شستن صورت بعد از تزریق چربی

تزریق چربی

همه ما از وقتی که یادمان است عاشق زیبایی هستیم .خداوند باری تعالی در ذات ما انسان ها ، میل به زیبایی را قرار داده است. ما شاهد هستیم که برای زیبایی امروزه  خانم ها به انواع عمل های زیبایی که زیر نظر ماهرترین متخصصان زیبایی و جراحی پلاستیک است انجام می دهند ، تا بیش از پیش زیباتر به نظر آیند. یکی از انواع این عمل های زیبایی ، تزریق ژل ، تزریق چربی و فیلر و بینی ، لب ، گونه ، پیشانی ، زیر چشم و…..است. اگر دوست دارید درباره شستن صورت بعد از تزریق چربی ، مطالب مفید و ارزشمندی را فرا بگیرید ، پس با ما در مجله زیبایی آرانیک همراه باشید تا بتوانیم در کنار هم اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهیم.

مراقبت هایی که باید بعد از تزریق چربی انجام داد

روش های مختلفی برای تزریق ، به صورت وجود دارد. این روش ها مثل ، تزریق ژل ، تزریق فیلر ،تزریق چربی و…..هستند. معمولا تزریق چربی عوارض بیشتری نسبت به تزریق ژل و فیلر دارد. عوارض تزریق چربی با انجام دادن مراقبت های بعد از تزریق کاهش یافته و حتی عوارض آن کوتاه مدت می باشد. عوارضی که بعد از تزریق چربی ایجاد می شود ، درد ، تورم و کبودی در قسمتی که تزریق صورت گرفته است دیده می شود. بعد از تزریق چربی فقط باید از کمپرس یخ برای از بین بردن کبودی ، درد و تورم استفاده کرد. تا 24 ساعت بعد از تزریق چربی نباید به صورت خود دست بزنید. البته شاهد ترشحات بعد تزریق خواهید بود ، که باید تحمل کنید. بعد از گذشت 24 ساعت می توان آن ها را به آرامی تمیز کرد و صورت را شستشو داد. چون نحوه انجام تزریق ژل و شرایط هر فرد با هم فرق می کند ، به همین خاطر باید از پزشک مربوطه در مورد زمان شستن صورت بعد از تزریق چربی و ژل سوال کرد و دستورالعمل پزشک را انجام داد. باید به طور کلی بیان کرد که ، تا 24 ساعت بعد از تزریق چربی بهتر است از حمام استفاده نکنید و صورت خود را نشویید. بعد از 24 ساعت کامل با آب ولرم حمام نمایید. در هفته اول بعد از تزریق چربی ، حمام کردن را کوتاه کرده و با آب ولرم حمام کنید آب نباید خیلی سرد و خیلی گرم باشد. باید دقت کنید که موقع شستن صورت به قسمت تزریق شده فشار وارد نکنید. در زمان شستن صورت به هیچ وجه محل تزریق شده را ماساژ ندهید.

چه مدت بعد از تزریق ژل می توانید صورت را بشویید؟

به این سوال که چه مدت بعد از تزریق ژل می توانید صورت را بشویید پزشکان جواب های متفاوتی داده اند. برخی از متخصصان می گویند که بعد از تزریق خیلی سریع میتوان صورت را شست . ولی باید دقت کنید که به محل تزریق فشار وارد نکنید. دقت کنید که اگر بوتاکس یا دیسپورت تزریق کرده اید حتی نباید دراز بکشید باید بعد از 4 ساعت کامل دراز بکشید. بهترین کار این است که برای تزریق ژل یا چربی برای اینکه از نتیجه راضی باشید حتما به یک پزشک متخصص زیبایی و جراح پلاستیک ماهر مراجعه کنید و به دستورالعمل های او قبل و بعد از تزریق کاملاً دقت نمایید. متخصصان اعتقاد دارند که هر کدام از انژکتورها دستورالعمل شان با هم متفاوت است. پس باید دقت کنید که در هر مرحله از تزریق بهتر است از انژکتور خودتان بپرسید که چه زمانی صورت را بشویید. بسیاری از پزشکان سفارش می کنند که 3 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، دیسپورت خود را نشویید. اگر ناچار شدید صورت را بشویید باید به آهستگی صورت را لمس کرد تا مشکلی برای ناحیه تزریق شده پیش نیاید. قبل از اینکه از مطب پزشک بیرون بروید باید همه سوالات خود را بپرسید و به دستورالعمل ها خوب عمل نمایید. اگر بوتاکس انجام داده اید 4 تا 6 ساعت صبر کرده و بعد از آن صورت را بشویید. اما اگر تزریق به روش فیلر انجام شده است ، فقط باید مراقبت کنید. باید حواستان باشد که جسم سختی یه صورتتان برخورد نکند.

حتما بخوانید:   لوسیون چیست ؟ انواع لوسیون و مزایا

نحوه ی صورت شستن بعد از تزریق چربی به لب

تزریق ژل لب یکی از تزریقات صورت می باشد که متخصص زیبایی برای رفع مشکلاتی مثل پارگی لب ، نامتقارن بودن آن ، فرو رفتگی ها و دیگر مشکلات این چنینی انجام می دهند. جوانان امروزه از تزریق ژل به لب استقبال زیادی کرده اند. نحوی شستن صورت و زمان آن بسیار اهمیت دارد. چون برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید مراقب های بعد از تزریق را به دقت انجام داد. وقتی که تزریق ژل به لب صورت گرفت ، باید دقت داشته باشید که در ساعات اولیه بعد از تزریق ، صورت و لب هارا با آب سرد نشویید. اگر بعد از تزریق ، صورت و لب ها را با آب سرد بشویید باعث می شود ژل در زیر پوست لب جمع شود و گلوله شده در نهایت لب بد فرم شود. اگر از آب بسیار گرم برای صورت و لب که تزریق انجام شده است استفاده شود،  باعث میشود ساختار ژل تغییر کند و یا ژل حرکت کرده و در زیر پوست لب ،  موجب پارگی لب‌ها شود. از شوینده های قوی استفاده نکنید و مواظب باشید فشاری به لب ها وارد نشود.

شستن صورت بعد از تزریق ژل و چربی به بینی

عمل تزریق ژل به بینی یکی دیگر از انواع تزریقات صورت می باشد. برای این عمل هم باید مراقبت هایی صورت گیرد تا عوارض آن کم شود و نتیجه دلخواه صورت گیرد. باید دقت داشته باشید که تا یک هفته بعد از تزریق ژل به بینی نباید حمام بروید و از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید. همچنین در هفته اول برای شستشوی صورت و بینی از شوینده های قوی استفاده نکنید. در هفته اول بعد از تزریق ژل به بینی از آب بسیار گرم یا بسیار سرد برای شستن صورت و بینی استفاده نکنید و از آب ولرم برای شستن استفاده کنید با کمترین لمس ممکن صورت و بینی را بشویید و سعی کنید به بینی فشار وارد نکنید.

حتما بخوانید:   رفع خشکی دهان

بعد از تزریق ژل یا چربی به زیر چشم چگونه صورت را باید شست؟

افرادی که گودی و سیاهی زیر چشم دارند ، می توانند تزریق زیر چشم را انجام دهند. باید دقت کنید که پوست اطراف و زیر چشم بسیار نازک و حساس می باشد به همین دلیل حداقل تا 8 ساعت بعد از تزریق نباید به اطراف چشم دست زد و همین طور نباید از لوازم آرایشی استفاده کرد.. پزشک توصیه می کند که بعد از 24 ساعت از انجام تزریق ، فرد مورد نظر با صابونی که پزشک متخصص به او معرفی کرده صورت را شستشو داده بعد با آب ولرم صورت را به آرامی بشویید. ‌‌‌و موقع شستن اصلا به صورت فشار نیاورید.

تزریق چربیبعد از تزریق چربی به خط خنده و اخم ، شستن صورت چگونه باید انجام شود؟

یکی دیگر از انواع تزریقات به صورت که زیبایی و جذابیت خاصی به فرد مورد نظر می دهد ، تزریق چربی به خط خنده و لب می باشد.و باید بسیار دقت کرد که مانند عمل های دیگر نیاز به مراقبت داشته و تا 24 ساعت بعد از تزریق چربی نباید شستشوی صورت را انجام داد. در هفته اول بعد از تزریق باید به وسیله شوینده ملایم  و با آب ولرم صورت را بشویید بدون اینکه ماساژ بدهید.  باید گفت که در هفته اول تا می توانید حمام نکنید و اگر هم مجبور شدید خیلی کوتاه دوش بگیرید ، باید از آب ولرم استفاده کنید. اگر آب بسیار گرم باشد بخار آب باعث وارد شدن آسیب به ژل یا فیلر می شود.

مراقبت های مهم بعد از تزریق ژل چیست؟

فقط نباید بعد از تزریق چربی و ژل از صورت مراقبت کرد بلکه باید مراقبت های دیگری انجام شود تا نتیجه دلخواه بدست آید. این مراقبت ها عبارتنداز :

پرهیز از ورزش و فعالیت های سنگین

وقتی که شما بعد از تزریق ، ورزش سنگین انجام دهید ضربان قلب شدید شده و باعث می شود صورت کبود و متورم شود. فعالیت های سنگین امکان دارد که چربی تزریق شده را تحریک کند و باعث حرکت آن ها زیر پوست شود. بعد از تزریق تا 24 ساعت نباید ورزش سنگین یا فعالیت سنگین انجام دهید. باید دقت کنید دو هفته از ورزش های سنگین اجتناب نمایید.

خوابیدن درست و صحیح

خوابیدن بعد از تزریق بسیار مهم است.برای اینکه به صورت فشار وارد نشود باید طاق باز خوابید تا قسمت تزریق شده به پشتی یا تشک برخورد نکند. باید بالشت های بسیار نرم را در کنار خود قرار دهید تا اگر به صورت ناخودآگاه برگشتید ، صورت شما آسیب نبیند.

حتما بخوانید:   آکوا فیشیال چیست و چگونه کار می کند؟ پاکسازی با دستگاه آکواجت

پرهیز از استعمال دخانیات و مواد الکلی

بهتر است حداقل 3 تا 5 روز از دخانیات و خوردن نوشیدنی های الکلی دوری کنید چون بعد از تزریق اگر دخانیات یا نوشیدنی های الکلی استفاده کنید باعث افزایش عوارض می شود.

استفاده مداوم از کمپرس سرد و گرم

بعد از تزریق چربی به صورت  ، درد و قرمزی و تورم در صورت را احساس خواهید کرد که طبیعی است . و می توانید 3 ساعت بعد از تزریق هر 10 دقیقه یک بار از کمپرس آب سرد استفاده کنید.باید دقت کنید که کمپرس یخ در محل تزریق قرار نگیرد که باعث جذب رطوبت شود. بعد از گذشت چند روز فرد مورد نظر می تواند از کمپرس آب گرم برای کاهش دادن عوارض استفاده نماید.

ماساژ صحیح و به موقع

برای اینکه محل تزریق دچار خون مردگی و گلوله شدن ژل یا فیلر نشود ، محل تزریق را به آرامی ماساژ دهید.اگر ماساژ را با فشار دادن انجام دهید مشکلات تازه ای برای فرد مورد نظر ایجاد می شود و قسمت تزریق شده ، فرم بسیار بدی به خود می گیرد. پس باید به دستورالعمل های انجام صحیح ماساژ بسیار دقت کنید.

عدم استفاده از لوازم آرایشی

کسی که تزریق چربی صورت را انجام می دهد تا دو هفته حق ندارد از وسایل آرایشی استفاده کند. ضدآفتاب را نیز نباید استفاده کند.

رژیم غذایی مناسب

برای کاهش مدت زمان دوره نقاهت ، باید از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید. اگر مایعات مقوی و آب کافی مصرف نمایید ، کبودی و تورم کاهش می یابد. باید متذکر شد که در هفته اول بهتر است از غذاهای نرم و مقوی استفاده کنید تا به ناحیه تزریق شده فشار وارد نشود..

تزریق چربیاستفاده از لباس مناسب

بعد از تزریق چربی به صورت ، باید در لباس پوشیدن هم مراعات کنید. چون پوشیدن لباس تنگ و یقه دار امکان دارد به صورت فشار وارد کند. و ژل ، فیلر و چربی را تحریک کند.پس بهتر است از لباس های جلو باز و بقیه گشاد استفاده نمایید تا به صورت آسیبی نرسد.

مصرف داروها و مشورت با پزشک در طول درمان

برای درد ، کبودی و تورم امکان دارد پزشک داروهای خوراکی و موضعی را تجویز نماید. باید داروها را  به طور منظم و با زمان بندی درست و تا پایان مصرف کرد تا دوره نقاهت کاهش پیدا کند و نتیجه دلخواه حاصل شود.

کلام آخر اینکه فردی که قرار است تزریق چربی روی صورت را انجام دهد باید مراقبت های بعد از تزریق را فرا گرفته و به آن ها به صورت کامل  عمل کند. البته در این ایامی که تزریق چربی را انجام داده باید صبور باشد و دستورالعمل پزشک متخصص را رعایت کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد. برای انجام هر کاری باید در مرحله اول علم و آگاهی خود را در آن زمینه بالا برد و نهایت استفاده را از مجله هایی علمی  ، مثل مجله جذاب آرانیک را به خوبی فرا گرفت.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *