راههای شناخت تاریخ مصرف ژل بوتاکس

تاریخ مصرف ژل بوتاکس

تزریق ژل بوتاکس یک ریسک به حساب می‌آید ،چون هم چین و چروک را از بین می برد و هم ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری به پوست وارد کند. یکی از راههای تاریخ مصرف ژل بوتاکس ، یک مرکز مجهز و پزشکی است که کار تزریق را انجام می‌دهد. در یک مرکز معتبر تاریخ تولید و انقضاء ماده بوتاکس گفته می‌شود. حتی به شما پیشنهاد می شود که اگر دوست دارید خودتان بوتاکس سالم را از داروخانه معتبر تهیه کنید. پزشک متخصص به خوبی می داند که ماده بوتاکس را باید در چه نقاطی از پوست تزریق کند که بیشترین اثرگذاری را داشته باشد. یک پزشک ماهر انواع بوتاکس های خوب را معرفی می‌کند چون یک بوتاکس معمولی ممکن است روی یک نفر تاثیر گذاشته و نتیجه بگیرد ، ولی فردی دیگر به بوتاکس قوی تر نیاز داشته باشد. بهترین بوتاکس جنسی هست که علاوه بر کیفیت بالا ، ظرف چند ساعت از تاریخ تولید به مصرف برسد. یک بوتاکس سالم بوتاکسی است که بیش از چهار ساعت از تولید آن نگذشته باشد. البته بوتاکس باید در دمای 2 تا 8 درجه ذخیره شود. بوتاکس دو هفته بعد از تولید 50 درصد کارایی خود را از دست می دهد.

عوارض تزریق ژل نامرغوب و راه های جلوگیری از آن

تزریق ژل روش بسیار پرطرفداری است که خیلی ها نتیجه عالی از آن گرفته اند. عوارض تزریق ژل وقتی اتفاق می‌افتد که این کار توسط مراکز و افراد غیر متخصص انجام شود.

عوارض تزریق ژل نامرغوب

تزریق ژل درمان بسیار ایمنی است زیرا از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده می کنند ، پس هر گونه اثر ناشی از واکنش ناکافی به بیمار را از بین می برد. اگر این ماده به اندازه صحیح و به درستی تزریق شود ، از ظاهر شدن کیست و سایر مشکلات جلوگیری می‌کند. اگر ابزار نامناسب و مشخص نبودن مواد مورد استفاده ، به کار گرفته شود ، عوارض جدی مانند آسیب عصبی و مشکلات عروقی ایجاد می کند.

  • عدم تقارن از عوارض ژل نامرغوب می باشد. که در صورت تخلیه ژل ، کار بسیار دشوار می باشد.
  • زخم و عفونت زیاد از عوارض ژل تاریخ گذشته می باشد.
  • ژل های نامرغوب واکنش آلرژیک زیادی دارند ، چون امکان دارد بدن ژل نامرغوب را به عنوان عامل خارجی تلقی کرده و به بافت آسیب وارد کند.
  • از عوارض تزریق ژل که بسیار نادرست و بر اثر خطای انسانی بوجود می‌آید ، انسداد وریدی می باشد. به همین دلیل نباید تزریق ژل را در سالن های زیبایی و مراکز غیر معتبر انجام داد.
  • یکی دیگر از عوارض ژل نامرغوب این است که رنگ پوست در اطراف ناحیه تزریق شده تغییر می کند و به رنگ سفید یا آبی در می آید. ممکن است خود ژل از بین برود اما رنگ پوست بهبود نمی یابد.
  • بروز سر درد های میگرنی از عوارض ژل نامرغوب می باشد.
  • اگر ژل نامرغوب باشد ، باعث ایجاد گرانولوما می گردد. التهاب بافت پوست که بر اثر عفونت قارچی بوجود می‌آید ، را گرانولوما  می گویند. این توده ایجاد شده به راحتی شناسایی نمی شود. گرانولوما خوش خیم و غیر سرطانی است اما فرد را در گیر درمان می کند.
حتما بخوانید:   روش خوابیدن صحیح و اهمیت آن در سلامتی

تاریخ مصرف ژل بوتاکس

راه های جلوگیری از عوارض تزریق ژل ، ژل های با عنوان ژل دائمی

ژل های با عنوان ژل دائمی بسیار خطرناک هستند. بعضی مواقع عوارض ژل ها به خاطر تکنیک اشتباه تزریق ، می باشد. آگاهی کامل قبل از انجام هرگونه کار زیبایی عوارض را به حداقل می‌رساند.

انتخاب نوع ژل با توجه به عمق ناحیه

تاریخ مصرف ژل بوتاکس، با توجه به عمق ناحیه مورد نظر نوع ژل را انتخاب می‌کنند. محصولاتی که اسید هالورونیک متوسط دارند باید در ناحیه عمیق تر از پوست تزریق شوند. ژل های حاوی هیدروکسی آپاتیت کلسیم در مرز بین پوست و لایه چربی تزریق شده و اسید پلی ال لاکتیک درون چربی زیرپوستی تزریق می گردد. در صورت رعایت نکردن این تکنیک سطح ناهمواری در نواحی مورد نظر ایجاد می‌شود. یکی از عوارض ترسناک تزریق ژل ، سازش عروقی می باشد. اگر انتخاب محل تزریق ، روش مناسب تزریق و انتخاب ژل مناسب به درستی اعمال شود خطر سازش عروق از بین می رود.

درباره ژل های مرغوب موجود در بازار تحقیق کنید.

تزریق ژل های نامرغوب عوارض جبران‌ناپذیری دارد. پس حتماً درباره ژل و کشور سازنده پرس و جو کنید. ژل های تقلبی مشابه برند های اصلی وارد بازار شده اند و مراکز نامعتبر به علت ارزان قیمت بودن ، آن ها را خریداری می کنند.

انجام تزریق ژل در مراکز معتبر

تاریخ مصرف ژل بوتاکس ، قبل از اقدام کردن برای تزریق ژل ابتدا دنبال مرکز معتبر باشید که از ژل های مرغوب استفاده می کنند. همین طور باید یک متخصص پوست و مو این تزریق را انجام دهد. تزریق ژل های فاسد به صورت می تواند دو ماه بعد از تزریق ،   زخم های دردناک و صورت ورم کرده را ایجاد کند. بعد از بیست روز ژل زیر پوست هم سفت شده و دردناک خواهد شد ، که در این صورت ژل باید توسط یک پزشک ماهر تخلیه شده و دارو درمانی را شروع کند.

حتما بخوانید:   علت پوسته پوسته شدن پوست در فصول سرد سال

مراقبت های لازم پس از تزریق ژل نامرغوب

تاریخ مصرف ژل بوتاکس، برای جلوگیری از تورم و کبودی ، مراقبت از ناحیه ای که ژل تزریق شده مهم است. این مراقبت به مدت سه هفته طول می‌کشد. اگر درد یا بی حسی در ناحیه تزریق شده احساس شود با مسکن های رایج قابل تسکین است. بیمار دو تا چهار هفته بعد می تواند به فعالیتهای عادی روزانه بازگردد. اما اگر پس از بروز عوارض تزریق ژل نامرغوب ، متوجه نامرغوب بودن مواد مورد استفاده شدید ، بلافاصله به مکانی که تزریق ژل انجام دادید ، مراجعه کرده تا خود فردی که این تزریق را انجام داده چاره ای پیدا کند.

تاریخ مصرف ژل بوتاکس

پیشگیری از به وجود آمدن عوارض تزریق ژل نامرغوب

تاریخ مصرف ژل بوتاکس، حتما قبل از تزریق ژل ویزیت شوید تا پزشک سبک زندگی و آسیب های احتمالی بیمار را ارزیابی کند و قسمت های مشکل دار و مناطقی که نیاز به تزریق ژل دارند را شناسایی کند. این ویزیت باعث می شود که بیمار پزشک را ارزیابی کند و از بیمارانی که در آنجا هستند در مورد کار او و موادی که استفاده می کند ، پرس و جو کند.

چند روش ساده برای تشخیص بوتاکس تقلبی و اصل

برای اینکه بوتاکس مرغوب و نامرغوب را به راحتی تشخیص دهید بهتر است به این چند مورد توجه کنید:

1-شرکت های معتبر از هولوگرام های پیشرفته استفاده می کنند پس می توان با پیگیری شماره شناسه یا با تماس شرکت سازنده از آن محصول اطمینان حاصل کنید.

2- باید به جزییات نوشته شده روی ویال و مطابقت دادن آنها با نوشته ها و تصاویر روی کارتن. مثلا به فونت و هجی کلمات ، عنوان محصول ، نام شرکت سازنده و غیره.

3- درب ویال بوتاکس پلمب باشد و مخدوش نشده باشد.

4-به تاریخ تولید و انقضاء محصول که بایستی روی ویال و روی کارتن یکسان درج شده باشد توجه کرد.

5- باید به یخچالی بودن یا نبودن بوتاکس و شرایط ذخیره آن توجه کرد.

6- باید به قیمت بوتاکس توجه کرد چون بوتاکس های چینی و تقلبی بسیار ارزان تر و بی کیفیت تر هستند.

حتما بخوانید:   زالو درمانی چه خاصیتی برای بدن دارد؟

در اینجا ماجرای فردی که ژل تاریخ گذشته را تزریق کرده بود و باعث ایجاد مشکل شده بود را بیان می کنیم.12سالی که در بیمارستان ها سرگردان بود ، می گذشت. حالا 2 سالی است که با عینک و ماسک زندگی می کند .مادری که سال 83 با پرداخت 360 هزار تومان به تزریق ژل و بوتاکس پرداخته بود ، حالا بعد از 15 عمل جراحی هنوز صورتش به صورت گذشته در نیامده است. حتی بارها تا پای جان رفته و برگشته ، به زحمت نفس می کشد 42 سال داشت که به همراه دوستش به مطب پزشک زیبایی رفت. پزشک معالج موادی به صورت او تزریق کرد که تاریخ گذشته بود. مواد در صورتش مثل یک مار می خزید ، بعد چند روز به پزشک مراجعه می کند که مواد را از صورتش بیرون بکشد اما عفونت کرده بود و بسیار دردناک شده بود. بعد پزشک 30 قرص دگزا به او می دهد که این مسئله اوضاع را بدتر می کند. صورت بد فرم و ناجور شده بود. به خاطر هزینه های کم جراحی،  تن به این کار داده بود اما حالا بیش از 90 میلیون هزینه کرده بود با 15 بار جراحی که بی نتیجه بود. هر جراحی 5 ساعت طول می کشید که عفونت ها را بیرون بکشند. چشم ها ، گونه ها ، لب ها و تمام صورتش عفونت کرده بود. پوست سر را پاره کردند تا عفونت را بیرون بکشند اما فایده ای نداشت . به دیابت مبتلا شد و ناخن هایش خشک شدند و دیگر رشد نکردند. این ژل های تاریخ گذشته حتی جان 3 زن را گرفته بود. برای پزشک مورد نظر شکایت کرده و او به 10 سال زندان و 10میلیارد تومان جریمه شده اما این پزشک فراری دور از چشم همه در مطب در حال تزریق بوده و برای جویندگان زیبایی ، با اشتباهاتش خطر می آفریند.

در پایان این مقاله در مجله زیبایی آرانیک باید گفت که قبل از انجام هر جراحی زیبایی بهتر است همه اطلاعات را بدست آوریم و بهتر است مراکز معتبر را برای تزریق ژل بوتاکس انتخاب کنیم. حتما دانش خود را در زمینه تزریق ژل و عوارض آن زیاد کنیم و زیر نظر پزشک ماهر تزریق ژل را انجام دهیم. حتما به تاریخ تولید ژل دقت کنیم. حتما به این مسئله دقت داشته باشیم که از ژل های ارزان قیمت استفاده نکنیم چون ممکن است تاریخ گذشته باشند یا ژل مرغوبی نباشند؟

 

 

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *