انواع دستگاه های پاک سازی و فیشیال پوست

انواع دستگاه پاکسازی صورت

دستگاه های پاک سازی پوست، سبب تمیز شدن پوست شما می شود که البته  این نوع از تمیز شدن پوست با اقدامات معمولی که شما در خانه برای  تمیز کردن پوست انجام می دهید متفاوت است.

در این روش پاکسازی تخصصی و عمقی روی پوست شما توسط دستگاه ها انجام می شود  بطوری که هرگز بدون  استفاده از این نوع  دستگاه ها نمی توان به به این نوع از پاک سازی دست یافت. این نوع از دستگاه ها، جوان سازی را نیز روی پوست شما انجام می دهند که در صورت استفاده درست و به موقع تاثیر بلند مدت نیز خواهد داشت. دستگاه های پاک سازی پوست بسیار متنوع هستند و امکان استفاده از آن ها در مکان های مختلف وجود دارد و شما می توانید با تهیه کردن انواعی از این دستگاه ها، پاکسازی پوست تان را در منزل و بدون مراجعه به پزشک و یا آرایشگر انجام دهید.

به طور کلی دستگاه های پاک سازی پوست به سه دسته سالنی،خانگی و پزشکی تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی و بررسی این دستگاه ها می پردازیم.

آنالیز گر پاک سازی پوست:

این نوع از دستگاه ها نوع پوست را تشخیص می دهند و متناسب با نوع پوست رفتار و درمان مناسب را ارائه می دهند. به عنوان مثال اگر این دستگاه ها تشخیص دهند پوست خشک و کم آب است، لایه برداری و آب رسانی را بطور هم زمان انجام می دهند و آلودگی ها و چربی های غیر ضروری را نیز از بین می برند.

قبل استفاده از این دستگاه باید صورت تان را با ژل شستشوی مناسب پوست تان کاملا تمیز کنید زیرا برای استفاده از این دستگاه نباید هیچ گونه  مواد آرایشی روی صورت تان وجود داشته باشد.

این دستگاه پاک سازی جزو دستگاه هایی است که برای استفاده خانگی مناسب است.

دستگاهLED پاک سازی پوست

پاک سازی پوست با استفاده از نورLED  یک روش درمانی غیر تهاجمی و تخصصی است. این دستگاه برای درمان مشکلات مختلف پوستی از طول موج های مختلف نور استفاده می کند زیرا رنگ های مختلف سبب ایجاد واکنش های مختلف روی پوست می شوند. برای مثال نور آبی اثر بخشی بهتری در از بین بردن آکنه دارد و با التهاب مبارزه می کند. به همین دلیل برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه از نور آبی استفاده می شود.

نور قرمز که نوری نزدیک به مادون قرمز است به پوست شما در بهبود یافتن کمک می کند. این نور باعث رشد کلاژن و جوان سازی پوست می شود و همچنین  خطوط چین و چروک را نیز درمان می کند. دستگاه های LED برای کار در منزل تعبیه شده اند زیرا برای اثر بخشی بهتر باید پشت سرهم و بصورت مداوم انجام شود.

حتما بخوانید:   رفع قرمز شدن پوست بعد از بند انداختن

لیزر:

لیزر درمانی یک روش تهاجمی پاکسازی پوست است. لیزر فرکشنال مهم ترین لیزر مورد استفاده در این درمان است.این روش سبب احیا شدن پوست می شود و لایه های خارجی پوست را از بین برده و تولید کلاژن را تحریک می کند. در نتیجه شرایط برای رشد سلول های جدید فراهم می شود. همچنین می توان از این روش برای کاهش خطوط بر روی صورت و گردن نیز  استفاده کرد.

ممکن است لیزر درمانی برای برخی از افراد دردناک باشد به همین دلیل از کرم های بی حس کننده قبل از درمان استفاده می شود. تعداد جلسات درمانی نیز بستگی به نیاز پوست دارد.

میکرونیدلینگ:

میکرونیدلینگ از طریق سوزن های ریز زخم های کنترل شده ای را در پوست ایجاد می کند. این روش به دلیل تهاجمی بودن نیاز به کرم بی حس کننده جهت جلوگیری از درد دارد. میکرونیدلینگ با پارگی های عضلانی که ایجاد می کند سبب افزایش گردش خون و تولید کلاژن می شود. این صدمات میکروسکوپی است که باعث می شود پوست شما روند بهبودی را آغاز کند و این امر سبب ایجاد  پوستی سالم تر، همراه با بهبود علائم پیری، جای جوش و ناهمواری بافت پوست می شود.

 

انواع دستگاه پاکسازی صورتدستگاه اکسیژن صورت:

در این روش پس از آماده شدن صورت و باز کردن منافذ، اکسیژن از طریق ابزار ویژه به پوست وارد می شود. این روش منافذ را پاک و گردش خون را بهبود می دهد و سبب جوان و با طراوت شدن پوست شما می شود. دستگاه اکسیژن صورت مناسب انواع پوست است و باعث آب رسانی و روشن شدن پوست می شود که برای افراد دارای پوست لک دار و کدر مناسب است.

هیدرافیشیال:

اگر پوست شما دارای جوش های سرسیاه، سرسفید و افتادگی است هیدرافیشیال می تواند روشی مناسب جهت پاکسازی صورت باشد. دستگاه هیدرافیشیال لایه بیرونی و سلول های مرده پوست را کاملا تمیز می کند و با مکش بالایی که دارد تمام آلودگی ها و کثیفی ها را از صورت تان بر می‌دارد. پس از اتمام پاکسازی، این دستگاه چندین سرم را به پوست تان تزریق می کند تا پوست شما تمیز،هیدراته و روشن شود. این روش پاک سازی که اغلب اولین مرحله برای برای سایر روش های پاک سازی پوست است، برای پوست های خشک، معمولی،مختلط و چرب مناسب است.

دستگاه فرکانس بالا (فرکانس رادیویی و های فرکانس):

این دستگاه نوعی دستگاه پاک سازی پوست است که از جریان های الکتریکی با فرکانس بالا جهت اکسیژن رسانی به پوست استفاده می شود. این روش که روشی بدون درد است برای انواع پوست های مستعد آکنه مؤثر است و به کاهش چین و چروک و کوچک شدن منافذ کمک می کند. همچنین این دستگاه سموم و باکتری ها را نیز از بین می برد.

حتما بخوانید:   عوارض کراتین مو چیست ؟

دستگاه بلولایت رفع کننده آکنه:

این دستگاه باکتری هایی را که باعث آکنه می شود را مورد هدف قرار می دهد. این دستگاه به ندرت سبب ایجاد عوارض جانبی می شوند و برای آکنه هایی که با سایر روش های پاکسازی از بین نمی روند مورد استفاده قرار می گیرند.

میکرودرم  ابریژن:

این دستگاه دارای ابزاری است که  سر آن را بلور های الماس یا کریستال تشکیل داده است. میکرودرم ابریژن لایه بالایی پوست را مثل  کاغذ سمباده می تراشد. پزشکان  این بزار دستی را  جهت اسپری کردن بلورهای کوچک کریستال بر روی پوست استفاده می کنند. این دستگاه با قدرت مکشی که دارد بلورها را همراه با سلول های مرده تراشیده شده از سطح پوست جمع آوری و به داخل دستگاه می کشاند.

این روش به واسطه برداشته شدن سلول های مرده از پوست، باعث افزایش گردش خون در پوست و افزایش میزان کلاژن و الاستین می شود. این روش که یک روش  غیر جراحی و بدون درد است لکه های ناشی از افزایش سن،جای جوش و چروک های ریز را کاهش می دهد.

 

دستگاه گالوانیک صورت:

این دستگاه  از جریان های گالوانیک جهت تحریک  صورت استفاده می کند. این روش یک روش پاک سازی غیر جراحی است که سبب تقویت عضلات صورت می شود و در میان انواع مختلف روش های پاک سازی، جزو یکی از بهترین روش های ضد پیری  جهت کاهش چین و چروک است. در این روش از چندین محصول مراقبتی پوستی نیز استفاده می شود و نتایج استفاده از این روش بصورت فوری قابل مشاهده است اما برای حفظ این نتایج به چندین جلسه درمانی نیاز است.

علاوه بر دستگاه های پاکسازی پوست می توان از دستگاه آکوافیشیال نیز استفاده کرد.

آکوافیشیال یک دستگاه  منحصر به فرد در زیبایی و پاکسازی پوست است که بدون استفاده از لیزر  و به صورت همزمان پاکسازی، لایه برداری و خاصیت آنتی اکسیدانی پوست را انجام می دهد.

از ویژگی مهم و بارز این دستگاه این است که آب خالص را به یون های هیدروژن و اکسیژن تبدیل می کند و با تولید هیدروژن در سطح پوست سبب می شود مولکول های آب به لایه های زیرین پوست نفوذ کند و این باعث آب رسانی دقیق به پوست می شود.

حتما بخوانید:   درمان افتادگی پلک

آکوافیشیال در موارد زیر کاربرد دارند:

  • حذف نقص های پوست و ترمیم ساختارهای پوست
  • بازسازی کلاژن سطح پوست
  • از بین بردن لکه های قهوه ای سطح پوست
  • تقویت و بازسازی کردن سطح پوست
  • حالت دهی و سفت کردن پوست
  • از بین بردن چروک ها در سطح پوست
  • تنظیم کننده نوع لایه برداری پوست

 

دستگاه آکوافیشیال انواع مختلفی دارد و هر دسته از این دستگاه ویژگی های خاص خود را دارد که به توضیح هر کدام از این دسته ها خواهیم پرداخت.

دسته میکرودرم:

دسته میکرودرم دستگاهی جدیدی برای پاک سازی پوست است که به جای لیزر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه پاک سازی و لایه برداری را  بصورت همزمان انجام می دهد و خاصیت آنتی اکسیدانی پوست را نیز حفظ می کند. این روش درمانی تسکین دهنده بوده  و بدون درد و حساسیت پوستی شما را به نتیجه مطلوب می رساند.

دسته RF:

دسته RF مطابق مکانیزمی که در آن قطب های مثبت و منفی حرکت می کند، سبب تولید گرمای مولکولی می شود.

ایجاد گرما در عمق پوست، سبب تحریک سلول های پوستی می شود و به دنبال این تحریک، کلاژن با سرعت بیشتری تولید می شود و شکاف های ریز سطح پوست پر می شود. در نتیجه چین و چروک های سطحی پوست از بین رفته و سطح پوست بازسازی می شود. دستهRF با انجام این پروسه ها سبب جوان سازی و سفت شدن پوست می شود.

انواع دستگاه پاکسازی صورتدستهBIO:

از مهم ترین مشخصات این دسته تسکین دهندگی، تقویت کنندگی و آرام بخشی است. این دسته حفره های پوستی را کاهش و با افزایش فرایند متابولیسم و سوخت و ساز سلولی سبب از بین رفتن تورم پوست می شود.

دسته التراسونیک و اتوی صورت:

از این دسته زمانی استفاده می شود که بخواهید عصاره های گیاهی و درمانی، مواد مغذی و آب رسان را برای پوست استعمال کنید. استفاده از این دستگاه سبب 20 برابر شدن جذب این مواد می شود.

دسته آیس رولر:

این دستگاه با ایجاد سرمای مناسب بر پوست سبب کاهش و  بسته شدن منافذ روی پوست می شود و چین و چروک ها را نیز از بین می برد.

سخن آخر در رابطه پاک سازی پوست

در این مقاله از مجله پزشکی آرانیک به سراغ پاکسازی پوست رفتیم و با شما بودیم تا روش های اصولی و جدید پاکسازی پوست را برایتان شرح دهیم، اگر در این زمینه تجربه ای داشته اید و یا هرگونه سوالی در این مقاله برایتان پیش آمده از طریق بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *