب ترین روش های لیفت صورت است که می تواند جایگزین خوبی به جای استفاده از ژل باشد و در آن به هیچ تزریقی نیاز نیست در این روش با استفاده از امواجی ، کلاژن پوست تحریک شده و این کار باعث سفت شدن پوست و در نتیجه لیفت صورت می شود و همچنین ،چین و چروک های صورت را هم از بین می برد و پوستی صاف و خوش حالت را تقدیم شما می کند، این روش بدون درد بوده و از لحاظ ماندگاری خیلی بالاست و در مدت زمان کوتاه قابل انجام است.

◆ روش اندولیفت

اندولیفت یکی دیگر از روش های لیفت صورت است که بدون جراحی انجام می شود و نتیجه فوق العاده ای دارد همچون جراحی لیفت صورت ، این روش بدون زخم بوده و نیازی به بیهوشی فرد نیست در این روش  از لیزر مختص این  روش استفاده می شود که این لیزر به عمق پوست می تابد و کلاژن پوست را زنده می کند. این روش دوام بالایی دارد و در کمترین زمان قابل انجام است.

◆ روش کربوکسی تراپی

این روش که  زیاد هم شناخته شده نیست  یکی دیگر از روش های لیفت صورت است  و همچنین روشی موثر برای  بهبود چین و چروک های و لیفت صورت محسوب می شود و همچنین برای گودی و  سیاهی زیر چشم هم موثر واقع می شود این روش کاربرد های دیگری هم دارد مثلا برای درمان آکنه ، زخم ها و جوش  هم به کار می رود  در این روش از گاز کربن دی اکسید استفاده می شود  و با توجه به میزان آسیبی که پوست دیده دوره درمان آن مشخص می شود و ماندگاری آن چند ماه است .

حتما بخوانید:   مزو و کلاژن سازی چه استفاده ای برای پوست دارد

◆ روش لیفت با نخ

لیفت صورت با استفاده از نخ  یک روش موثر و کارآمد است

که به صورت  بخیه در  پوست کار گذاشته می شود و  در این روش از انواعی از نخ ها استفاده می شود از جمله:

  • نخ‌های قابل جذب:

این نخ ها همانطور که از اسمش هم مشخص است قابل جذب  به بدن است و طوری ساخته شده که  با بدن انسان سازگار است  و حتی زمانی که نخ ها جذب بدن می شوند هم اثر آن  را می توان مشاهده کرد .

  • نخ‌های جذب نشدنی:

این نخ ها یعنی نخ هایی که قابل جذب نیستند  گاهاً از طلا و فیبر ها ساخته می شوند و تا همیشه زیر پوست باقی می مانند و  عموماً برای مشکلات خیلی عمیق و جدی از آنها استفاده می شود.

  • نخ های مختلط:

 این روش ترکیبی ، که در آن نخ ها  بخشی قابل جذب و بخشی غیر قابل جذب است و کاربرد این نخ ها به گونه این است که وقتی در زیر پوست قرار می گیرند  تکان دادن آن  سخت است

در ادامه هم سه روش تزریقی لیفت صورت  را شرح می دهیم که در مقاله های پیش هم با آنها آشنا شدیم :

لیفت صورت◆ بوتاکس

بوتاکس به عنوان  یکی از رایج ترین  این روش های  به دلیل  اینکه در کمترین وقت و با امنیت و کارایی  بالایی انجام می شود. امروزه  پرطرفدار شده  و می تواند چین و چروک پوست را کاهش داده و یا کامل برطرف کند  و در زمان خیلی کم  و با کمترین درد  می توان از این روش  برای از بین بردن چین و چروک های  گوشه چشم ،  چروک  پیشانی ؛چروک  گوشه لب و ..  استفاده کرد و  دوباره ظاهری جوان را تجربه کرد.

◆ تزریق ژل

روش دیگر تزریق ژل است به این صورت که  تزریق ژل باعث می شود پوست شما نرم شده و رطوبت طبیعی پوست دوباره تامین شود. در مقابل پوست شما دوباره طراوت  خود را بدست می آورد  و تزریق ژل هم  بدون جراحی خاصی در کمترین زمان قابل انجام است و  از تزریق ژل هم  برای چروک های پوست مانند بوتاکس استفاده می شود.

حتما بخوانید:   آرایش لب؛ انواع لب و قلق های آرایشی رژ زدن

◆ تزريق چربي

و همچنین برای لیفت صورت می توانیم از تزریق چربی کمک بگیریم  و این کار برای  خطوط و چروک های  ریز و عمیق کاربرد دارد از جمله افتادگی گونه ها و یا فرورفتگی های روی صورت،  و این چربی ها از بدن بیمار بدست می آید  مثلاً از ناحیه شکم  و ران  و این چربی ها به زیر پوست صورت تزریق می شود که این روش از بادوام ترین روش ها است که  تا سال ها دوام دارد.

◆ جراحی لیفتینگ صورت

در جراحی لیفت صورت  از بیهوشی استفاده می شود  و با برش هایی  روی ناحیه های مختلف صورت  افتادگی و چین و چروک ها  کشیده شده و آن را بخیه می زنند و جای این برش ها بعد بخیه  دیگر قابل مشاهده نیست و این روش  از سایر روش ها ماندگاری و دوام خیلی بالایی دارد برای همین بیشتر افراد از این روش استفاده می کنند و با توجه به شرایط سنی  و  دیگر شرایط، پزشک متخصص این کار را انجام می دهد.

 

مراقبت هایی که بعد از لیفت صورت باید انجام دهیم:

 

هرچند کم و بیش این مراقبت ها به میزان آسیب پوست و درمان انجام شده بستگی دارد اما  ما در ادامه تمام راهکارهایی که زمان بهبود را ارتقا می بخشد را برایتان شرح می دهیم:

■ پاک و مرطوب نگه داشتن پوست

در دو روز اول که  لیفت صورت انجام شد استراحت کنید بهتر است ، چون زمانی که لیفت به روش جراحی را انجام داده اید، محل لیفت به علت خونریزی خفیف  با باند بسته شده و بعد یکی دو روز می توانید آن را بردارید و یا  ممکن است این نواحی با کمی درد و التهاب همراه باشد که نیازمند مراقبت و استراحت است  شما باید محل لیفت را تمیز نگهدارید  و آن را با آب و صابون پاک کنید  و این کار را با دقت  انجام دهید  تا  عفونت نکند  و برای آرایش کردن عجله نکنید تا اگر  زخمی هست  خوب شود و بعد  اینکه کامل بهبود یافت با خیالی آسوده می توانید این کار را انجام دهید. که اینقدر زیبا خواهید شد که حتی دیگر نیازمند استفاده از لوازم آرایشی هم نخواهید بود.

لیفت صورت مراقبت در برابر نور مستقیم خورشید

بعد اینکه لیفت صورت را انجام دادید نباید زیاد مقابل نور مستقیم خورشید باشید ، چون این کار  باعث آسیب پوست می شود شما باید کماکان در مدت یکی دو ماه اول زیاد در مقابل تابش مستقیم نباشید و در این مواقع باید از کلاه آفتابی و کرم های ضد آفتاب و یا عینک دودی استفاده کنید و با این کار  خورشید کمتر به پوست شما می تابد و همچنین از تیرگی پوست جلوگیری می کند و بعد از مدتی که این مراقب را انجام دادید با خیال راحت می توانید هر جا خواستید بروید و زیبایی و لطافت  پوست  شما با این مراقبت ها چند برابر دوام می یابد.

حتما بخوانید:   طرز تهیه ۱۲ ماسک صورت با ماست

■ مراقبت در برابر تورم و التهاب پوست

طی روز های اول که شما لیفت را انجام داده اید  تورم  و التهاب پوست زیاد است و اگر مراقبت انجام نشود ممکن است بدتر شود پس شما باید  خیلی مراقب باشید برای کاهش و بهبود این تورم  و التهاب ها می توانید ؛ از کیسه آب سرد   و یخ  در اطراف ناحیه جراحی استفاده کنید ، هنگام خواب باید خیلی مراقب باشید سرتان باید رو به بالا باشد و نباید به پهلو بخوابید. هر چند ممکن است به علت هایی از جمله عطسه کردن و خم شدن و..   اندک خونریزی  ایجاد شود که طبیعی است اما شما می توانید  با مراقب های لازم از همه این مشکلات به دور باشید.

■ مراقبت برای جلوگیری از ایجاد زخم

شما نباید پوست صورت را دستکاری کنید این کار باعث ایجاد عفونت در این نواحی می شود  برای اینکه زخم تان زودتر خوب شود  می توانید از ویتامین E  و پماد و کرم های بهبود بخشی، استفاده کنید  و همچنین باید برنامه غذایی خود را کنترل کنید و از غذا های مفید استفاده کنید  تا زخم ها سریع تر  درمان شوند موقع دستشویی مراقب باشید تا به پوست فشار وارد نشود ، برای آب رسانی پوست هم از مقدار زیاد آب استفاده کنید.

 

اگر تمام این مراقبت ها را انجام دهید جای نگرانی برای شما  باقی نمی ماند و در حداقل زمان ممکن شاهد بهبود پوست خود خواهید بود.

سخن آخر

همانطور که در مقاله های پیشین آرانیک هم  با انواع روش های زیبایی پوست و صورت آشنا شدیم  در این مقاله هم سعی کردیم  یکی دیگر از این روش ها یعنی لیفت صورت را شرح دهیم و این روش همانند روش های دیگر مزایا خود را دارست و دارای روش های مختلفی است، شما می توانید با مراجعه به متخصص پوست، متناسب با هزینه و سلیقه خود بهترین روش را برای جوانسازی پوست خود انتخاب کنید ،

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی را برده باشد.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *