تاثیر فوم شستشوی پوست بر روی زیبایی و طراوت پوست صورت

فوم-شستشوی-صورت

فوم شستشوی صورت روی صورت چه تاثیری دارد: مهم ترین اقدام در راستای مراقبت از پوست حساس ، شستشوی آن و همچنین برطرف نمودن هر گونه آلودگی ، چربی های مضر ، لوازم آرایشی و سلول های مرده از سطح پوست است. داشتن پوستی سالم و شفاف مستلزم داشتن یک برنامه روتین و مداوم در جهت مراقبت از پوست است. یکی از موارد حائز اهمیت در برنامه روتین مراقبت از پوست شما ، استفاده نمودن از شوینده ها و پاک کننده های صورت است. فوم شستشوی پوست دقیقاً همان موردی است که موجب ترمیم پوست حساس شما و متعادل سازی چربی آن می شود.

فوم شستشوی مناسب برای پوست

فراموش نکنید که در طول روز باید دو مرتبه پوست صورتتان را بشویید تا آلودگی ها درون منافذ پوست نفوذ نکنند و با عارضه های پوستی مواجه نشوید. یکی از شوینده های جدید که امروزه در بازار به وفور یافت می شود ، فوم های شستشوی پوست صورت هستند.

فوم شستشوی مناسب صورت

این فوم ها در فرمولاسیون های گوناگون برای پوست های مختلف مثل خشک ، چرب ، حساس و… تولید و عرضه می شوند. چنانچه پوستی حساس و خشک دارید ، باید بسیار جدی حتی شاید بیشتر از سایر پوست ها در جهت مراقبت از آن اقدام نمایید. در مقاله حاضر همراه ما باشید تا هر چیزی که در زمینه فوم شستشوی صورت نیاز است برای شما شرح دهیم.

علت استفاده از فوم شستشو مخصوص پوست های خشک

اگر مواد آرایشی یا هر آلودگی دیگری بر روی سطح پوست باقی بماند منجر به بروز لک ، جوش سر سیاه و سر سفید ، آکنه ، کدر شدن و در نهایت از بین رفتن شفافیت و سلامت پوست صورت شما می شود. به همین خاطر باید یک برنامه مداوم و روتین برای شستشو و مراقبت از پوست خود داشته باشید و همچنین در این برنامه به پاک کننده های مناسب پوست خود توجه کنید. انتخاب و تهیه یک پاک کننده سازگار و مناسب با جنس پوست شما بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که پاک کننده خریداری شده با پوست شما سازگار نباشد ، مشکلات غیرقابل جبرانی برای شما به بار می آورد چون پوست صورت از حساسیت بالایی برخوردار است و به همین خاطر در برابر آسیب ها، شکننده است. چنانچه پوست شما چرب است باید از شوینده هایی استفاده کنید که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند.

فوم های شستشوی

چون این پاک کننده ها به لایه های عمیق پوست شما نفوذ می کنند به دنبال آن سلول های مرده و چربی های پوست را از بین می برند. اما در مقابل ، در صورتی که پوست خشک و حساس دارید، حتماً باید از آن دسته شوینده هایی استفاده نمایید که قدرت پاک کنندگی ملایم تری دارند. این شوینده ها چربی های مفید پوست شما را از بین نمی برد، چون از بین رفتن چربی های پوست در افراد دارای پوست خشک موجب خشکی و التهاب بیشتر صورت ، قرمزی و حساسیت آن می شود. پس نیاز است که این افراد از شوینده های مناسب پوست خشک استفاده کنند. اگر پوست شما چرب است باید آن دسته شوینده ها را انتخاب نمایید که قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارند.

فوم مناسب برای شستشو پوست

فوم شستشوی پوست یک نمونه از انواع شوینده های پوست است که برای کلیه پوست ها استفاده می‌شود. فوم شستشوی پوست صورت چربی های مضر و آلودگی های پوست را از بین می برد و به طور کلی با نفوذ در اعماق پوست ، به صورت عمیق پوست صورت را پاک می کند. پس از یک روز کاری فوم شستشوی صورت به راحتی و نرمی می تواند تمام آرایش های روی پوست صورت شما را پاک کند و کلیه منافذ را تمیز نموده و آلودگی ها را بزداید. در صورتی که در طول روز در معرض آلودگی های بسیاری هستید می توانید دو مرتبه از فوم شستشو استفاده نمایید. البته فراموش نکنید از آن جهت که فوم شستشوی صورت قدرت پاک کنندگی بالایی دارد حتماً باید از مرطوب کننده های سازگار با پوست خود استفاده کنید تا پوست صورت شما دچار هیچ گونه التهاب یا خشکی نشود. توجه داشته باشید که نباید چشم های خود را با فوم، شستشو دهید.

حتما بخوانید:   درمان چروک دور چشم پنجه کلاغی

انواع مختلف فوم های شستشو مناسب پوست خشک، چرب و حساس

فوم های مناسب شستشوی صورت دارای سولفات

در فرمولاسیون بعضی از فوم های شستشو صورت ، سورفاکتانت های سولفاته مثل سدیم لوریل سولفات به کار برده شده است . این ماده جزء شوینده‌های قوی به حساب می‌آید و احتمال دارد که پوست فرد را خشک، قرمز و یا دچار التهاب کند. اما در مقابل فوم های شستشوی که حاوی سولفات هستند برای پوست هایی که بسیار چرب هستند و جوش و آکنه دارند بسیار موثر است چون پوست های چرب نیاز دارند که چربی های اضافه و مضر از منافذ و لایه های عمیق پوست آنها پاک شود. به همین خاطر این شوینده های قوی انتخاب کاملاً مناسبی برای افراد دارای پوست چرب است. فراموش نکنید که اگر پوست شما به شوینده های حاوی سولفات حساس است و به این خاطر دچار خشکی، سوزش، التهاب و قرمزی می شود باید از مصرف آن دسته فوم های شستشو که صابونی هستند و سولفات دارند اجتناب نمایند و از فوم های شستشوی مناسب پوست خشک استفاده کنند.

فوم های مناسب شستشوی صورت بدون سولفات

دسته دیگری از فوم ها وجود دارند که در فرمولاسیون آن ها از سورفاکتانت های بسیار ملایم تری استفاده می شود. به همین خاطر این فوم ها از التهاب و تحریک پوست جلوگیری می کنند. این فوم های شستشو مناسب پوست های خشک و حساس هستند و مشتریان و طرفداران زیادی هم دارند. چون مواد صابونی ندارند و همین مسئله باعث می شود که پوست آنها دچار خشکی و تحریک نشود.

شستشوی صورت با فوم

این فوم های شستشو برای پوست های معمولی، حساس ، خشک و مختلط کاملاً مناسب است. فوم های شستشوی پوست صورت که سولفات ندارند بافت کاملاً نرم و سبکی دارند. این فوم ها در دو نوع کفی یا کرمی تولید و عرضه می شوند. فوم های شستشوی پوست که به شکل کرمی هستند هنگامی که روی پوست قرار می گیرند و آن ها را به صورت دورانی ماساژ می دهید در نتیجه تماس با رطوبت کف تولید می کنند و به صورت فوم در می آیند. ماحصل استفاده نمودن از این فوم های شستشو ، پوستی نرم و مرطوب خواهد بود.

طریقه مصرف فوم برای شستشوی پوست

پیش از آنکه فوم شستشوی صورت را مصرف کنید بهتر است راهنمای استفاده از آن را مطالعه نمایید. بعضی از فوم های شستشو را تنها باید یک بار در روز استعمال کنید و برخی دیگر از آنها را می توان روزانه دو بار هم استفاده نمود. اما پیش از استفاده از فوم حتما از خصوصیات و طرز استفاده از آن مطلع شوید. فوم شست و شوی صورت را می توان با روشی مشخص استفاده نمود و طریقه مصرف آن در افراد مختلف متفاوت نیست. برای استفاده نمودن از آن در گام نخست باید دستان خود را تمیز کنید. پس از آن موهای خود را از روی صورت کنار بزنید و صورت خود را کمی مرطوب نمایید. حال مقداری از فوم شستشوی پوست را بر روی دست خود بریزید و دو دست خود را به هم بمالید تا فوم گرم شود. در این مرحله دست های خود را به صورت بکشید و تمام سطح پوست صورت را به فوم آغشته کنید. سپس از بالای پیشانی تا قسمت پایین چانه را به صورت دورانی ماساژ دهید. به خاطر داشته باشید که شما تنها باید سی تا شصت ثانیه فوم را روی پوست صورت خود ماساژ دهید، این مدت زمان برای اینکه عمقی ترین منافذ پوستتان از آلودگی ها پاک شود کافی است . باقی ماندن فوم شستشوی پوست به مدت طولانی بر روی صورت با توجه به فرمولاسیون قوی آن می تواند منجر به ایجاد خشکی و حساسیت شود. حال باید صورت خود را با آب بشویید و کف های روی صورت را پاک نمایید. در نهایت با استفاده از یک حوله تمیز و لطیف پوست صورت خود را خشک کنید. یکی از نکاتی که باید پیش از مصرف فوم شستشوی پوست صورت رعایت شود این است که در چه فصلی از سال قرار دارید چون در فصول سرد سال مثل روزهای پاییز و زمستان پوست به طور طبیعی خشک می شود. به همین خاطر شما باید در کنار مصرف فوم شستشوی پوست از مرطوب کننده هم استفاده نمایید تا رطوبت مورد نیاز پوست شما تامین شود. باید بدانید که پس از استفاده نمودن از فوم شستشو پوست شما دچار خشکی می شود و این یک امر کاملاً شایع است و جای هیچ نگرانی نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بیش از ۶۰ ثانیه فوم شستشو را بر صورت نگذارید و سریعاً آن را بشویید و سپس پوست را با یک حوله تمیز و لطیف خشک کنید. همچنین از مرطوب کننده های سازگار با پوست خود نیز استفاده نمایید . با رعایت این موارد تا حد بسیار زیادی مانع از بروز التهاب ، قرمزی ، خشکی و حساسیت پوست صورت خود می شوید.‌

حتما بخوانید:   بیماری پوست مرغی چیست؟ و راه های درمان آن کدام است؟

مصرف فوم شستشوی پوست

در فرمولاسیون فوم های شستشویی که خاصیت های ضد جوش و ضد آکنه دارند از ماده ای به نام بنزوئیل پروکساید استفاده نموده اند. وجود این ماده در فوم شستشو ممکن است در افراد مختلف حساسیت های پوستی و آلرژی را به بار آورد . برای اینکه از حساسیت زا نبودن این فوم ها اطمینان حاصل کنید می توانید بخشی از آن را روی پوست بازوی خود تست نمایید. در صورتی که از شاهد بروز حساسیت نبودید می توانید از این فوم های شستشو روی پوست صورت خود استفاده نمایید. توصیه می‌کنیم که از فوم شستشوی پوست برای شستشوی اطراف چشم استفاده نکنید. این فوم ها شوینده های قوی هستند و به علت نازک بودن پوست اطراف چشم ممکن است منجر به ایجاد خارش و سوزش در اطراف چشم شوند. پوست خود را با ناخن ماساژ ندهید چون ممکن است باعث خراشیده شدن پوست صورت خود شوید. به جای این کار می توانید با نوک انگشتان به حالت نرم و بسیار آرام صورت خود را ماساژ دهید تا آلودگی های موجود بر سطح پوست شما رفع شود. فوم شست و شوی مناسب پوست خشک را بیش از اندازه مصرف نکنید. توصیه می‌کنیم که قبل از خواب و بعد از آن و در صورت لزوم پس از ورزش یا آمدن به منزل صورت خود را با فوم شستشو پوست تمیز کنید.

حتما بخوانید:   گل مژه چیست؟ آموزش درمان خانگی گل مژه

تفاوت بین ژل شستشو و فوم

فوم شستشو و ژل هر دو از شوینده های بسیاری پرکاربرد برای پوست صورت هستند و در نهایت هدف هر دو هم پاک کنندگی و تمیز نمودن پوست صورت از آلودگی ، چربی های مضر ، لوازم آرایشی و سلول های مرده موجود بر روی پوست است. اما به طور کلی در فرمولاسیون و نحوه عملکرد آن ها تفاوت هایی وجود دارد.

فوم های شستشوی پوست به طور معمول مانند کف هستند و پس از تماس پیدا کردن با آب و پوست مرطوب سریعاً به شکل فوم در می آیند و همچنین شستشوی پوست صورت با آنها بسیار سریع تر انجام می شود. اما نحوه عملکرد ژل شستشو به این صورت نیست و نیاز به زمان بیشتری دارد. شما در هنگام استفاده از ژل شستشو باید اجازه دهید که ژل مدتی بر روی پوست شما بماند تا بتواند آلودگی های موجود بر پوست را به خود جذب نماید.

تفاوت بین ژل شستشو و فوم

از آن جهت که ژل های شستشوی پوست مدت زمان بیشتری بر پوست صورت باقی می مانند می توانند مواد مغذی مختلف که در ترکیبات آن وجود دارد را تا حد بسیار زیادی به پوست انتقال دهند و به همین دلیل خواص ضد آکنه و روشن کنندگی بیشتری دارند. فوم های شستشوی پوست بسیار سبک تر هستند و نسبت به ژل های شستشو بافت لطیف تری دارند به همین خاطر در هنگام استفاده از فوم روی صورت خود احساس سنگینی نمی کنید. اما ژل ها چون بافت سنگین تر و غلیظ تری دارند باید نسبت به فوم ها به میزان کمتری استفاده شود.

آلودگی ها و جذب آن توسط پوست صورت امری بسیار ناخوشایند است و در مدت زمان طولانی می تواند منجر به از دست رفتن نرمی و لطافت پوست و در نتیجه کدر شدن آن شود‌. به همین خاطر داشتن یک برنامه مداوم و روتین مراقبت پوست می تواند از این مشکلات پیشگیری کند و طراوت و سلامتی پوست را برای شما به ارمغان بیاورد.

جمع بندی

پاک کننده های پوست بخش مهمی از یک برنامه روتین مراقبت از پوست هستند و فوم های شستشوی پوست یک نمونه از این پاک کننده ها است. فوم های شستشو می توانند برای انواع مختلف پوست ها مورد استفاده قرار گیرند. در همین راستا برندهای زیادی فوم های شستشوی پوست را تولید و عرضه می کنند. شما با توجه به جنس پوست خود می توانید فوم مناسب و سازگار با پوست صورت خود را تهیه و استفاده نمایید. ما در این مقاله از سایت آرا نیک تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با اهمیت و نحوه استفاده از فوم های شستشوی پوست صورت آشنا نماییم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان این مقاله از آرانیک با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *