فواید یوگا برای صورت چیست ؟

یوگا

سن افراد وقتی که بالا می رود تغییرات زیادی در بدن بوجود می‌آید. یکی از مهمترین تغییرات ایجاد چین و چروک های صورت می باشد که همه افراد از آن ها بیزار هستند. البته روش های زیادی برای از بین بردن این چین و چروک ها وجود دارد. مثل بوتاکس ، اما بوتاکس بسیار گران تمام می شود و روشی موقتی می باشد. البته همه افراد هم نمی توانند از این روش  استفاده نمایند و همین‌طور  تزریق بوتاکس دارای معایب و عوارض برای بدن می باشد. یکی دیگر از این روش ها استفاده از یوگای صورت می باشد. به همین خاطر بهتر است از یوگای صورت استفاده کنید چون پیشگیری بهتر از درمان می‌باشد. و هم اینکه یوگای صورت یک روش راحت و بدون هزینه است. اگر مشتاق هستید که ، در مورد یوگای صورت مطالب جدیدی را کسب کرده و آن ها را بکار بگیرید ، با مجله آموزنده و زیبایی آرانیک با ما همراه باشید.

یوگای صورت چیست؟

یوگای صورت یک روش جدیدی  نیست. این روش از ژاپن شروع شده است و کسی که آن را ایجاد کرده است کوکو هایاشی می باشد این یک تکنیک  و روشی بسیار آسان است که باعث جوان تر شدن صورت می‌شود.

یوگای صورت چگونه عمل می کند؟

یوگا صورت از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. در قسمت اول ماهیچه هایی که به خواب رفته است را بیدار می کنند. این ماهیچه ها معمولاً ناحیه زیر پلک پایینی و زیر گونه ها هستند و چون از آن ها دائماً استفاده نمی‌کنید به خواب میروند. در قسمت دوم  ، ماهیچه هایی را که از آنها زیاد به کار گرفته می شود تمرین می دهند. این قسمت از ماهیچه ها مثل بین ابروها و پیشانی و اطراف دهان که در طول روز از آنها زیاد استفاده می کنید را تشکیل می دهند پس باید این ماهیچه ها را زیاد تمرین داد. ماهیچه هایی را که به خواب رفته اند ،  باید تمرین داده شوند. این  تمرین ها در لیفت کردن صورت نقش دارند. برای ماهیچه هایی که از آن ها زیاد استفاده می شود ، تمرین هایی داده می‌شود که از ایجاد چین و چروک روی صورت پیشگیری نمایند. وقتی که ماهیچه های صورت شل شود ،  چین و چروک روی صورت به وجود می آیند. زمانی که شما مدام اخمی کنید ماهیچه هایی که بین ابروها منقبض می شوند به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک می‌شود. شما وقتی یوگای صورت را انجام می دهید ماهیچه ها را تقویت کرده و جلوی ایجاد چروک ها را می گیریم.

حتما بخوانید:   چگونه کف پای نرمی داشته باشید ؟ ۱۳ راهکار خانگی

آیا یوگای صورت روشی علمی است؟

تحقیقات بدست آمده نشان می دهد که یوگای صورت یک روش علمی می باشد. اگر روزانه 30 دقیقه یوگای صورت انجام شود ، باعث می‌شود ماهیچه‌های صورت محکم تر شده  و صورت ظاهری جوان تر پیدا خواهد کرد. برای ثابت کردن این روش ،  از صورت افرادی که آزمایش می شدند عکس گرفته می شد ، بعد که عکس هارا متخصصان مورد مقایسه قرار  دادند متوجه شدند که مثلا افرادی که 50 سال داشتند تقریبا 47 ساله به نظر می رسیدند. دقت داشته باشید که انجام منظم 20 هفته یوگای صورت باعث کاهش 3 ساله در افراد مورد آزمایش به دست آمده است. این آزمایش نشان داد که تغییر اساسی روی گونه ها بوده است.

یوگافواید یوگای صورت

در اینجا به بررسی نتایج تکنیک یوگای صورت ، به فواید یوگا برای صورت می پردازیم ، که عبارتنداز :

درخشان شدن چهره

وقتی که شما تمرین های یوگای صورت را انجام می‌دهید صورت تحریک شده و جریان خون و اکسیژن رسانی به سلول های صورت افزایش می یابد و این مسئله باعث می شود که رنگ پوست یکنواخت و و درخشان شود. وقتی که تمرینات تنفسی را انجام می‌دهید باعث می شود احساسات خود را کنترل کرده و چهره شما آرام تر به نظر برسد.

پر شدن صورت و کاهش چین و چروک صورت

وقتی که سن افراد بالا میرود تولید طبیعی کلاژن کاهش پیدا می‌کند و به همین خاطر پوست سفتی خود را از دست میدهد ، و باعث می شود چین و چروک هایی در آن ها مشاهده شود. یوگای صورت فقط ماهیچه ها را تحریک نمی کند بلکه سلول ها را تحریک کرده تا کلاژن و الاستین را افزایش دهد. زمانی که یوگا را به صورت منظم انجام می دهید پوست صورت تقویت می شود و کاملاً مشاهده خواهید کرد که چین و چروک ها ی صورت کاهش پیدا کرده و صورت شما صاف تر و شاداب تر شده است . برای هر کدام یک از ، خطوط روی صورت تمرین های به خصوصی  انجام می گیرد ، که با آن می‌توانید این خطوط را کاهش دهید. مثل خطوط پیشانی ، خطوط اخم بین ابروها که هر کدام تمرین های خاص خودشان ها را دارند.

راهی برای کاهش استرس

وقتی که یوگای صورت را انجام می دهید متوجه می شوید چقدر آرامش و سبکی به شما دست می دهد. تمرین های یوگای صورت هم ، باعث زیبایی پوست صورت شما می شود و هم آرامش و سبکی را به شما هدیه می دهد. و همچنین برای ذهن هم مفید می باشد. افرادی که وقتی دچار استرس می شوند به طور طبیعی پوستشان قرمز و ملتهب می شود ، با انجام منظم یوگای صورت می توانند این حساسیت را کاهش دهند. شما میتوانید بعد از از ۱۵ روز تمرین یوگای صورت نتیجه فوق العاده آن را ببینید.

حتما بخوانید:   ماسک زیر چشم ؛ مزایا ، مضرات و روش مصرف ماسک پچ زیر چشم

مبارزه با جاذبه زمین

در صورت بیش از ۵۰ عضله وجود دارد که در روز هیچگونه فعالیتی ندارند. و فقط جاذبه زمین روی آنها تاثیر می گذارد. پس به همین خاطر این عضله ها می توانند زودتر از موعد سفتی خود را از دست بدهند و پوست صورت را شل کرده و سن شما را زیادتر نشان بدهد. پس با تمرین یوگای صورت می‌توانید از  این کار جلوگیری نمایید.

سفت کردن گونه ها

خطی که از کنار بینی شروع می شود و تا اطراف دهان کشیده می شود ، را خط خنده می گویند. شما می‌توانید تمریناتی را که برای سفت کردن گونه ها انجام می دهید برای این قسمت هم انجام داده و باعث شوید که این خط خنده نیز کمرنگ شوند.

حجیم شدن لب ها

وقتی که سن افراد افزایش می یابد لب های آنها نیز حجم خود را از دست می دهند و باریک تر می شوند. پس خط دور لب ها از بین می رود و شما می‌توانید با تمرین های یوگای صورت مشکل این ناحیه را از بین ببرید و لب های جوان و پرتری داشته باشید.

تعریف دوباره خطوط و شکل صورت

وقتی که سن شما بالا میرود یکی از  دلایل نشانه های آن شل شدن عضلات صورت و از بین رفتن حالت طبیعی خط فک صورت میباشد. برای جلوگیری از این مشکل شما می‌توانید تمرینات مخصوص این قسمت را انجام داده و زیبایی صورت را حفظ کنید ، و از افتادگی پوست صورت جلوگیری نمایید. شما برای اینکه اثربخشی این ناحیه چندین برابر شود می‌توانید از محصولات مراقبتی پوست ، مانند کرم دور چشم را هنگام تمرینات یوگای صورت در این قسمت استفاده کنید. همچنین در هنگام انجام یوگای صورت ، صورت را با روغن های مناسب پوست ماساژ داده و از مزایای آن در کنار یوگای صورت استفاده نمایید.از فواید دیگر یوگای صورت تسکین دردهای صورت و سر می باشد. همچنین فشار چشم را کاهش میدهد. یوگای صورت باعث می شود که خون رسانی و جریان خون تازه ، در رگ های پوست سبب می شود سموم و آلودگی ها را از منافذ پوست خارج کند ، البته به صورت عرق کردن. به همین دلیل سلول های صورت تمیز می شوند و رنگ پوست صورت به مرور درخشان و شفاف به نظر خواهد رسید.

حتما بخوانید:   قارچ پوست سر چیست؟ تشخیص و درمان انواع قارچ پوست سر

 

یوگامضرات یوگای صورت

بعضی از افراد اعتقاد دارند که یوگای صورت  ، پوست صورت را پیر تر می کند. پس در اینجا به سه مورد از مضرات یوگای صورت می پردازیم ، که عبارتنداز :

امکان دارد چین و چروک صورت را بیشتر کند

باید دقت داشته باشید که اگر حرکات خشن و قوی روی صورت انجام دهید ، باعث پارگی فیبرهای کلاژن شده و ساییدگی پوست را به دنبال خواهد داشت پس چین و چروک در صورت افزایش می یابد.

امکان دارد صورت را حجیم و مردانه کند

علت اصلی یوگای صورت این است که زیر پوست عضله سازی شود و پوست را صاف و بدون چروک نمایند. به همین خاطر این روش ماهیچه ها را خیلی بزرگ می کند تا حدی که از روی پوست قابل دیدن هستند.پس این تمرین  ، صورت شما را با ماهیچه های تراشیده شده ، فک قوی تر  ،گردن ضخیم تر ، صورت توده ای و حتی رگ های قابل دیده شدن را به صورت شما می دهد. البته می تواند ظاهری ایده آل و مناسب برای بدنسازان باشد. اما برای ظاهر خانمها مناسب نخواهد بود.

امکان دارد باعث مشکلات فیزیکی شود

انجام حرکات عجیب و غریب یوگای صورت امکان دارد صورت را دچار گرفتگی کند و باعث شود لنزهای تماسی از بین بروند و حتی فک نیز  قفل شوند.

در نهایت باید گفت که یوگای صورت یکی از روش های بسیار خوب و راحت و بدون هزینه برای از بین بردن چین و چروک صورت است. یوگای صورت یک ورزشی است که باعث می شود عضلات صورت قوی شده و سبب شود که اثرات افزایش سن کاهش یابد. همچنین عضلات صورت قوی شده و پوست را سفت تر و مقاوم تر کند. در نتیجه پوست صورت جوان و شاداب خواهد شد پس با یوگای صورت می‌توانید هم به آرامش روحی برسید و همچنین چین و چروک صورت را از بین ببرید و باعث جوانتر شدن پوست صورت شود. پس اگر دوست دارید صورتی جوان با پوستی سفت و عضلاتی قوی داشته باشید از یوگای صورت استفاده نمایید.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *