عوارض کاشت ناخن چیست ؟

کاشت ناخن

بی شک جذابیتی که ناخن های زیبا و مرتب به دست و پاهای انسان می دهد غیر قابل انکار است. همین مسئله باعث شده است که بیشتر خانم ها به کاشت ناخن روی بیاورند. چون ناخن هایی که کاشته می شوند هم محکم تر و هم بلندتر از ناخن های طبیعی هستند. حتی لاک ژلی که روی ناخن قرار می گیرد دارای دوام بالایی بوده و لب پر نمی شود. به همین دلیل امروزه خانم ها برای زیباتر شدن دست هایشان از کاشت ناخن استفاده می کنند. خانم ها به دلایل مختلف به کاشت ناخن روی می آورند. بعضی از خانم ها برای اینکه دست هایشان زیبا به نظر برسد ناخن می کارند  و بعضی دیگر هم برای اینکه مشکلات ناخن خود را بپوشانند به کاشت ناخن روی می آورند کاشت ناخن مصنوعی بسیار خطرناک می باشد چون نمی گذارد اکسیژن کافی به بافت زیر ناخن برسد به همین دلیل کاشت ناخن می تواند خطرناک باشد. عوارض کاشت ناخن به قدری خطرناک است که اگر از آنها اطلاع پیدا کنید هیچ وقت به سراغ کاشت ناخن نمی روید چون عوارضی که بر جای می گذارد باعث می شود دست های تان  زشت به نظر برسد. اهمیت کاشت ناخن و عوارض آن به قدری بالاست که تصمیم گرفته ایم در این مقاله به این مهم بپردازیم. پس اگر برای شما هم دارای اهمیت است با مجله ، زیبایی آرانیک همراه شوید.

کاشت ناخن چه عوارضی دارد؟

برای خانم ها و دختر های جوان داشتن دست های زیبا بسیار حائز اهمیت است به همین خاطر امکان دارد به هر کاری دست بزنند تا ناخنی زیبا و دست هایی زیباتر داشته باشند اما اگر از عوارض آن اطلاع داشته باشند برای زیباتر شدن دست هایشان دیگر سراغ کاشت ناخن نمی روند.

عوارض کاشت ناخن

رشد قارچ

چسب هایی که بر روی ناخن زده می‌شود باعث می شود که گردش هوا و تنفس بافت ها امکان پذیر نشود به همین خاطر ممکن است برای رشد قارچ ها مکانی مناسب باشد. کاشت ناخن  مصنوعی سبب می‌شود که بافت ناخن طبیعی به صورت کامل از بین برود و ناخن ها  تغییر کند به همین خاطر برای درمان قارچ ناخن دست و پا باید به پزشک مراجعه کرد و از داروهای شیمیایی استفاده نمود.

ترک خوردگی ناخن

از چسب ها و مواد شیمیایی برای کاشتن ناخن استفاده می کنند. این مواد برای بدن ایجاد آلرژی می کند. چسب و مواد شیمیایی که برای کاشتن ناخن بکارد می رود بعد از مدتی سبب ترک خوردگی ناخن طبیعی می شوند و بر روی ناخن ها شکاف عمیقی ایجاد می کند.

حتما بخوانید:   استفاده از ماسک برنج بهترین روش خانگی برای تقویت مو

مسمومیت با چسب کاشت ناخن

برای کاشت ناخن از چسب استفاده می شود که دارای گاز سمی می باشد.که این گاز می توانند بر روی سیستم تنفسی افراد تاثیر بگذارد و در بعضی مواقع موجب مسمومیت های شدید هم می شود. آلرژی به مواد شیمیایی مورد استفاده در کاشت ناخن باعث ایجاد سوزش ، التهاب ، درد یا تورم در ناخن و پوست اطراف آن می شود. توجه کردن به آلرژی زا بودن مواد کاشت ناخن دارای اهمیت زیادی است چون محققان انگلیسی پی برده اند ، خانم هایی که کاشت ناخن را انجام داده اند بعد از مدتی دچار آلرژی ، بعد از کاشت ناخن شده اند که با سردرد ، خارش پوست ،مشکلات تنفسی و تورم ناخن همراه می باشند. اگر فردی که به مواد کاشت ناخن آلرژی داشته باشد و این مسئله مهم را در نظر نگرفته باشد در واقع سلامتی خود را به خطر انداخته است. حتی این مسئله برای جراحی اندام های بدن مثل دندانپزشکی نیز به خطر می افتد. طی تحقیقاتی که محققان انجام داده اند متوجه شده اند که ۹۳ درصد خانم ها حداقل به یکی از این مواد که در کاشت ناخن و دندانپزشکی بکار می رود حساسیت دارند. و حتی ۱۹ درصد افراد گفته اند که بعد از کاشت ناخن عوارض نامطلوبی را احساس کرده اند.

زرد شدن ناخن‌ها

وقتی که شما برای کاشت ناخن اقدام می‌کنید و ناخن مصنوعی می کارید این مسئله باعث می شود که اکسیژن به بافت های ناخن نرسد به همین دلیل ناخن های طبیعی شما به مرور کدر و زرد رنگ می‌شود.

کاشت ناخن آسیب به بافت اطراف ناخن

خیلی از افراد که پوست های حساس دارند ، اطراف محل کاشت ناخن مصنوعی ملتهب می شود و به رنگ قرمز در می آید و حتی در بعضی از افراد پوست این قسمت به صورت خط خط و پوسته پوسته تغییر می کند.

آسیب به ریشه ناخن

وقتی که ناخن کاشته می شود باعث می شود  قاب اصلی ناخن از بین برود. در واقع کاشت ناخن مصنوعی ریشه ناخن  طبیعی را نابود می سازد و جلوی رشد و بازسازی ناخن طبیعی را می گیرد.

مواد مضر به جریان خون نفوذ می کند

بعضی از افراد تصمیم دارند که کاشت ناخن مصنوعی را برای مدت طولانی داشته باشند. کاشت ناخن مصنوعی باعث می‌شود که درد در ناخن طبیعی ایجاد شود و ناخن طبیعی کم کم از بین ببرد. وقتی که غشای ناخن نازک تر می شود چسب و مواد شیمیایی به راحتی به لایه های زیرین پوست میرسد و وارد جریان خون می شود و باعث آسیب رساندن به بدن هم می شود.

حتما بخوانید:   چگونه پوست خود را مرطوب نگه داریم؟

انتقال بیماری های پوستی

برای کاشت ناخن های مصنوعی اگر محیط ، بهداشتی نباشد باعث می شود بیماری های پوستی انتقال یابد.مثلاً انواع اگزما های پوستی از این طریق ایجاد می‌شود.

برای کاشت ناخن چه مواردی را باید رعایت کرد؟

اگر شما تصمیم گرفته اید که ناخن مصنوعی بکارید ، باید به این نکته توجه داشته باشید که کاشت ناخن مصنوعی باید بر روی ناخن سالم انجام شود پس اگر ناخن شما دچار مشکل است از کاشت ناخن اجتناب نمایید. خیلی از افراد بعد از مدتی که ناخن مصنوعی را کاشتند برای اینکه عوارض آن را کاهش دهند بعد از یک دوره ریمو کاشت ناخن را انجام می دهند یعنی مجدداً کاشت ناخن را انجام میدهند تا ناخن ها این امکان را داشته باشند که بتوانند تنفس داشته باشند ولی این کار باعث می شود که چسب ناخن تجدید شده و آثار بدی بر روی ناخن طبیعی ایجاد کند.

راه های جلوگیری از عوارض کاشت ناخن

اگر شما جزو افرادی هستید که به دلایل مختلف ناخن کاشته اید ، و باید این ناخن ها را نگه دارید پس لازم است روش های مراقبت از ناخن مصنوعی را یاد بگیرید. که عبارتنداز :

استفاده از دستکش

اولین نکته ای که باید قبل از هر چیز رعایت کنید این است که برای اینکه از ناخن مصنوعی کاشته شده محافظت کنید باید در خانه برای انجام کارها از دستکش استفاده نمایید. به خصوص خانم هایی که خانه دار هستند بیشتر باید دقت داشته باشند در زمان شستشو ، جارو و پخت و پز  ، چون امکان دارد که چسب ناشی از کاشت ناخن مصنوعی با سایر مواد شیمیایی اطراف دچار اختلال شده و باعث بروز مشکلاتی شود. پس باید از دستکش استفاده نمایید.

رسیدگی به ناخن

اگر شما می خواهید ناخن های زیبا داشته باشید بهتر است با روش های  ساده در منزل به ناخن خود ظاهری زیبا بدهید. بهتر است از  دورگیری ناخن که یک کار بسیار ساده می باشد را شروع کنید تا ناخن ها ، هم ظاهری تمیز داشته باشند و هم باعث رشد بهتر ناخن ها شود. و بعد اینکه بهتر است با روغن ناخن ها را ماساژ دهید چون این شیوه باعث تقویت و براق شدن ناخن ها می شود در آخر هم وقتی به شیوه صحیح لاک بزنید متوجه تغییر و زیبایی ناخن های خود خواهید شد.

حتما بخوانید:   رتینول چیست؟ مزایا و عوارض احتمالی آن برای پوست

کاشت ناخن به متخصص رجوع کنید

برای کاشت ناخن حتما به یک فرد متخصص مراجعه نمایید چون فردی که دارای تخصص باشد می تواند کاشت ناخن را با عوارض کمتری انجام دهد و اگر آشنایی به کاشت ناخن نداشته باشد آسیب های جبران ناپذیری به انگشتان دست شما وارد می کند. در نظر داشته باشید که بعد از کاشت ناخن مصنوعی باید ناخن ها مرتبا ترمیم شده و سوهان زده شوند. برای انجام این موارد نیاز به تخصص و مهارت لازم می باشد.  پس نباید آن را در منزل انجام داد.اگر شما جزوه افرادی هستید که ناخن هایتان مشکل دارد ، بهتر است به جای کاشت ناخن برای زیبایی و سلامتی ناخن هایتان به پزشک متخصص مراجعه نمایید. برای اینکه ناخن های زیبا و سالم داشته باشید بهتر است به چند توصیه گوش فرا دهید. که عبارتنداز :

  • بعد از کار کردن بهتر است ناخن های تان را فورا تمیز نمایید.
  • بهتر است فقط به یک جهت به ناخن سوهان بکشید چون اگر به هر دو جهت سوهان بکشید باعث می شود ناخن ها شکسته شود.
  • بهتر است از غذاهای سرشار از سیلیکون و سولفور زیاد مصرف نمایید.
  • روزانه بیوتین مصرف نمایید چون بسیار می تواند کمک کننده باشد.

در نهایت باید گفت که اگر دوست دارید با ناخن های زیبا دست های خود را زیباتر نمایید بهتر است روزانه به ناخن های طبیعی خود رسیدگی کنید تا زیباتر شوند. شما با استفاده از مصرف غذاهای مقوی می توانید به رشد ناخن های خود کمک کنید. سعی کنید در زمان استفاده از مواد شوینده و پاک کننده های قوی از دستکش استفاده نمایید. با این کارها شما به کاشت ناخن نیازمند نخواهید شد. کاشت ناخن مصنوعی علاوه بر هزینه های گزاف باعث می شود خطراتی برای ناخن های طبیعی شما ایجاد کند. مواد شیمیایی چسب های شیمیایی و پودرهای مخصوص که برای کاشت ناخن از آن استفاده می شود باعث می شود ناخن های طبیعی شما از بین بروند و عفونت هایی برای ناخن ها شما ایجاد شود. پس به خاطر همه این معایبی که گفته شد بهتر است از کاشتن ناخن صرف نظر کنید و بدانید که ناخن های طبیعی شما بسیار هم زیبا هستند.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *