چگونه می توانیم موهای زائد بینی را از بین ببریم؟ درمان همیشگی

از بین بردن موهای زائد بینی

موهای زائد احساس ناخوشایندی ایجاد می کنند، وجود آن ها در هر نقطه از بدن اذیت کننده است ، گاهی موهای زائد در بینی پیدا می شود، عده زیادی برای از بین بردن موهای زائد به وسیله موچین،مومک و یا وکس اقدام به کندن آن می کنند که این کار چندان مناسب نیست پس بهترین کار اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید موهای زائد و اضافه بینی خود را از بین ببرید ما را در مجله زیبایی آرانیک  همراهی کنید.

منظور از موی بینی چیست

اگر دقت کنید می بینید که داخل بینی و نزدیک به حفره های آن موهای ریز و کوچکی وجود دارد، اما در برخی از افراد کم و نازک و کوتاه و در برخی ضخیم و زیاد است .وقتی که موهای زائد بینی زیاد می شود و به چشم می آید آزاردهنده می شوند دانستن این نکات اهمیت بالایی دارد که وجود موهای بینی به اندازه طبیعی لازم و ضروری است ، این موها برای گیر انداختن ذرات گرد و غبار، انواع آلودگی ها ، میکروب ها ، تصفیه هوا برای تنفس قابل اهمیت می‌باشد بنابراین کندن و از بین بردن کامل آنها می‌تواند باعث انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها شود.

موهای زائد بینی

همینطور که گفتیم موهای زائد بینی زمانی مشکل ساز می شوند که از حجم طبیعی خودشان خارج شوند و رشد بی رویه داشته باشند، گاهی اوقات تنها خودشان را به شکل جوش های قرمز و یا متورم در داخل و بالای بینی ظاهر می کنند و همچنین گاهی باعث ایجاد خارش شدید  و ایجاد درد در بینی و حساسیت و سوزش می شوند، که فرد را با مشکل روبرو می‌کنند همه این اتفاق ها می توانند موهای بینی را به یک مشکل جدی تبدیل کنند و به فکر از بین رفتن آنها بیافتیم.

اهمیت موی بینی

لازم به ذکر است موهای بینی برای گیر انداختن مانند گرد و غبار و گردآوری بسیاری از بیماری های باکتریایی و ویروسی لازم و حیاتی است به همین دلیل هرگز نباید موی بینی را کامل بردارید، زیاد بودن موی بینی می تواند یک مزیت خوبی باشد طبق مطالعات پزشکان نشان می‌دهد، افرادی که  با موهای بینی کمتر سه برابر بیشتر از کسانی است که موهای بینی زیادی دارند. یکی از اصلی ترین فواید مو در بینی توصیه هوای کثیف خارجی است . که مانند فیلتر هوای اتاق کاربرد دارند، این موها ذرات گرد و غبار ویروس ها، باکتری ها و مواد سمی را به دام می اندازند. تا ما در هنگام بازدم این ذرات را به بیرون بدهیم. موهای بینی گردو غبار و همچنین بسیاری از بیماری های باکتریایی و ویروسی را از وارد شدن آنها به بدن جلوگیری می کنند.

حتما بخوانید:   روش های خانگی فیشیال صورت برای پوست های چرب

روش های از بین بردن موهای بینی

قبل از هر چیزی لازم است بدانید بودن موهای درون گوش و بینی بی فایده نیست موهای درون بینی مانند فیلتر عمل می کند و از نفوذ گرد و غبار به داخل ریه جلوگیری می کند و باعث پاک شدن هوای آلوده به داخل ریه می شوند.

اصلاح موهای بینی با قیچی

یک قیچی مخصوص بینی تهیه کنید تا بتوانید با آن داخل بینی تان را اصلاح کنید، برای این کار قیچی اصلاح را ضدعفونی کنید و روبروی آینه قرار بگیرید، ترشحات مخاطی بینی را پاک کنید قیچی را در دست بگیرید و سر خود را به صورت عقب ببرید و شروع به اصلاح موهای بینی کنید.

از بین بردن موهای زائد بینی با وکس

به تازگی وسیله ای به بازار آمده است که برای تمیز کردن موهای زائد تهیه شده  و می تواند ۴هفته از شر موهای زائد بینی راحت کند، البته مدت زمان برگشت موها بستگی به مرحله انجام این روش و ژنتیک شما بستگی دارد.

از بین بردن موهای زائد بینیدفع موهای زائد بینی با موچین

برای رفع موهای زائد یک روش ساده است که بسیاری از مردان آن را انتخاب می کنند با این روش که روشی بسیار کند است به طور کلی کندن موهای بینی از ریشه باعث طولانی شدن و به تاخیر افتادن رشد موهای بینی می‌شود، اما روش ایمنی نیست و معمولاً توصیه می‌کنیم از این روش استفاده نکنید علاوه بر اینکه آسیب به بینی می زند، می تواند درد شدیدی را نیز به دنبال داشته باشد.

کرمهای موبر

برای برای از بین بردن موهای زائد بینی از کرم های موبر استفاده نکنید ا کرم های موبر دارای ترکیبات قوی هستند که شما را در معرض بخار های سمی قرار می‌دهند و بینی هم واکنش‌های شهید حساب به این مواد از خود نشان می دهد باید بدانید که کلمه های موبر بینی شما را می سوزاند.

ذوب کردن با مواد مخصوص

محصولاتی وجود دارد که ادعا می کنند مو را ذوب می کند، برای نقاط حساس مانند گوش، بینی، توصیه نمی شود، تنوع این محصولات برای استفاده بخش‌هایی از بدن مثل پا  که کمتر حساس است ، تولید می شوند.

موهای بینی را از ریشه نکشید

اگر بینی شما دارای موهای زائد است از از کشیدن و کندن آن خودداری کنید و هرگز آنها را نتراشید زیرا این کار علاوه بر بیشتر کردن حجم موها و رویش دوباره آنها باعث می شود که بعضی از آنها در زیر پوست ظاهر شوند، موهای زیر پوستی می تواند خارش، قرمزی و عفونت ایجاد کنند.

از بین بردن موهای بینی با لیزر

بر خلاف اصلاح مو لیزر کردن موهای زائد راه حلی برای از بین بردن موهای بینی می باشد که معمولا افراد حداقل به ۶ جلسه مراجعه نیاز دارند تا رشد مجدد موها متوقف شود. متخصص پوست و جراح زیبایی دارای مجوز می تواند عمل لیزر مو را انجام دهد، برای نتیجه گیری بهتر است از مشاوره یا پزشک لیزر قبل از درمان مشاوره بگیرید.

حتما بخوانید:   برای درمان سیاهی زیر چشم در خانه چه کار کنیم؟

درمان خانگی موهای زائد بینی

برای راه های از بین بردن موهای زائد اضافه بینی می توانید خودتان در منزل دست به کار شوید،اصلاح موی زائد و کوتاه کردن آن بهترین راه از بین بردن درمان خانگی است ،اگر از وجود این موها احساس بدی دارید می‌توانید آن‌ها را به وسیله قیچی سرگرد یا ماشین اصلاح کوتاه کنید، این روش تا حد زیادی از بیشتر شدن موها و ایجاد زخم و عفونت جلوگیری می کند، اگر موهای زائد شما دچار ورم ،قرمزی و التهاب شد از کمپرس آب گرم استفاده کنید . مقداری کمی از پاک کننده طبیعی ضدعفونی کننده و همچنین روغن درخت چای را تهیه کرده و روی محل موها بریزید، استفاده مدام از روغن درخت چای می تواند میزان رشد موها را کاهش دهد.

درمان پزشکی موهای زائد بینی

گاهی میزان رشد موها به اندازه است که درمان خانگی برای آن کارساز می باشد در این شرایط لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید و با استفاده از راهکارها و داروهای خاص آن را از بین ببرید از جمله این روش ها:

آنتی بیوتیک

بسیاری از پزشکان برای از بین بردن موها و کاهش رشد آنها از آنتی بیوتیک استفاده می کند اگر موهای زائد شما عفونی و آلوده شوند و سبب آنتی بیوتیک می تواند عفونت آن را برطرف کند اگر موهای زائد بینی آبسه ایجاد کرده باشد پزشک به وسیله یک برش کوچک آن را از چه و عفونت خالی می کند.

رتینوئیدها

این نوع داروها برای استفاده و استعمام مستقیم روی پوست تجویز می شود با مصرف رتینوئیدها یک لایه بردار سطحی روی پوست است که جوش های ایجاد شده توسط موهای زائد از بین می برد.

پمادهای استروییدی

ممکن است پزشک شما استفاده از این پماد را پیشنهاد دهد این پماد کاهش التهابات ناشی از موهای زائد را کم می کند، موهای زائد مشکلات زیادی از جمله جوش، التهاب و قرمزی را ایجاد می کنند اما باید توجه کنید که نوع ورم و جوش در بینی نشانه موی زائد بدن نمی باشد، بعضی جوش ها و التهابات می توانند شبیه علائم موهای زائد باشند اما با آنها تفاوت اساسی دارند.

جوش

گاهی اوقات بسته شدن منافذ پوست توسط چربی باربی ها و سلول های مرده باعث بروز جوش می شود این جوش ها ممکن است و اشکال گوناگون فلسفی سرسیاه و چرکی و کیست نمایان شود وجود جوش در بینی می شود نشانی موی زائد نیست بلکه گاهی به دلیل عادت غذایی و فعالیت هورمون ها و ایجاد باکتری ظاهر می شود بنابراین پیش از هر اقدامی علت بروز آنها را پیدا کنید.

حتما بخوانید:   علت اصلی برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست ؟

فولیکولیت

فولیکولیت هنگامی اتفاق می افتد که فولیکول مو عفونی شده باشد عفونت های ناشی از این اتفاق معمولا به وسیله باکتری ایجاد می شود و علائمی شبیه به موی زائد دارند از جمله این علائم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خارش و حساسیت
  • قرمز شدن و التهاب
  • درد یا سوزش
  • بروز جوش ها و پوسته پوسته شدن نواحی اطراف بینی

آبسه بینی

آبسه بینی به شکل عمیق در فولیکول مو و در داخل یا روی بینی ظاهر می شود این نوع آبسه گاهی به عنوان موی زائد تلقی می شود که در بسیاری از موارد درست نیست آبسه ها زیر پوست و شبیه به یک کیسه پر از چرک هستند،آبسه بینی منجر به مشکلات از جمله تب و درد می شود که آن را اگر درمان نکنید ممکن است به دیگر نواحی بینی منتقل شود.

نکات مهم درباره از بین بردن موهای زائد بینی

  • به هیچ عنوان موهای بینی را از ریشه خارج نکنید، این کار به تنهایی باعث رشد مجدد و بیشتر موها می شود.
  • چنانچه موهای زائد در بینی شما اذیت کننده است با قیچی یا ماشین اصلاح آنها را کوتاه کنید.
  • گاهی مواقع گذشت زمان می تواند این موها را برطرف کند.
  • ابتدا علت اصلی جوش، خارش ، قرمزی و التهاب بینی تان را پیدا کنید و سپس به درمان آن بپردازید.

از بین بردن موهای زائد بینیجوش های بینی

جوش های بینی که نمایان می شوند نوعی آبسه هستند که به طور عمیق در فولیکول مو یا روی بینی رخ می دهند آبسه ها معمولاً به صورت یک توده قرمز و متورم دیده می شوند، آبسه ها مانند کیسه های زیر پوست قرار دارد و باعث عفونت باکتریایی می شوند علائم آن ها عبارتند از:

احساس بد و ناخوشایند، تب، درد در ناحیه آبسه

اگر احساس می کنید آبسه بینی دارید حتما باید توسط پزشک معاینه شوید این عفونت می تواند پخش شود و به سلولیت تبدیل شود یا به طور جدی یک بیماری نادر به نام ترومبوز سینوس کاورنئوس تبدیل شود.

سخن آخر

موهای زائد بینی علاوه بر احساس ناخوشایند می توانند انواع بیماری های، جوش ها و کیست های دردناک را به دنبال داشته باشند، بهترین راه این درمان مراجعه به پزشک متخصص و مصرف داروهای مناسب می باشد، ما در مجله زیبایی آرانیک بی صبرانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم نکته های ارزشمند تان را درباره از بین بردن موهای زائد بینی با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *