شستشوی صورت بعد از بوتاکس ؛ نحوه صحیح شست شوی صورت بعد از تزریق بوتاکس

شستن صورت

تزریق بوتاکس یکی از روش های زیبا سازی است ، که در این روزها از آن استقبال زیادی می شود. بوتاکس صورت چین و چروک پوست را بسیار کم کرده و برای جوانسازی صورت بسیار خوب عمل می کند حتی می تواند یک روش جلوگیری از پیری زودرس باشد. امروزه هم خانم ها و هم آقایان از این روش برای جوانسازی استفاده می کنند. باید دقت داشته باشید که شستشوی صورت بعد از بوتاکس از اهمیت زیادی بر خوردار است. چون در نتیجه پایانی تزریق بوتاکس بسیار تأثیرگذار می باشد. درمان زیبایی با بوتاکس دارای مزایای زیادی می باشد.اگر تزریق بوتاکس به درستی صورت گیرد و مراقبت های لازم بعد از بوتاکس به خوبی انجام شود ، نتیجه کار عالی بوده و باعث رضایت شما خواهد شد. پس از تزریق باید مراقب های لازم را به عمل آورید. یکی از این روش های مراقبت شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس می باشد. به دلیل اهمیت زیادی که شستشوی صورت بعد از بوتاکس دارد ، در این مقاله روش های صحیح شستشوی صورت بعد از بوتاکس را برای آشنایی بیشتر شما مورد بررسی قرار داده و از شما دعوت می کنیم تا با مجله زیبایی آرانیک همراه ما باشید تا بتوانیم علم و دانش خود را در این زمینه افزایش دهیم. ما تمام تلاش خودمان را می کنیم که با علم روز در کنار شما باشیم ، پس شما هم در کنار مجله جذاب آرانیک در کنار ما بمانید.

بعد از تزریق بوتاکس صورت ، به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

تزریق بوتاکس باعث می شود ماهیچه ها و اعصاب خاص ضعیف شود و کمک کند تا پوست صورت ظاهری جوان پیدا کند. برای اینکه تزریق بوتاکس ماندگاری زیادی داشته باشد و شما هم به نتیجه دلخواه برسید ، باید به موارد زیر توجه کنید :

در مقابل نور خورشید از پوست مراقبت لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید قبل از بیرون رفتن حتما از ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید. البته نور آفتاب به بوتاکس آسیبی نمی رساند اما باعث افزایش چین و چروک پوست می شود.

بعد از تزریق بوتاکس صورت را ورزش دهید.باید بعد از تزریق بوتاکس صورت را ورزش داد. چون بوتاکس عضلات یا اعصاب صورت شما را شل می کند باید بعد از 1 تا 2 ساعت بعد از تزریق داروی بوتاکس ، صورت را ورزش داد تا به داروی بوتاکس کمک کند که روی قسمت های مد نظر قرار بگیرد. ورزش صورت به این شکل می باشد که ، با چشمان خود بالا را نگاه کنید ، اخم کرده و ابروها را بالا برده و دوباره اخم کنید. با این کارها ، به صورت ورزش داده و باعث می شوید که  تزریق بوتاکس در جای خود بماند.

حتما بخوانید:   ویتیلیگو چیست ؟ بررسی ، علائم ، درمان بیماری پوستی برص یا پیسی

نباید به مکان تزریق بوتاکس دست بزنید. وقتی تزریق بوتاکس را انجام دادید به محل تزریق دست نزنید. حتی اگر محل مورد نظر به خارش بیفتد باید تحمل کرده و به آن محل دست نزنید . چون امکان دارد بوتاکس در مناطق دیگر حرکت کرده  و نتیجه خوبی نگیرید. پس دقت داشته باشید محل تزریق کمی تحریک می شود ، شما باید صبور باشید و به محل مورد نظر دست نزنید.

سیگار کشیدن بعد از تزریق داروی بوتاکس ممنوع می باشد. سیگار کشیدن به سلول های پوست بسیار آسیب می‌رساند و پیری زودرس را ایجاد می کند. اگر شما سیگاری هستید سعی کنید یک مدت سیگار نکشید یا سیگار کشیدن را قطع کنید البته اگر دوست دارید ، از بوتاکس نتیجه خوبی بگیرید. باید دقت داشته باشید که پوست صورت بدون اثرات مخرب سیگار بسیار بهتر به نظر می رسد.

 

شستن صورت روند مراقبت از پوست خود را ادامه دهید. برای مراقبت از پوست صورت و برای اینکه به پوست شما آسیبی نرسد بهتر است حداقل به مدت یک هفته از انجام درمان های صورت مثل میکرودرم آبریژن ، کربوکسی تراپی دوری کنید. بعد از بوتاکس وقتی که پزشک اجازه داد می توانید دوش بگیرید و صورت را بشویید و از مرطوب‌کننده و پاک کننده ای که همیشه استفاده می کردید ، را مصرف کنید. چون به بوتاکس صورت شما آسیبی نمی رساند.

اهمیت شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس یک سم قوی است که از یک نوع باکتری بدست می‌آید و اگر این سم به درستی استفاده نشود خطرناک و کشنده می باشد. وقتی که بوتاکس تزریق می‌شود بر اعصاب و ماهیچه های صورت تاثیر گذاشته و باعث می شود که این عضلات به حالت انقباض در بیاید و خطوط عمیق و چین و چروک صورت را از بین ببرد. بعد از تزریق بوتاکس باید مراقبت هایی که پزشک توصیه می کند را رعایت کنید. یکی از مراقبت ها ، شستشوی صورت است. وقتی که بوتاکس تزریق می‌شود و به صورت فشار بیش از حد وارد شود ، بوتاکس حرکت کرده و عوارضی را ایجاد می کند که باعث افتادگی پلک می شود. به همین خاطر شستشوی صورت بسیار مهم است که در این شستشو به صورت فشار وارد نشود و دمای آب نیز مناسب باشد. همچنین برای جلوگیری از عفونت باید بعد از تزریق صورت را بشویید. باید دقت داشته باشید که دمای بالای آب امکان دارد ساختار بوتاکس را تغییر دهد. پس به همین دلیل شستشوی صورت بسیار اهمیت دارد.

حتما بخوانید:   جلوگیری از جوش صورت حین ماسک زدن در دوران کرونا

نحوه صحیح شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس

برای شستن صورت بعد از بوتاکس حتما باید به نکات زیر توجه کنید. که عبارتنداز :

1- دمای آب

آب گرم و بخار داغ باعث تغییر ساختار بوتاکس می شود و بوتاکس دچار مشکل می شود. پس فرد مورد نظر بعد از تزریق بوتاکس باید از آب ولرم و خنک استفاده کند تا مشکلی ایجاد نشود.

2- نوع فشاری که به صورت وارد می کنید

شستشوی صورت باید کاملاً ملایم انجام شود تا باعث حرکت بوتاکس نشود. پس هنگام شستن صورت باید فشار بسیار کم باشد تا به صورت آسیب وارد نشود.

3- نوع شوینده

بهتر است موقع شستن صورت از شوینده های قوی استفاده نکنید. تا بوتاکس صورت به مشکل برخورد نماید.

4- نحوه حرکت دست

زمانی که صورت را می شویید باید به صورت دورانی بوده و فشار زیادی به صورت وارد نکنید. پس رعایت این نکات برای فردی که تازه بوتاکس انجام داده بسیار ضروری است. اگر شما این مسائل را رعایت کنید در روند بهبودی تاثیر گذاشته و باعث می شوید که بهبودی زودتر حاصل شود.

بعد از تزریق بوتاکس برای شستن صورت چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

کسی که تزریق بوتاکس یا ژل را انجام می دهد نباید در 24 ساعت اول دوش بگیرید. چون بخار آب برای بوتاکس خیلی بد بوده و ممکن است موجب تغییر حرکت بوتاکس شود. پس صورت را می توان بعد از بوتاکس شست اما نباید دوش گرفت. باید دقت داشته باشید که اگر دوش بگیرید بخار آب باعث می‌شود مویرگ های خونی گشاد شده و جربان خون آن بیشتر می‌شود و به همین خاطر صورت شما قرمز می شود. بعد از آن امکان دارد مقداری بوتاکس وارد خون شود و عوارض جبران‌ناپذیری را ایجاد کند. پس به هیچ وجه بعد از بوتاکس دوش نگیرید. شما برای شستن صورت باید از یک شوینده ملایم استفاده کنید و همچنین برای شستن صورت از آب سرد استفاده نمایید. باید دقت داشته باشید که شوینده شما هم ملایم باشد و هم ضد باکتری ، چون موجب می‌شود عفونت ناشی از آلودگی صورت جلوگیری شده و همچنین به صورت هم آسیبی نرساند.

حتما بخوانید:   لوسیون بدن بچه و اهمیت استفاده از آن 

شستن صورت عوارضی که شستن نادرست صورت بعد از تزریق بوتاکس ایجاد می کند چیست؟

اگر بوتاکس به درستی انجام نشود یا بعد از بوتاکس مراقبت های لازم انجام نشود ، عواقب بدی خواهد داشت. مثلا اگر به صورت در هنگام شستشو  فشار زیادی وارد شود ، بخصوص در نواحی دور چشم بوتاکس حرکت می کند و باعث افتادگی پلک می شود. و اگر بوتاکس تزریق شده در اطراف گلو باشد ، وقتی صورت نادرست شسته شود امکان دارد در بلع اشکالات ایجاد کند. اگر از آب گرم برای شستن صورت استفاده شود ، بوتاکس به جریان خون وارد می شود و عوارضی مثل از حال رفتن و مشکل در تنفس و غیره را به دنبال خواهد داشت. در این صورت حتما به پزشک مراجعه کنید.پس لازم است موقع شستشوی صورت  به نکات مهم توجه داشته باشید.

در نهایت باید گفت که زیبای صورت برای همه خانم ها اهمیت زیادی دارد. و همچنین برای جوانسازی صورت استفاده از تزریق بوتاکس راهکار بسیار مناسبی بوده و اکثر افرادی که بوتاکس را روی صورت انجام داده اند بسیار راضی و خرسند هستند. اما تزریق بوتاکس خیلی مهم است و باید توسط پزشک ماهر انجام شود. چون اگر بوتاکس به درستی انجام نشود امکان دارد خطرات جدی و حتی مرگ افراد را در پی داشته باشد. بوتاکس یک نوع سمی است که از یک باکتری گرفته می شود. بعد از بوتاکس باید مراقبت های لازم را انجام داد تا نتیجه دلخواه حاصل شود. بعد از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان نباید دوش گرفت چون بخار آب گرم باعث آسیب رساندن به بوتاکس می شود. پس در 24 ساعت اول بعد از بوتاکس دوش نگیرید. باید دقت داشته باشید که حتی شستن صورت را با آب سرد انجام دهید. بعد از تزریق بوتاکس و موقع شستن صورت از شوینده ضد باکتری باید استفاده کرد. و به صورت ملایم و دورانی صورت را باید شست. شستن صورت بعد از بوتاکس باعث می شود از عفونت جلوگیری شود. اگر شما قصد دارید که بوتاکس صورت انجام دهید ، بهتر است ابتدا تمام اطلاعات مربوط به آن را بدست آورده و همه ی جوانب را بسنجید ، تا با کمترین عوارض به نتیجه دلخواه برسید. اگر مجله زیبای آرانیک را دنبال کنید و از مطالب آن به خوبی بهره مند شوید می توانید از بوتاکس صورت خود راضی بوده و بدون استرس این دوره را به پایان برساند.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *