تفاوت های ماسک و اسکراب در چیست ؟

تفاوت ماسک واسکراب

آیا شما از آن دسته از افراد می باشید که پیش از “بلوغ” پوستی بی عیب داشته اید اما الان با مشکلات پوست خود درگیر هستید؟ چنانچه پاسخ شما “بله” می باشد لازم است گفته شود که شما تنها کسی نیستید که با این مشکل روبه رو است. باور کنید یا که نه شما تنها یک نفر از هزاران فردی می باشید که به ما انرژی می دهد تا این دستورالعمل ها را که به موضوعات متفاوت زیبایی پوست ارتباط دارد را تهیه کرده و به پرسش های هر فرد پاسخ بدهیم. ما اعتقاد داریم که همه با وجود چنین مشکلاتی  می توانند بهبود پیدا کنند. گاهی اوقات ، برداشتن یک گام اضافی درست همان چیزی می باشد که احتیاج دارید و استفاده کردن از ماسک صورت مناسب یا اسکراب صورت می تواند همان گام اضافی باشد که شما به آن احتیاج دارید.

دستیابی به چهره ای درخشان و سالم علاوه بر این که ممکن است نحوه ی دیده شدن شما را تحت تاثیر قرار دهد بلکه سبب زیاد شدن عزت نفس شما به علت نحوه ی دیده شدن از سوی خودتان خواهد شد. چنانچه به صورت دائمی شخصی بوده اید که با پوست نامطلوب دست و پنجه نرم کرده اید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

تفاوت اصلی میان ماسک و اسکراب 

ماسک صورت و اسکراب صورت هر دو توانایی این را دارند که انواع  سلول های مرده پوست را از پوستتان جدا کند و گاهی اوقات اشخاص در انتخاب اسکراب صورت و ماسک ارگانیک صورت احساس سردرگمی می کنند.

به صورت عادی ، اسکراب های صورت محصولی  بر پایه کرم می باشند که محتوی میزان کمی لایه بردار هستند. تعداد زیادی از انواع ماسک های صورت نیز این کار را انجام خواهند داد. تفاوت در این می باشد که اسکراب های صورت محتوی دانه هایی  هستند، به عنوان لایه بردار که از  دانه های ارگانیک ساخته شده اند (هسته زردآلو ، دانه ها، پوسته های طبیعی  و…) یا دانه ساخته شده ی  غیر طبیعی (بلور های اکسید آلومینیوم ، دانه های پلی اتیلن و غیره) می باشند.

اما ، ماسک های صورت انواع بسیار بیشتری دارند و ماسک های صورت ارگانیک تنها ماسک هایی می باشند که خیلی به اسکراب های صورت شباهت دارند. اختلاف اصلی میان ماسک های صورت و اسکراب صورت در مواد موجود در آنها می باشد. ماسک های صورت ارگانیک را از خاک رس یا ذغال می سازند. چنانچه لایه بردار صورت ارگانیک در ترکیبات خود دانه خاک رس یا ذغال سنگ نداشته باشد ، به احتمال خیلی زیاد یک اسکراب صورت می باشد.

حتما بخوانید:   کاشت مژه و عوارض کاشت مژه

 

شیوه انتخاب بهترین اسکراب های صورت:

افراد مبتدی لازم است، پیش از خریدن اسکراب صورت ،  اسکرابی را بر گزینند که برای پوست  بی ضرر و مفید باشد. در این هنگام اسکراب ارگانیک مناسب نمی باشد. یک دانه تولید شده مصنوعی به مراتب از دانه های تولید شده با غلات طبیعی بهتر می باشد. از به کار بردن مواد مغذی هسته زردآلو یا دانه ها / پوسته های ارگانیک که احتمال دارد سبب تحریک شوند – جلوگیری کنید – به ویژه برای انواع  پوست های حساس و مستعد آکنه. به جای آن فرمول هایی را انتخاب کنید که محتوی دانه های گِرد جوجوبا ، اکسید آلومینیوم (در بلور های میکرودرمابراسیون مورد استفاده قرار میگیرد) یا دانه های پلی اتیلن می باشند. دانه های غیر طبیعی دیگر دارای لبه های تیز هستند  اما این دانه ها کاملاً گرد می باشند ، پس یک عمل نَوَرد آرام را انجام خواهند داد.
چون استفاده از  اسکراب صورت یک قدم اضافی به جز پاک کننده-تونر- مرطوب کننده ی همیشگی می باشد، غالباً از آن غفلت می شود. مشتریان به ما می گویند هنگامی که یادشان بیفتد از آن استفاده خواهند کرد. یک روش آسان به منظور مطمئن شدن از فراموش نکردن و استفاده کردن از مزایای پاک کننده این می باشد که آن را در حمام نگهداری کنید و هفته ای دو تا سه بار در عوض پاک کننده های عادی از آن استفاده کنید. به خاطر این که اکثر اسکراب ها به شکل  کرمی می باشند ، به صورت طبیعی مواد پاک کننده هم در آن وجود دارد‌.

 

 

تفاوت ماسک واسکرابوظیفه ماسک صورت چیست؟

خوب است بپرسیم که چه کاری را نمی تواند انجام بدهند!!! انواع متعددی در بین گونه های متفاوت موجود، وجود دارد بعضی از آنها برای نوع ویژه ای از پوست کاربردی است و بعضی دیگر را می توان برای بسیاری از کاربرد ها مورد استفاده قرار داد و این موضوع سبب می شود که انتخاب بهترین مورد برای شما، مقداری گیج کننده باشد.

چنانچه پوست شما خشک باشد و به کرم مرطوب کننده  نیازمند هستید  و چنانچه پوستتان خشک می باشد اما به روشن کننده احتیاج  دارد و یا پوستتان حساسی را دارا می باشید  به مقداری تسکین دهنده احتیاج دارد ، ماسک شکل مناسب، پاسخ دهنده نیازهای شما می باشد و سبب می شود پوست شما بهتر از گذشته دیده شود.

علاوه بر این به منظور تقویت قسمت دیگری از روال محافظت پوست  شما فوق العاده کاربردی هستند. به عنوان مثال ، چنانچه پوست شما خیلی چرب است و به نظر می رسد که مواد  ضدعفونی کننده و پاک کننده  کارایی چندانی نداشته باشند، می توانید ماسک صورت را استفاده کرده و به نرمی ضربه بزنید و سپس استراحت کنید تا چربی ها را در خود حل کند و نا خالصی ها را بیرون بیاورد.
در اکثر مواقع ، شما بیش از یک یا دو بار در طول هفته بعلاوه ی هنگامی که پوست بدترین روزها را سپری می کند یا اوضاع اضطراری پدید می آید، استفاده نمی کنید. با وجود اینکه انواع خاصی از ماسک ها می توانند بیشتر استفاده  شوند ، اما استفاده ی بیش از اندازه از ماسک های قوی نه تنها سبب بهبود نمی شوند بلکه موجب آسیب های بسیاری هم خواهد شد.

حتما بخوانید:   راهکارهای پرپشت کردن ابروها

 

چه افرادی لازم است از ماسک و اسکراب صورت استفاده کنند؟

ماسک صورت تنها به  خانم ها اختصاص  ندارد. چنانچه  مرد هستید ، با دور شدن از محصولات مراقبت کننده از پوست ، خوب به نظر آمدن را برای خودتان سخت نکنید.

باعث تاسف است بسیاری مردم مراقبت از پوست را “کار زنانه” می نامند، اما واقعاً … چرا نباید از ماسک صورت استفاده کرد تا به شما کمک کند که ظاهر خوب تری داشته باشید؟ ضروری نیست به کسی بیان کنید تنها مراقبت روزانه خود را انجام بدهید و به کارهای روزمره خود بپردازید.

محافظت از پوست موضوع شرم آوری نمی باشد اما می دانیم بعضی از مردان با مطالعه این مطلب فکر می کنند که: “آیا من هم توانایی استفاده از این محصولات دارم؟ بله دارید. نگران نباشید، قرار نیست با آن به استخر بروید یا در مکان عمومی ظاهر شوید.

چنانچه با پوست ضعیف دست و پنجه نرم می کنید ، از غفلت دست بردارید و اقدامی در ارتباط با آن انجام دهید!

 

شیوه استفاده از ماسک صورت:

 

نخستین  گام برای استفاده از ماسک صورت ، همان قدم نخست اسکراب صورت است. نخست لازم پوست خود را پاک کنید. حتی چنانچه بعضی اوقات چیزی روی صورت ندارید باز هم خوب است  از قبل پوستتان را پاک کنید تا منافذ آن  دچار انسداد نشود و ماسک بتواند وظیفه اش را به شکل صحیح انجام دهد. یک استثنا هم وجود دارد و آن هم در زمان استفاده از ماسک خاک رس یا لایه بردار می باشد.
اکنون که پوست شما آماده می باشد ، لازم است ماسک را در همه صورت یا در قسمت دارای ایراد خاص به صورت  لایه‌ ای نازک و یکدست پخش کرده و سپس آن را ماساژ بدهید و همزمان از تماس آن با لب و چشم دوری کنید. (جداً اخطار داده می شود که ماسک را نزدیک به چشمان خود  نکنید).

حتما بخوانید:   تزریق بوتاکس و تزریق فیلر چه تفاوتی هایی با هم دارند؟

پس از اینکه ماسک بر روی صورتتان  قرار گرفت ، می توانید در حالت نشسته قرار بگیرید و استراحت کنید یا اعمال دیگری انجام دهید و در انتظار خشک شدن آن باشید. با توجه به نوع ماسک استفاده شده ، لازم است برای مدت زمان خاصی روی صورت باقی بماند تا هنگامی که جذب شود ، یا اگر خاک رس باشد  تا هنگامی که خشک شود.
بعد از پایان کار بسته به نوع ماسک یا با آب آن را شستشو دهید یا اقدام به جدا کردن آن از پوست کنید.

صورتتان را در حوله بپیچید و  به عمل مراقبت روزانه از پوست (مثل مرطوب سازی) ادامه بدهید.

 

 

تفاوت ماسک واسکرابشیوه استفاده از اسکراب

نخست لازم است صورت خود را به طور کامل تمیز کنید. این یعنی نخستین قدم در رژیم مراقبت از پوست این می باشد که  لازم است هر مدل ماده آرایشی یا ضد آفتابی که بر روی پوست استفاده می کنید، به شکل کامل  پاک و تمیز کنید.
اسکراب را روی پوست کمی مرطوب مالش دهید و مدت 60 ثانیه با حرکت دایره ای همه صورت را ماساژ بدهید. موضوع مهم به منظور به دست آوردن بهترین بازخورد با استفاده از اسکراب صورت  این می باشد که فشار زیادی را به پوست وارد نیاورید چون این عمل سبب تحریک حتی در زمان استفاده از اسکراب دانه گرد خواهد شد. چنانچه احساس می کنید پوست شما به لایه بردار زیاد تری احتیاج دارد ، خوب است به جای  فشار بیشتر ، مدت زمان ماساژ را زیاد تر کنید(بیش از 90 ثانیه).
ماسک را شستشو دهید و سپس از تونر، سرم و مرطوب کننده را استفاده کنید.

نکته آخر

ماسک های صورت و اسکراب های صورت به شیوه ای محبوب به منظور مراقبت از پوست صورت تبدیل شده اند. با وجود گزینه های زیادی که موجود است ، همه کاری که لازم است انجام دهید این می باشد که برای یافتن اسکراب صورت و ماسک صورت مناسب برای خود، مقداری تحقیق کنید.
اسکراب صورت و ماسک صورت هر دو شیوه ای راحت ، سرگرم کننده و آرامش دهنده به منظور محافظت از پوست شما می باشند و استفاده درست از آنها توانایی کمک به شما به منظور  داشتن پوست درخشان و زیبا را دارد.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *