ارتباط گروه خونی و پوست سالم

گروه خونی

گروه خونی هر شخص ارتباط مستقیم با نوع پوست او دارد و ریشه بروز بسیاری از بیماری های پوستی در گروه خونی افراد است، از این رو باید با استفاده از روش های ایمن این بیماری ها را درمان نمایید و یا از بروز آنها جلوگیری کنید. ما در مجله زیبایی آرانیک شما را با گروه خونی و پوست سالم آشنا می کنیم .

گروه خونی A

افرادی که دارای گروه خونی A می باشند بیشتر از دیگر افراد بر روی پوست خود خال دارند و اکثر اوقات دچار جوش ها و آکنه های بسیار می گردند.

گروه خونی B

افراد داری گروه خونی b اغلب به بیماری های عفونی نظیر اشرشیاکلی یا استرپتوکوک پنومونیه مبتلا می شوند.

گروه خونی O

کسانی که دارای این نوع گروه خونی هستند بیشتر بر روی پوست صورت و بدنشان زگیل وجود دارد و در صورتی که زگیل بر روی پوست صورتشان به وجود بیاید قابل درمان می باشد.

دارندگان این سه نوع گروه خونی بیشتر از سایر افراد در معرض بروز بیماری های پوستی قرار دارند ولی نگران نباشید چرا که این نوع گروه های خونی تاثیری در بروز بیماری پوستی خاص ندارند و بیماری های که با توجه به گروه خونی پدیدار می شوند، گذرا هستند و با در پیش گرفتن روش های درمانی مناسب محو می شوند.

روش درمان جوش های حاصل از گروه خونی

استفاده از خمیر دندان:

استفاده از خمیر دندان جهت رفع جوش های ناشی از گروه خونی موثر است، البته باید توجه داشت که از خمیر دندان های ژل مانند استفاده ننمود، بلکه از خمیر دندان های عادی استفاده کرد و مقداری از آن را شب ها قبل از خواب بر روی جوش بمالید و اجازه دهید تا صبح بماند، سپس آن را با آب سرد بشویید، همچنین می توانید در طول روز از خمیر دندان استفاده کنید به شرط آنکه بیشتر از نیم ساعت آن را بر روی پوست قرار ندهید‌ به علاوه استفاده از این ماده برای رفع جوش های هر گروه خونی، مانعی ندارد.

مصرف آبلیمو:

آبلیمو به طور طبیعی وارد منافذ پوست می شود و در آنجا میکروب ها را نابود می کند و همین موجب می گردد که پوست شما از جوش ها پاک شود، تنها باید یک گوش پاک کن را در مقداری آبلیمو فرو ببرید و سپس بر روی جوش های خود بمالید، توجه داشته باشید که این کار را باید شب ها قبل از خواب انجام دهید و آبلیمو باید تا صبح بر روی پوست شما باقی بماند، سپس شست و شو گردد. نکته: افرادی که پوست حساس دارند هیچگاه نباید از آبلیمو استفاده کنند.

حتما بخوانید:   روش های شناخت عطر و ادکلن فیک و تقلبی

گروه خونی استفاده از عسل:

عسل دارای خاصیت و مزیت های بسیاری برای پوست می باشد از این رو در درمان جوش ها موثر می باشد، برای بهره مندی از مزیت این ماده باید یک گوش پاک کن یا یک تکه پنبه را به عسل آغشته کنید و به مدت نیم ساعت بر روی جوش ها بگذارید، سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

مصرف یخ:

یخ در محو نمودن برخی از جوش ها نظیر جوش های حاصل از گروه خونی تاثیر گذار می باشد ولی هیچگاه برای جوش های عفونی از یخ استفاده نکنید و توصیه می گردد به محض بروز جوش یک تکه یخ را درون یک نایلون فریزر یا یک تکه پارچه بگذارید و بر روی جوش ها قرار دهید تا سریعا ناپدید شوند.

استفاده از روغن درخت چای:

روغن درخت چای به دلیل خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی خود تاثیر شگفت انگیزی در درمان جوش های صورت دارد و این روغن جوش های بزرگ و قرمز را نیز رفع می نماید. برای برخورداری از اثر فوق العاده روغن درخت چای باید تکه پنبه ای را به این روغن آغشته نمایید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار دهید، سپس آن را شست و شو دهید و خشک کنید.

بخور گرفتن:

استفاده کردن از بخور نیز همانند سایر روش ها می تواند در رفع و درمان جوش های ناشی از گروه خونی موثر باشد چرا که با بخور گرفتن منافذ بسته پوست باز می گردد و بخور با نفوذ به عمق پوست می تواند آن را میکروب زدایی و پاکسازی نماید. برای بخور گرفتن باید ظرفی آب داغ در روبروی صورت خود قرار دهید و حوله ای تمیز روی سر خود بکشید، به مدت ۱۰ دقیقه فرایند بخور گیری را انجام دهید و پس از اتمام پوست خود را با آب سرد بشویید و خشک کنید.

روش درمان زگیل های حاصل از گروه خونی

مصرف روغن درخت چای:

روغن درخت چای به دلیل خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد التهابی خود در درمان زگیل ها بسیار موثر می باشد. برای استفاده از این روغن کافی است که ۵ قطره از آن را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا بادام ترکیب کنید و با استفاده از یک تکه پنبه بر روی زگیل بمالید، اجازه دهید این ترکیب ۱ الی ۲ ساعت بر روی محل مورد نظر باقی بماند و سپس آن را بشویید، همچنین می توانید ۳ قطره روغن درخت چای را به آب وان حمام اضافه کنید و ۲۰ دقیقه در آن بنشینید.

حتما بخوانید:   مواد غذایی که برای پوست مفید هستند

مصرف روغن یا کپسول ویتامین A:

ویتامین A خود به تنهایی حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که به ترمیم بافت های پوست و بهبود گردش خون کمک می نمایند، پس روغن این ویتامین نیز می تواند برای رفع زگیل مفید باشد از این رو‌ می توانید از روغن ویتامین A برای نواحی از بدن و صورت که زگیل دارند استفاده کنید و یا کپسول آن را میل نمایید.

استفاده از سرکه سیب:

سرکه سیب حاوی نوعی اسید به نام استیک است که موجب جدا شدن بافت غیر طبیعی از پوست می گردد. برای بهره مندی از اثر این ماده باید یک تکه پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید و به مدت ۳ الی ۴ دقیقه بر روی زگیل بگذارید، سپس آن را شست و شو دهید، همچنین می توانید روزانه ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را به ۱ لیوان آب اضافه کنید و میل نمایید.

مصرف آلوئه ورا:

آلوئه ورا به دلیل برخورداری از خاصیت ضد التهابی می تواند در رفع زگیل ناشی از گروه خونی مناسب باشد و پوست را تسکین می دهد. برای استفاده از این گیاه باید روغن آن را از برگ هایش جدا کنید به مدت ۱ شبانه روز بر روی زگیل قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید، همچنین می توانید ۳ الی ۵ قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا را به ۱ لیوان آب بیفزایید و بنوشید، این کار را ۲ بار در روز انجام دهید.

استفاده از علف شیر یا همان سرده:

علف شیر از تحریک پوست و بروز زگیل جلوگیری می نماید و به راحتی زگیل های موجود بر روی پوست را رفع و پوست را سم زدایی می کند. برای استفاده از این ماده باید مقداری شیره از ساقه بیرون آورید و آن را روی نواحی که زگیل دارد، بمالید، این فرایند را ۲ الی ۳ بار در طول روز تکرار کنید.

مالیدن الکل بر روی زگیل:

اگر مقداری الکل بر روی زگیل بمالید، به مرور زمان زگیل خشک می شود و از بین می رود.

مصرف ویتامین C:

ویتامین C به ترمیم بافت های پوست کمک کرده و دارای خاصیت ضد التهابی است از این رو در رفع زگیل های حاصل از گروه خونی موثر می باشد. برای اثر گذاری‌ مثبت این ماده باید در طول روز ۲ بار کپسول این ویتامین را مصرف نمایید، همچنین می توانید به جای کپسول از موادی که حاوی ویتامین C هستند همچون پرتقال، توت فرنگی، اسفناج، کلم، فلفل سبز، لیمو ترش و زغال اخته استفاده کنید.

حتما بخوانید:   11 نکته شستشوی صورت آرایش شده؛ روش صحیح شستن صورت آرایش شده را بیاموزید

استفاده از زردچوبه:

زردچوبه یک ماده فعال به نام کورکومین دارد که خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد از این رو در رفع زگیل های پوستی حاصل از گروه خونی مناسب می باشد.

استفاده از سیر:

سیر دارای خاصیت ضد میکروبی است که در رفع و درمان زگیل ناشی از گروه خونی مناسب می باشد. برای مشاهده میزان اثر گذاری این ماده باید چند عدد از آن را له کنید و روی زگیل بگذارید، ۲ الی ۳ بار در روز این کار را تکرار نمایید، همچنین می توانید کپسول سیر را ۲ بار در روز میل نمایید. نکته: درصورت استفاده از سیر له شده بر روی زگیل، ممکن است محل مورد نظر کمی سوزش داشته باشد و این اصلا نگران کننده نیست.

گروه خونی مصرف جوش شیرین:

جوش شیرین یک ضد عفونی کننده و لایه بردار برای پوست به شمار می رود و اگر این ماده بر روی زگیل قرار گیرد، رطوبت آن را خشک می نماید و تمامی زگیل ها می ریزند. برای استفاده از جوش شیرین باید بعد از حمام مقداری از آن را بر روی زگیل بمالید و به مدت ۱ شبانه روز با استفاده از یک پارچه نخی تمیز آن را بپوشانید، همچنین می توانید ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱ قاشق چایخوری روغن کرچک مخلوط کنید و سپس به مدت چند ساعت بر روی محل مورد نظر بگذارید، بعد با آب شست و شو دهید.

استفاده از عصاره برگ زیتون:

روغن زیتون اغلب برای مبارزه با عفونت های پوستی نظیر زگیل مورد استفاده قرار می گیرد چرا که به راحتی به داخل پوست نفوذ می کند و از تکثیر ویروس جلوگیری می نماید، برای بهره مندی از فواید این روغن کافی است کپسول ۲۵۰ الی ۵۰۰ میلی گرمی عصاره برگ زیتون را ۲ الی ۳ بار در روز میل نمایید. نکته: زنان شیرده به هیچ وجه نباید از این کپسول استفاده نمایند.

سخن پایانی

به طور کلی جوش، آکنه و زگیل های ناشی از گروه خونی نگران کننده نیستند و با شیوه درمان صحیح رفع می شوند البته باید توجه داشت که برای درمان زگیل قبل از انجام سایر روش ها با پزشک مشورت شود.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *