لیزر فوتونا از سیر تا پیاز! جوانسازی پوست با Fotona

فوتونا

پوست انسان همواره در معرض عواملی نظیر افزایش سن، نور خورشید، آلودگی ها و موارد بسیاری دیگر قرار دارد که تاثیرات زیادی روی آن دارند و با آسیب رساندن جوانی و شادابی پوست را از بین می برند، از طرفی دیگر جای جوش، زخم و لکه های پوستی نیز ظاهر پوست را تغییر داده و برای بانوان که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند این موارد بسیار نگران کننده بوده و روی اعتماد بنفس آن ها تاثیر مستقیم دارد. همین عوامل سبب شده تا امروزه روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود داشته باشد، یکی از بهترین و موثرترین روش ها لیزر فوتونا می باشد که قادر بوده تمام چین و چروک ها و لکه های پوستی را از بین ببرد.

لیزر فوتونا

همه ی افراد میل به زیبایی و جوان ماندن دارند و به دنبال راهی دائمی برای جوان ماندن پوست هستند، پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه سبب پیدایش روشی نوین، با دوام و عملی برای جوانسازی پوست شده که برخلاف روش های درمان سنتی امکان کنترل دقیق تر را در درمان با لیزر فراهم می سازد.

 

روش درمانی با لیزر فوتونا توانسته است انقلابی بزرگ در زمینه مراقبت از پوست ایجاد کند که در آن جهت جوانسازی پوست از لیزرهای قدرتمندی استفاده می شود و با کمک این روش می توان به اهداف زیر دست پیدا کرد:

 • کلاژن سازی و تولید سلول های جدید از طریق تحریک نمودن پوست
 • افزایش انعطاف پذیری و حجم دهی پوست
 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک پوست
 • بهتر نمودن بافت و رنگ پوست

لیزر فوتونا یکی از پیشرفت های فناوری است که طی آن قدرت دو طول موج مختلف با هم ترکیب شده تا قابلیت انعطاف پذیری پوست افزایش یابد، استفاده از این روش هیچگونه نیازی به جراحی و بریدگی ندارد. در جوانسازی پوست از طریق لیزر فوتونا رنگ های‌ مختلفی از نوردرمانی با لیزر به کار گرفته می شود که سه نور قرمز، آبی و سبز از نورهای اصلی در این روش هستند که این نورها هر کدام بر اساس چگونگی نفوذ طول موج به پوست فواید بسیاری دارند.

 

از فواید نورهای به کار رفته در لیزر فوتونا می توان گفت که نور قرمز با نفوذ به عمق پوست سبب کاهش التهاب شده و همچنین گردش خون را بهتر می کند و پوستی سفت و صاف را به ارمغان می آورد، از فواید نور آبی لیزر می توان به اثرات ضد باکتریایی آن اشاره نمود که جهت درمان آکنه کاربرد دارد. از طرفی درمان با نور سبز پوست را آرام نموده و سبب صاف شدن خطوط ریز و چین و چروک می گردد همچنین این نور اثرات ضد پیری دارد و قادر بوده درد و التهاب پوستی را کاهش دهد.

حتما بخوانید:   نکته های کلیدی جهت داشتن پوستی شفاف

فواید لیزر فوتونا 

یکی از ویژگی های این روش درمانی که سبب شده طرفداران زیادی داشته باشد بدون درد بودن آن می باشد که معمولا بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بعد از درمان دوره نقاهت نداشته و فرد نیازی به استراحت ندارد و می تواند کارهای روزانه خود را به خوبی انجام دهد. نتایج استفاده از لیزر فوتونا معمولا بعد از چند هفته خود را نشان می دهد، در این روش لیزر خیلی آرام به سطح و عمق پوست نفوذ می کند و آن را مجبور به کلاژن سازی کرده، از دیگر مزیت های جوانسازی پوست با لیزر فوتونا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روش درمانی بدون درد، جراحی و غیر تهاجمی
 • تولید کلاژن را افزایش داده و خاصیت ارتجاعی پوست را تقویت می کند.
 • کاهش دهنده خطوط و چین و چروک پوست
 • ظاهر سلولیت را کاهش می دهد.
 • افزایش گردش خون
 • لیفت چانه و گردن و سفت نمودن آن
 • از بین برنده تحریکات پوستی
 • کاهش منافذ پوست
 • بهتر نمودن بافت و رنگ پوست
 • یک روش درمانی ایمن و موثر

فوتوناجوان نمودن پوست با لیزر فوتونا 

میل به زیبایی و جوانی در وجود همه انسان ها وجود دارد و همین امر سبب پیشرفت های زیادی در زمینه پزشکی و زیبایی شده است و با روی کار آمدن لیزر دیگر زیبایی محدود به سنین جوانی نیست و شما می توانید در هر سنی پوستی جوان و زیبا داشته باشید، حال روش فوتونا با طول موج هایی که می تواند به عمق پوست نفوذ کند توانسته است در زمینه جوانسازی پوست پیشرو سایرین باشد. در این روش از دو طول موج er: YAG و nd: YAG استفاده می شود که این طول موج ها قادر اند چهار سطح بیرونی، میانی، عمق پوست و بافت داخلی دهان را تحت تاثیر قرار دهند.

 

علاوه بر عوامل بیرونی با افزایش سن نیز پوست دچار تغییرات زیادی می گردد که این امری طبیعی بوده و با بالا رفتن سن کلاژن سازی کاهش می یابد و چین و چروک روی پوست به خوبی قابل مشاهده است اما فناوری فوتونا تولید کلاژن را تحریک نموده و با فعال سازی کلاژن سازی این امر منجر به جوانسازی پوست می شود. فوتونا را می توان هم از طریق سطح بیرونی پوست و هم از طریق مخاط دهان به کار گرفت که با تحریک و تولید کلاژن و نیز حجم دهی پوست جوانی پوست را در پی دارد، لیزر فوتونا با انجام چهار عمل زیر پوستی زیبا و جوان را به شما هدیه می دهد.

حتما بخوانید:   فیشیال صورت و پاکسازی پوست چیست و چه استفاده ای دارند؟

از بین برنده خط خنده

هنگامی که پوست به سمت پیری حرکت می کند و چین و چروک در سطح پوست ظاهر می گردند می توان خطوط خنده را به راحتی اطراف دهان مشاهده نمود که فوتونا می تواند این خطوط عمیق خنده را از بین ببرد، جهت از بین بردن این خطوط بافت داخلی دهان را به ملایمی گرمادهی می کنند و همچنین سبب حجم گرفتن پوست اطراف لب و سفت شدن آن می شود که این عمل به از بین رفتن خطوط لبخند منجر می گردد.

از بین برنده خطوط عمیق و رنگدانه های پوستی 

جوانسازی پوست با فوتونا یکی از پیشرفته ترین راه های جوانسازی پوست بوده که برخلاف روش های دیگر که تنها قادرند خطوط ریز و رنگدانه های ناشی از تابش نور خورشید را از بین برند اما فوتونا تمام خطوط عمیق پیشانی و لکه های تیره روی پوست را از طریق لیزر از بین می برد انجام این مرحله نیز از طریق گرمادهی بافت داخلی دهان صورت می گیرد پس از انجام این مرحله خواهید دید که پوستی صاف و یکدست دارید.

درمان افتادگی و شلی پوست  

یکی دیگر از مشکلاتی که با افزایش سن با آن مواجه خواهید شد افتادگی پوست است معمولا پس از ۳۰ سالگی پوست ساختار خود را از دست می دهد و دیگر به آن سفتی دوران جوانی نیست، افتادگی پوست سبب شده تا پوست شما کدرتر دیده شود که می توان با بستن منافذ و لیفت پوست آن را رفع نمود. برای اینکه این مشکلات رفع گردد و جهت افزایش حجم و لیفت پوست و نیز فرم دهی کلی صورت در این مرحله گرما به عمق پوست نفوذ داده می شود.

فوتونالایه برداری سطحی پوست 

طی لایه برداری سلول های مرده و آسیب دیده از روی پوست برداشته می شود تا سلول های سالم و جدیدی جایگزین آن گردد  این لایه برداری سطحی پوست از بهترین راه ها جهت شاداب نمودن پوست است. با استفاده از این روش می توان پوستی که در اثر اشعه نور خورشید دچار آسیب دیدگی شده را ترمیم کرد و به درمان آکنه پرداخت همچنین تا حد زیادی روند پیری پوست را کند می کند بنابراین برای انجام این‌ مرحله یک لایه برداری سطحی توسط لیزر از پوست صورت گرفته تا پوست بتواند نرمی و لطافت خود را دوباره کسب کند.

حتما بخوانید:   رتینول چیست؟ مزایا و عوارض احتمالی آن برای پوست

 

اگر به دنبال این است تا از طریق لیزر فوتونا بهترین نتیجه را کسب کنید بهتر است درمان خود را ۳ تا ۴ جلسه و با فاصله زمانی ۲ تا ۳ هفته از هم انجام دهید، ایجاد این وقفه در درمان سبب شده تا چرخه و پردازش درمان به خوبی انجام شود. با انجام هر جلسه از درمان خود می تواند تفاوت در رنگ و بافت پوست را به خوبی ببینید و پس از ۲ تا ۳ ماه از درمان سلول های سالم و جدیدی تولید می گردد که نتایج نهایی کار کاملا قابل مشاهده است، با این حال این وضعیت پوست ۵ تا ۶ ماه بعد از دوره درمان دوام می آورد پس اگر کسی به دنبال این است تا نتایج درمان برای همیشه ماندگار بماند و پوستی جوان و زیبا داشته باشد لازم است سالی دوبار این اقدام را تکرار نماید تا همیشه از نتایج جوانسازی پوست با فوتونا بهره مند شود.

پس از درمان با فوتونا پوست به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

این روش درمانی نیازی به استراحت خاصی ندارد و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های خود ادامه دهد اما ممکن است تا ۲۴ ساعت پس از درمان پوست قرمز باشد و نیز به دلیل انجام لایه برداری تا پنج روز پس از درمان ممکن است پوست خشک باشد. بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی تا جایی که امکان دارد در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و همچنین تا ۴۸ ساعت بعد از محصولات آرایشی استفاده نکنید، از ورزش نمودن تا ۲۴ ساعت بعد از درمان بپرهیزید و در صورت بیرون رفتن از منزل از کرم ضد آفتاب با SPF بالای ۵۰ استفاده نمایید، محل مورد درمان را همیشه مرطوب قرار دهید و جهت شست و شو از پاک کننده های ملایم فومی استفاده کنید.

 

اگر به دنبال راهی ماندگار برای داشتن پوستی جوان و شاداب هستید بهتر است با مجله زیبایی آرانیک با ما باشید تا روش فوتونا را جایگزین روش های درمانی دیگر نمایید.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *