فواید فیشیال پوست چیست؟

فواید فیشیال

فیشیال پوست یک روش چند مرحله ای برای مراقبت پوست شما است در مجله آرانیک با ما همراه باشید تا از فواید فیشیال پوست بیشتر بدانید.

فیشیال پوست برای پاک کردن پوست از آلودگی محیطی ،از بین بردن جوش ها ،لکه ها ، آبرسانی به پوست خشک، رفع چروک و جوانسازی و آرامش دادن به پوست می باشد شما با طی چند جلسه فیشیال می توانید مراحل متعددی را روی پوسـت صورت خود انجام دهید بعد از طی یک جلسه به نتیجه مطلوبی روی صورت خود مشاهده خواهید کرد.

فیشیال پوست و فواید شگفت انگیز آن

وقتی انگشتان پوسـت تان را روی صورت خود می کشید و با پوست صاف و نرم مواجه می شوید این حس برای تان خوشایند می باشد. بیشتر شما روتین مراقبت از پوست خود را دارید شاید حرفه ای نباشید اما با همین روتین می توانید تا حدودی به پوست خود کمک کنید اما بد نیست هر چند وقت یکبار از کسی که در این رشته حرفه ای می باشند کمک بگیرید ما در مورد فیشیال پوست صحبت می کنیم ،فکر می‌کنید فیـشیال پـوست جز راه های ساده نیست اشتباه می کنید فیشیال پوست یک روش چند مرحله ای برای مراقبت از همه پوست ها می باشد در ادامه مقاله همراه ما باشید

چرا فیشیال پوست

اگر پوست شما نیاز به مراقبت خاصی نداشته باشد حتی اگر جای جوش ، آکنه ، لک را روی پوست مشاهده  نکنید، صورت شما باز هم  به رسیدگی نیاز دارد تا سالم و دور از این مشکلات قرار گیرد. اگر در منزل به مراقبت از پوست خود می پردازید کافی نیست  شما به یک متخصص نیاز دارید تا از وضعیت پوست خود کاملا مطلع شوید.

فواید فیشیال پوست

ماساژ صورت باعث فعال سازی سیستم عصبی سمپاتیک می شود و از اضطراب شما می‌ کاهد ،وقتی فیشیال می کنید حس حال بهتری را پیدا می‌کنید در صورت انسان ها نقطه فشار وجود دارد که به سیستم های بدن مربوط می باشند وقتی این نقاط فشار ماساژ داده می شود بدنتان به این فشار واکنش نشان می دهد. وقتی یک فیشیال خیلی خوبی را انجام دهید این فیشیال نه تنها صورت تان بلکه سایر اندام های تان نیز هم تاثیر می گذارد. با انجام دادن فیشیال پوستتان درخشان می شود این فشارها مانند ورزش هستند که روی صورت تان انجام می شود و از آنجایی شما آشنایی ندارید باید به کسی که مراجعه می کنید حرفه ای باشد تا از فیشـیال پوسـت رضایت کافی را داشته باشید.

فیشیال صورت برای پاکسازی پوست

فیشیال صورت پوستتان را کاملاً پاکسازی می کند شما برای این کار در خانه نمی توانید پاکسازی صورت را به صورت حرفه ای انجام دهید کسی که فیشیال را به صورت تخصصی انجام می دهد از نوع پوست شما بهترین حالت ممکن را روی پوستتان پیاده سازی می کند و از بخار برای باز کردن منافذ پوست و پاکسازی آن استفاده می کند.

حتما بخوانید:   فوم شست و شوی پوست چیست؟

 

 فیشیالفیشیال پوست برای پیشگیری از پیری پوست

با بالا رفتن سن پوستتان جوان نمی شود به همین خاطر بیاد داشته باشید که همیشه باید به مراقبت کامل پوستتان بپردازید، با انجام دادن فیشیال منظم پوست به تولید سلول های جدید و کلاژن سازی بیشتر کمک می کنید و در نتیجه پوستتان جوانتر می شود.

فیشیال پوست برای افزایش گردش خون در پوست

طبق مطالعات انجام شده ماساژ بدن برای بهبود گردش خون مفید می باشد،به همین دلیل در صورت هم به همین شکل است، جریان بهتر خون در صورت به این معنی است که سلولهای شما اکسیژن و مواد مغذی بیشتری که با خون نقل و انتقال می شود دریافت می کنند و در نتیجه سلول های سالم تر و مفیدتری خواهید داشت . به دلیل گردش خون و اکسیژن دهی بالا پوسـت شما درخشان می شود.

فیشیال پوست و فواید شگفت انگیز آن

با بالا رفتن سن درخشش پوست از بین می رود این امر طبیعی است ، سبک زندگی و آلودگی هوا باعث می‌شود پوست به سختی بتواند خود را بازسازی کند. با انجام دادن فیشیال پوست به پوست تان کمک می کنید که بازسازی شود. دکتر یا متخصص پوستتان از شیوه ها و محصولات متعددی برای بازسازی و بهبود بافت پوست تان به شما کمک می کند.

فیشیال صورت برای کمک به سم زدایی پوست

پوست شما نیاز دارد از ضایعات و سموم که روی آن جمع می شود رها شود اگر این کار را به درستی انجام ندهید. منجر به جوش های پوستی می شود به همین دلیل سم زدایی پوست لازم است علاوه بر اینکه پوست صورت خود را هر روز باید پاکسازی و تمیز کنید باید آن را سم زدایی نیز دور کنید. دکتر متخصص فیشیال از مواد های مانند کرم ها آنتی اکسیدان ،نمک دریا، از عصاره گیاهی روغن های مختلف برای تمیز کردن و پاکسازی پوسـت آن استفاده می کند.

فیشیال پوست برای درمان آکنه و جای جوش

وقتی جوشی را فشار می دهید احتمال اینکه رد آن به جا بماند خیلی زیاد است برای آکنه ممکن است آکنه خیلی عمیق باشد اما شما با انجام دادن فیشیال کمک می کنید رد آن برطرف شود .متخصصین زیبایی با استفاده از محصولات سالیسیلیک اسید برای درمان آکنه استفاده می کند لایه برداری با سالیسیلیک اسید به کاهش جوش و آکنه و اثرات جا مانده آن کمک می کند.

فیشیال پوست برای جوش های سرسفید و سرسیاه

بخش مهمی از فیشیال پوست تخلیه جوش ها می باشد معمولاً متخصص با استفاده از ابزارهای تخلیه جوش ها را تخلیه می کنند در خانه انجام این کار توصیه نمی شود جوش های سرسفید و سرسیاه باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند همچنین پوسـت را مات و تیره می کند.

فیشیال پوست برای باز ما کردن تمام منافذ پوست

هیچ کس قادر به این نیست که تمام آلاینده ها و آسیب های محیطی را از پوست جلوگیری کند. بیشتر اوقات پوست در معرض خورشید و سایر مواد سمی قرار می گیرد،این مواد مضر که روی سطح پوست قرار می گیرند و سبب مسدود شدن منافذ پوست می شوند، با انجام دادن فیشیال پوست و استفاده از بخار برای باز کردن منافذ پوست می توانید از سلول های مرده بر روی پوسـت راحت شوید بنابراین با فیشـیال پوسـت از بروز آکنه و سایر مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

حتما بخوانید:   ماسک سویا ؛ روش ساخت و دستورالعمل استفاده در خانه

فیشیال صورت برای لایه برداری پوست

لایه برداری چند مرحله انجام می شود سلولهای مرده پوست به آرامی از روی سطح پوست برداشته می شوند،وقتی سلول های مرده پوست روی آن تجمع کنند و اگر برداشته نشوند پوست را خشک و زبر می کند. شما می توانید در خانه پوست خود را لایه برداری کنید. اما اگر می خواهید لایه برداری پوست به درستی انجام شود باید به کسی که حرفه ای است مراجعه کنید لایه برداری حرفه ای پوست با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود. با انجام لایه برداری پوست کاملا پاکسازی می شود در نتیجه بعد از اتمام کار به لایه های شفاف و سالم پوست خواهد رسید.

فیشیال صورت برای سفت کردن پوست

پوست شما با افزایش سن شل می شود و با افزایش سن استحکام خود را از دست می دهد زیرا با افزایش سن کلاژن کمتری تولید می شود،با درمان فیشیال درمانگر از لایه بردارهای شیمیایی صورت، کرم های غنی شده با عصاره بوتانیکال که باعث تحریک کلاژن می‌شوند و کلاژن بیشتری را روی پوست تولید می کنند استفاده خواهند کرد، که همه این موارد از علایم پیری جلوگیری می کند.

فیشیال پوست برای رفع حلقه های تیرگی دور چشم

در اطراف چشم به دلیل نازک تر شدن  و حساس تر شدن پوست آن، نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد وقتی که به پوست اطراف چشم توجه نمی‌کنید، دچار پوف پای چشم، حلقه های تیره پای چشم و خطوط پنجه کلاغی می شوید. کارشناسان  پوست و زیبایی راه حل های برای پوست های حساس به نور چشم دارند ،که با کار گرفتن کرم های پای چشم توسط این افراد به کار برده می شود مخصوص پوستهای حساس اطراف چشم و دارای عوامل ضد پیری پوست می باشند.

فیشیال صورت پوست را نرم و درخشان می‌کند

متخصصان فیشـیال پوسـت ماسکی را برایتان تهیه می کنند ،این ماسک مخصوص نوع پوسـت شما می باشد این ماسک پوستتان را آبرسانی می کند و منافذ پوست را باز می کند این ماسک حاوی داروهایی برای رفع  تیرگی های پوست بوده و به پوستتان استحکام می بخشد.

فیشـیال پوست سبب افزایش قدرت جذب پوست می شود

فیشـیال پوست توانایی پوست را برای جذب محصولاتی که استفاده می کنید را افزایش می دهد، شاید هزینه زیادی بابت محصولات مراقبتی از پوست خود را پرداخت می کنید .شاید برایتان سوال باشد چرا این مواد جذب پوستتان نمی شوند؟ با زبر شدن پوستتان مواد به خوبی در آن نفوذ نمی کند اما با انجام دادن منظم فیشیال صورت پوستتان نرم و آماده جذب محصولات مراقبتی از پوست می شود.

حتما بخوانید:   حس بویایی پس از جراحی بینی چه زمانی باز می گردد؟

فواید فیشیالفیشیال صورت رنگ پوستتان را یکدست می کند

اگر نگران لکه های تیره روی پوسـت تان هستید این لکه ها مهم نیستند جز ملانین های که به پوست و موی تان رنگ می دهد با افزایش سن زیاد قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تغییرات هورمونی باعث زیاد شدن ملانین می شوند در نتیجه لکه‌های تیره روی پوست ایجاد می کند فیشیال صورت می تواند این لکه های تیره را برطرف کند و رنگ پوست تان را روشن و یکدست کند.

فیشیال پوست هر چند وقت یکبار باید انجام شود

فیشـیال کردن به چند عامل بستگی دارد: نوع پوسـت ،وضعیت پوست تان،هدف تان از مراقبت از پوست،نکات مراقبتی در مورد فیشیال صورت

نوع پوست: اگر دارای پوستی چرب هستید که دارای جوش و آکنه است،باید هردو هفته یک بار فیشیال پوست انجام دهید،تا زمانی که پوستتان رو به بهبود برود.اما اگر دارای پوست خشک و معمولی یا نرمال هستید ماهی یک بار فیشیال کافی می باشد.

وضعیت پوسـت: اگر پوستتان جوش سر سیاه دارد،یا لکه های تیره یا آکنه دارید با این شرایط پوستی باید جلسات فیشـیال پوسـت را مشخص کنید.

هدفتان از مراقبت از پوسـت: اگر می خواهید پوستتان همیشه زیبا و شاداب باشد،باید مراقبت خاص برای پوستتان را هر چی زودتر شروع کنید.مراقبت های منظم و همیشگی از پوست برای حفظ سلامت پوست لازم است.

نکات مراقبتی در مورد فیشیال پوسـت :قبل از انجام دادن کاری روی قسمت کوچکی از پوست تست کنید تا متوجه حساسیت محصولات که روی صورت انجام می دهند شوید.به مراکزی که تخصصی هستند مراجعه کنید تا نوع پوستتان را به درستی تشخیص دهند و دقیقا بگویند چه اقدامی روی پوستتان نیاز دارد،توجه داشته باشید حتی برای لایه برداری هم به سالن های که تخصص ندارند مراجعه نکنید،اگر احساس می کنید به مواد حساسیت دارید حتما با درمانگر خود مشورت کنید،اگر داروی خاصی هم مصرف می کنید بیان کنید.اگر باردار هستید به درمانگرتان اطلاع دهید.

بعد از انجام فیشیال پوست تان نباید زیر نور خورشید قرار بگیرد حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید،کلاه پهن سرتان بگذارید ،تا یک هفته بعد فیشیال از چتر استفاده کنید،اگر دچار سوختگی یا زخمی هستید صبر کنید بهبود پیدا کند بعد فیشیال انجام دهید.حداقل دو روز بعد فیشیال از صابون استفاده نکنید.

سخن آخر

در این مقاله از مجله آرانیک به سراغ فیشیال صورت رفتیم و دانستید که فیشیال می‌تواند باعث شادابی پوست شما شود و همچنین حلقه های تیره دور چشم را از بین ببرد ، از این سمت می تواند رنگ پوست شما را روشن کند و باعث جوانی پوست شما شود، از شما دعوت میکنم تا تجربه های خود را در این زمینه از طریق دیدگاه ها با همگان به اشتراک بگذارید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *