فرق فیلر و ژل زیر چشم؛ هزینه ها ، تفاوت ، مزایا و معایب!

فرق فیلر و ژل

تزریق ژل و بهرمندی از فیلر ، دو نوع روش درمانی است که چهره بیماران را چندین سال جوان تر می سازد. افتادی پلک  چین و چروک ، حلقه های سیاه ، گود افتادگی دور چشم و …. بارزترین علائم پیری هستند که اطراف چشم ظاهر می‌شود .تزریق ژل و فیلر  زیر چشم ، هر کدام دارای ویژگی های خاص خودشان هستند و به همین دلیل در بخش های مخصوصی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق ژل برای صاف کردن پوست و از بین بردن چین و چروک ها استفاده می‌شود ، اما فیلر برای بازگرداندن حجم پوست در نواحی زیر چشم مناسب است. ما در این مقاله در مورد فرق فیلر و ژل  برایتان شرح خواهیم داد.

تزریق ژل یا فیلر : کدام یک برای بهبود پوست زیر چشم مناسب است؟

طبق آماری که انجمن پلاستیک آمریکا( ASPS) منتشر کرد ، فیلر و تزریق ژل ، حدود 7میلیون از تعداد عمل های زیبایی جامعه را تشکیل می‌دهند. این دو مورد از محبوب ترین عمل های جراحی در آمریکا می باشد. هر چند هر دو برای درمان پوست زیر چشم بوجود آمده اند اما تزریق ژل با فیلر بسیار متفاوت است. برای انتخاب هر کدام برای درمان باید نحوه عملکرد آنها را بدانیم. بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.

مروری بر نحوه عملکرد ژل و تاثیر گذاری آن

از بوتولینوم نوع A ژلی بدست می‌آید که از طریق تزریق به یافت های پوست منتقل می‌شود. با تزریق ژل سیگنال ها یا پیام های عصبی بافت مسدود می شوند تا ماهیچه های زیر پوست شل شده و خطوط یا چین و چروک از بین برود. کاربردهای تزریق ژل علاوه بر آرایشی و زیبایی ، برای درمان تنبلی چشم ، اختلالات عضلانی و تعریق بیش از اندازه به کار گرفته می شود. پزشک تلاش می‌کند در طول تزریق با انتقال ژل به زیر پوست ناحیه مورد نظر را تحریک کرده و خاصیت شل کنندگی آن باعث می‌شود چین و چروکهای موجود در عضلات به صورت موقت شل شوند تا هر وقت که بیمار می خندد اثری از خطوط ریز زیر چشمانش نباشد. وقتی که سن افراد بالا می رود تزریق ژل پیشنهاد می شود چون در این روش عرض چند روز به نتیجه دلخواه دست پیدا خواهد شد. تزریق ژل دارای دستاوردهای زیر می باشد:

 • درمان چین و چروک پنجه کلاغی
 • از بین بردن خطوط اخم
 • لیفت ابرو
 • لیفت پلک
 • از این بردن چین و چروک پیشانی
 • از بین بردن چین و چروک دور چشم
حتما بخوانید:   روش خوابیدن صحیح و اهمیت آن در سلامتی

عوارض جانبی تزریق ژل

تزریق ژل یک روش دائمی با نتایج همیشگی تلقی نمی‌شود و موقتی می باشد. البته نتیجه تزریق ژل چند روز بعد عمل با شل شدن عضلات ظاهر می‌شود. و باید به این مسئله توجه داشته باشید که این روش فقط تا چند ماه دوام خواهد داشت. و لازم است برای تمدید نتیجه مثبت آن یک روش دیگر تزریق ژل را انجام دهید. عوارضی که احتمال دارد بعد تزریق ژل ایجاد شود عبارتند از:

 • سردرد موقتی
 • تورم زیر چشم
 • کبودی دور چشم
 • قرمزی
 • احتمال بروز مشکلات تنفسی
 • عدم تقارن در دو طرف پلک
 • ضعیف عضلانی موقتی
 • احساس درد در محل تزریق

باید برای انجام تزریق ژل یک پزشک و مطب معتبر پیدا کرد ، چون یک متخصص باتجربه می داند که کدام قسمت برای تزریق ژل مناسب است. پس اگر پزشک مورد نظر مجرب باشد ، احتمال بروز عوارض بسیار پایین می آید و به حداکثر نتیجه دلخواه خواهید رسید.

فیلر یا پر کننده زیر چشم چه نوع درمانی است؟

فیلر پرکننده ، حاوی مواد مختلفی است که باعث می‌شود دور چشم روشن تر و حجیم تر به نظر برسد. ترکیب مواد یا محلول های مختلف در ساختار آنها مشکلات مختلف پوست را حل می‌کنند. هیالورونیک ماده اصلی فیلر می باشد. اسید هیالورونیک به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و با افزایش سن در بدن کاهش می یابد. محصولات آرایشی حاوی اسید هیالورونیک هستند و همین مسئله باعث شده مشتریان از نتایج راضی باشند. فیلر هم مثل ژل یک عمل است که در ناحیه چین بین گونه بالایی و پلک پایینی تزریق می‌شود. تزریق ژل شل شدن ماهیچه ها را در بر دارد ، ولی فیلر حجم از دست رفته زیر چشم ، مشکل خطوط ریز و چین و چروک ها را حل می‌کند. فیلر هایی که دارای اسید هیالورونیک هستند ، احتمال جمع شدن مواد بعد از تزریق را کاهش می‌دهد تا بیمار به خوبی استراحت کند و به نتیجه دلخواه برسد.

 فرق فیلر و ژلآیا فیلر زیر چشم ریسک یا خطر دارد؟

نتیجه فیلر زیر چشم مثل تزریق ژل دائمی نیست و بیماران برای تمدید تزریق فیلر به پزشک مراجعه می‌کنند. نتایج فیلر زیر چشم بعد تزریق ظاهر می شود ، و تا رسیدن به نتایج مثبت چند هفته طول می‌کشد. البته امکان دارد بعد از تزریق فیلر افراد دچار عوارض زیر شوند:

 • کبودی در ناحیه تزریق
 • سرخی و تغییر رنگ پوست
 • پف کردن موقتی زیر یا دور چشم
 • ظهور نقاط قرمز در محل تزریق فیلر
حتما بخوانید:   تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی پوست چیست؟

تزریق ماده هیالورونید عوارض را بسیار کم می کند و این علائم بعد چند روز از بین می‌رود ، ولی اگر از بین نرفتند حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

بررسی فرق فیلر و ژل زیر چشم از لحاظ درمانی

به جای عمل های سنگین بهتر است از تزریق فیلر یا ژل استفاده کنید چون به راحتی چین و چروک صورت ، مشکل ابروهای نامتقارن یا افتادگی پلک ها را بر طرف می کنند. فیلر زیر چشم برای صاف کردن خطوط ظریف و بازگرداندن حجم پوست زیر چشم و ظاهری زیبا کافی است. برای جلوگیری از پیری زودرس و درخشش از دست رفته صورت ، فیلر و تزریق ژل روش های بسیار قدرتمند هستند. بهتر است قبل از انتخاب هر کدام از این روش ها بدانید پوست زیر چشمتان چه مشکلاتی دارد. برای درمان چین و چروک های جدید تزریق ژل مناسب است و فیلر زیر چشم برای خطوط یا چین و چروک های قدیمی ، بسیار کار آمد خواهد بود.

آیا می توان از ترکیب هر دو روش بهره مند شد؟

اگر پزشک مورد نظر تجربه و مهارت داشته باشد و بتواند با نهایت دقت تزریق ژل و فیلر زیر چشم را به خوبی انجام دهد ، هر دو روش همزمان اشکالی ندارد چون هر دو ، از نوع غیر تهاجمی و کم خطر هستند. اکثر بیمارانی که از هر دو روش درمانی استفاده کرده اند نتیجه بسیار مثبتی را دریافت کرده اند. معمولا تزریق ژل در قسمت های مشکل دار دور چشم انجام می‌شود ، تا تحرکات عضلانی صورت کم تر شود. و می توان فیلر زیر چشم را هم روی آن انجام داد تا حجم پوست همان قسمت بازگردانده شود. در اثر تزریق ژل حرکات آهسته و کند ماهیچه ها این امکان را فراهم می‌کند تا اسید هیالورونیک به آسانی در بافت پوست جذب شود. در آخر با این دو روش ،  پوست بدون چین و چروک ، صاف ، محکم و درخشان خواهد شد.

تزریق ژل یا فیلر زیر چشم: کدام یک شما را جوان تر نشان می‌دهد?

برای ایجاد ظاهری جوان و زیبا از هر دو روش در کنار هم و در ترکیب با هم می توان استفاده کرد تا تاثیر گذاری بیشتر ی داشته باشد ، چون فیلر زیر چشم نواحی را که به علت افزایش سن آسیب دیده اند را درمان می کند و تزریق ژل خطوط ظریف پوست را کاهش می‌دهد. البته این دو روش برای ساختن ظاهر ی سرحال و شاداب به کار گرفته می‌شوند.

حتما بخوانید:   تاثیرات چاقی روی پوست

 فرق فیلر و ژلکدام نواحی از پوست صورت به تزریق ژل و فیلر واکنش بهتری دارد؟

برای بهبود شکل لب های نازک و لاغر ، کاهش چین و چروک های ریز دور لب و بازوها فیلر بسیار کاربرد دارد. تزریق ژل هم چین و چروک ها را درمان کرده و افتادگی عضلات و….را درمان می‌کند.

بررسی فرق فیلر و ژل زیر چشم از لحاظ ماندگاری نتایج

تحقیقات نشان داده که تزریق فیلر ماندگاری و مدت زمان بیشتری نسبت به ژل دارد نتایج فیلر می تواند حداکثر یک سال و نیم دوام بیاورد ، در صورتی که تزریق ژل 3 الی 4 ماه بیشتر ماندگار نخواهد بود. البته این نتایج به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع و برند فیلر زیر چشم
 • نوع و برند ژلی که می خواهد تزریق شود
 • بررسی این مسئله که عضلات زیر پوست شما چقدر در ناحیه درمانی تحرک دارند
 • مقدار فیلر یا ژلی که تزریق می‌شود

اگر دچار سردرگمی هستید و نمی توانید تصمیم بگیرید که برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم یا خطوط ظریف پیشانی از کدام روش استفاده کنید ، بهتر است با یک پزشک ماهر مشورت کنید.

مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم

بعد از تزریق فیلر که سرپایی بوده و نیاز به بیهوشی ندارد شما می توانید همان روز به خانه برگشته و کارهای روزانه را انجام دهید البته کمی کبودی و ورم در قسمت تزریق کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت چند ساعت از بین می روند. برای مراقبت بعد از تزریق فیلر بهتر است به این نکات توجه کنید.

 • حداقل دو روز به ناحیه تزریق شده فشار وارد نکنید
 • سر را بالا نگه دارید و تا 48 ساعت بعد تزریق طاق باز بخوابید
 • در صورت ورم و کبودی از کمپرس یخی که توی حوله پیچیده اید استفاده کنید
 • به مدت 48 ساعت از ورزش کردن خود داری کنید
 • روش های پاکسازی یا ماساژ صورت را تا دو هفته به تعویق بیندازید
 • از شستن چشم ها 24 ساعت بعد تزریق خودداری کنید
 • تا چند روز بعد تزریق زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید
 • از الکل و دخانیات دوری کنید

و در آخر باید گفت که اگر تزریق توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام گیرد و شما هم بعد از درمان ، تمام نکات و مراقبت های پوستی را رعایت کنید هم نتیجه خوبی خواهید گرفت و هم احتمال بروز عوارض به حداقل خواهد رسید. ما از مجله زیبایی آرانیک برایتان  از فرق ژل و فیلر شرح دادیم  امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *