جوانسازی پوست گردن

راهکار جوانسازی پوست گردن

گردن صاف و کشیده با پوست شفاف یکی از آرزوهایی هر خانم است. روش های جوانسازی گردن بسیار متنوع هستند برای چروک های غیر عمیق می توانید از تزریق استفاده کنید. راههای جوانسازی گردن گردن دارای مشخصه های مربوط به خود هستند که می توان بر اساس شرایط پوست و میزان چروک انتخاب کنید، گردن ناحیه ای است که با افزایش سن و پیر شدن نیاز به جوان سازی صورت دارد در این بخش از مجله زیبایی آرانیک برای شما از روشهای جوانسازی پوست گردن شرح خواهیم داد.

جوانسازی گردن با تزریق بوتاکس

جهت درمان چروک گردن می توانید از بوتاکس استفاده کنید بوتاکس یک نوع سم است به نوعی از باکتری های خاص به دست می‌آید که وظیفه اصلی آن فلج کردن عضلات می باشد با بوتاکس کردن می توانید برخی از نواحی گردن را فلج کنید تا جلوی چروک گرفته شود، علل خصوص گردن وقتی از بوتاکس استفاده می شود که هدف اصلی آن فلج کردن بخش خاصی از عضله بوده که به صورت سطحی هستند که به آنها پلاتیسما گفته می شود.

جوانسازی گردن با لیزر

به نور متمرکز لیزر می گویند،که باعث گرم شدن پوست می شود با گرم شدن پوست ساخت کلاژن آغاز می شود و همینطور پوست گردن سفت می شود و چین و چروک های آن کمتر احساس می‌شوند شاید لیزر بهترین روش جوانسازی گردن محسوب شود، جوانسازی پوست گردن با لیزر دارای دو ریکورد تخریبی و غیر تخریبی است.

جوانسازی گردن به صورت تخریبی یا لیزر

این روش به صورتی عمل می‌کند که سطح پوست تخریب شود و به نوعی وارد بخش عمقی پوست می شود در صورتی که این پروسه به درستی دنبال شود یک سری آثار اسکار و کلوئید ایجاد می شود.

جوانسازی گردن به صورت غیر تخریبی یا لیزر

داشتن گردن زیبا و روشهای جوانسازی با شرایط خاص می باشد، با این روش گرما به عمق پوست وارد می شود و باعث می شود که سلول های پوست تحریک شوند و در نهایت کلاژن‌سازی آغاز می‌شود وقتی میزان کلاژن زیاد شد تغییر شکل در پوست رخ می دهد و در نهایت کیفیت پوست بهتر می شود،

جوانسازی گردن با لیفتینگ پوست

بهترین و ماندگارترین روش های جوانسازی گردن جراحی لیفت گردن است، با جراحی کشیدن پوست گردن در جوانسازی گردن  بسیار تاثیر گذار و ماندگار می باشد. امواج رادیو یکی از روشهایی است که سبب می شود عمق پوست درگیر شوند و کلاژن قدیمی خارج شود و کلاژن جدید ساخته شود و در نهایت پوست با قوام بیشتری همراه باشد خاصیت ارتجاعی پوست تنظیم شود این روش بسیار رضایت بخش و قطعی می باشد و به صورت انتخابی مورد استفاده قرار می گیرد از مزیت های لیفت گردن بدون جراحی این است که نقاهت ندارد، به طور طبیعی دیده می شود معمولا برای کسانی که از این روش استفاده می کنند و روش های دیگری مانند تزریق فیلر شقیقه هم توصیه می شود.

جوانسازی پوست گردن با لایه برداری سلول های مرده

یکی از روش ها برای جوانسازی گردن لایه برداری می باشد این روش برای لکه های پوستی بی نظیر است.

لایه برداری پوست توسط ماده شیمیایی

ماده شیمیایی که در این روش استفاده می شود غیر سمی است و هدف اصلی آن لایه برداری به صورت طبیعی می باشد،به نوعی سبب می شود که نقص های پوستی از بین بروند و سلول های مرده پوست نیز کاهش پیدا کنند.

روش های میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن دستگاهی است که سلول های مرده پوست را هدف قرار می دهد و از میکرو کریستال ها استفاده می شود که به صورت سطح بالای پوست را به شکل وکیوم درگیر می کند این روش به نسبت جدید و پرطرفدار است.

جوانسازی پوست گردنتزریق ژل یا فیلر

جوانسازی پوست گردن با بالا رفتن سن نیاز ضروری است. کسانی که به صورت مدام  با کامپیوتر کار می کنند یا می خوابند و سر خود را پایینی می گیرند، اغلب درگیر خطوط گردن هستند در این روش می توانید به سادگی این خطوط را از بین ببرید و یا حد زیاد آنها را کمرنگ کنید.

لیزر فرکنشال

این روش از نظر بالینی و موثر می باشد و به نوعی سبب می شود که لایه های عمیق پوست درگیر شوند و سبب تحریک تولید کلاژن می شود رشد سلول‌های سالم و جدید را فراهم می‌سازد و پوست نرم تر می شود، لکه های گردن و صورت در این روش از بین می رود.

راه های جوانسازی گردن برای از بین بردن ضایعات پوستی

یک سری ضایعات گوشتی روی گردن ایجاد می‌شود که بسیار نازیبا هستند، مانند منگوله های پوستی یا خال ها و یا سایر ضایعات که در بخش خوش خیم قرار دارند مثلاً کرایوتراپی یا سرما درمانی یکی از روش های از بین بردن ضایعات پوستی روی گردن است این کار بدون درد انجام می‌شود لیزرهای کیوسوئیچ نیز هستند که بسیاری از لکه های پوست گردن را برطرف می کنند.

 درمان چروک گردن به روش خانگی

جهت زیبایی گردن می توانید از روش های خانگی استفاده کنید و انواع ماسک ها را جهت زیبایی گردن خود استفاده کنید ماسک جوانسازی گردن کمک می کند تا گردن زیبا داشته باشید.

استفاده از تخم مرغ

تخم مرغ خاصیت زیادی دارد و سبب جوانسازی پوست گردن می شود ، تخم مرغ آبرسان خوبی است می‌توانید آن را به عنوان ماسک آبرسان استفاده کنید و سبب می شود آلودگی های پوست برطرف شود و همینطور خطوط  ها و چین و چروک های گردن را کمرنگ تر می کند، نیاز است که محتوای داخل تخم مرغ را به روی گردن خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

استفاده از ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا باعث افزایش کلاژن بسیاری می شود، سبب می شود رطوبت رسانی پوست بیشتر شود در واقع  باعث پوست نرم و مرطوب می شود.

روغن آووکادو

اسیدهای چرب امگا ۳ در این روغن به صورتی است که باعث جوانسازی پوست می شود و به نوعی چین و چروک پوست را کاهش می دهد،مقداری روغن آووکادو را پارچه نخی آغشته کنید و روی چروک گردن بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را آبکشی کنید.

بهترین روغن برای صورت

اسانس گل محمدی یکی از گرانترین غذاهای جهان است چون از ۳۰۰۰ بخش گل فقط میزان کمی روغن تولید می شود با این وجود از قدیم به عنوان بهترین روغن برای جوانی پوست و سلامت پوست شناخته شده است. عصاره گل محمدی دارای آنتی اکسیدان و ضد باکتریایی است روغن این گل محصول فرعی تولید گلاب می باشد و حتی در خود گلاب حدود ۱۰ تا ۵۰ درصد روغن گل محمدی وجود دارد به همین دلیل استفاده از گلاب می تواند در حفظ سلامت پوست موثر باشد البته گلاب بیشتر برای کسانی که پوست خشک دارند توصیه می شود.

روغن چوب صندل

از گذشته های بسیار دور،چوب صندل و بخش مهمی از اقدامات درمانی آیورودا علم باستانی و کهن هند بوده است،در واقع چوب صندل هم سرشار از خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است،به مهار رادیکالهای آزاد کمک می‌کند در نتیجه استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و پوست را سالم نگه می دارد. به همین دلیل در بهترین روغن برای چروک صورت نام روغن چوب صندل هم به چشم می خورد ثابت شده ها ثابت شده روغن چوب صندل برای بهبود زگیل، پسوریازیس، آکنه و اگزما هم موثر می باشد.

جوانسازی پوست گردنروغن شمعدانی

این روغن ضروری کمتر شنیده شده است خواص و فواید بیشماری برای پوست دارد، روغن گل شمعدانی یک ضدعفونی کننده قوی است که در بهبود زخم ها کاربرد دارد این روغن معمولاً باعث تحریک پوست یا بروز عوارض جانبی نمی شود، از این رو بسیاری آن را بهترین روغن برای از بین بردن چین و چروک می دانند.

علاوه بر این روغن شمعدانی مشکلات پوستی مانند اگزما و درماتیت را بهبود می بخشد و چربی یا سبوم بیش از حد پوست را کاهش می دهد همچنین مانند اکثر روغن های طبیعی این روغن دارای آنتی اکسیدان است که پوست را جوان و شاداب نگه می دارد.

بهترین روغن کندر برای چروک صورت

این روغن مکانیسم دفاعی طبیعی پوست را علیه باکتری های مضر تقویت می‌کند و همچنین انعطاف پذیری پوست را حفظ می کند. تحقیقات نشان می دهد روغن کندر خواص ضد التهابی دارد و باعث رشد بافت پوست و از التهاب پوست جلوگیری می کند.

خاصیت روغن کندر کشیدگی پوست در اثر افزایش وزن یا زایمان و جای زخم را بهبود می بخشد به همین دلیل بهترین روغن برای چروک پوست می باشد.

روغن مریم گلی

این روغن خاصیت ضد افسردگی دارد و آنتی اکسیدان موثر است. آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد مضر را کاهش می دهد. و باعث از بین رفتن چروک صورت می شود استفاده از روغن مریم پوستتان را سالها جوان نگه می‌دارد.

روغن انار

روغن هسته انار یک آنتی اکسیدان موضعی قوی و سرشار از مواد معدنی موثر است روغن هسته انار خواص ضد التهابی و ضد سرطانی و ضد میکروبی دارد. نتایج مطالعات علمی نشان می‌دهد روغن هسته انار با تحریک سلول‌های کراتینوسیت باعث بازسازی اپیدرم یا لایه فوقانی پوست می شود.

نحوه استفاده درست از روغن های ضد چروک

زمانی که روغن حامل و ضروری مورد نظرتان را انتخاب می کنید دو روغن را با هم مخلوط کنید، برای ساخت این روغن جادویی ۱۰ از روغن ضروری را در ۵ میلی لیتر چند قاشق چای خوری روغن حامل حل کنید از این مخلوط دو بار در روز روی صورت تان استفاده کنید توصیه می‌کنیم حتما قبل از اینکه از این روغن روی پوست صورت خود استفاده کنید تست حساسیت را انجام دهید، به این ترتیب یک قطره از مخلوط دو روغن را روی ناحیه کوچکی در داخل بازویتان بزنید و ۲۴ ساعت صبر کنید اگر در این مدت متوجه قرمزی یا خارش به طور کلی حساسیت مشاهده نکردید می توانید از این روغن برای تمام صورت و پوست خود استفاده کنید.

سخن آخر

روغن های ضروری در بسیاری از مشکلات پوستی به طور معجزه آسا کمک می کنند برای مراقبت از پوست شما در برابر پیر شدن پوست کمک می کنند،پی دی اف به یاد داشته باشید باید در استفاده از انواع مواد طبیعی از جمله روغن ها صبور باشید و چند ماه صبر کنید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید . ما در مجله زیبایی آرانیک برایتان از جوانسازی پوست گردن مطالبی را شرح دادیم، اگر در این زمینه سوالی دارید یا تجربه ای از گذشته دارید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از این تجربیات بهره مند شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *