میکرونیدلینگ زیر چشم ، فواید ، مضرات درمان چروک و سیاهی دور چشم

میکرونیدلینگ چشم

محصولات زیادی وجود دارند که برای سیاهی و چین و چروک دور چشم به کار گرفته می شوند. کانسیلر یکی از محصولات است که برای تیرگی و چروک دور چشم استفاده می شود اما اثر زیادی ندارد و فقط برای پنهان کردن موقت این عوارض استفاده می شود. اگر کرم دور چشم را نیز استفاده کرده و نتیجه نگرفته اید ، بهترین شیوه برای رفع این عوارض که هم سریع نتیجه بخش بوده و هم ماندگاری بلند مدتی دارد ، میکرونیدلینگ زیر چشم است. که در این مقاله از مجله زیبایی آرانیک برایتان از مضرات میکرونیدلینگ و فواید آن شرح خواهیم داد.

میکرونیدلینگ زیر چشم چیست؟

میکرونیدلینک یک روش کم تهاجمی است که نیاز به جراحی ندارد و به طور ساده انجام می شود و اثر گذاری بالایی دارد. این روش برای رفع پیری زودرس پوست و جوان سازی آن استفاده می شود. دستگاه میکرونیدلینگ دارای سوزن های بسیار ریز بوده که به طور کنترل شده روی پوست سوراخ هایی ایجاد می کنند که دیده نمی شوند. این سوزن های ریز پوست را برای کلاژن سازی و جوان سازی سلول ها ی پوستی قدرت زیادی می بخشد و وقتی کلاژن افزایش یابد چروک ، افتادگی و عوارض پوستی بهبود می یابند. متخصصان پوست معتقدند که میکرونیدلینگ یک راه عالی برای زیبایی صورت است که نتایج شگفت انگیزی دارد عوارض آن بسیار کم بوده و دوره نقاهت آن کوتاه است و یک روش مطمئن و بی خطر است که وظیفه ی بازسازی سلول های پوستی را ایفا می کند. میکروسوزن ها به سطح پوست زیر چشم وارد می شوند و سوراخ هایی که این سوزن ها ایجاد می کند باعث می شود پوست تحریک شده و پروتئین تولید کند که مقاومت پوست را زیاد می کند و آن را محکم تر می کنند.

چرا میکرونیدلینگ زیر چشم برای متخصصان زیبایی اهمیت زیادی دارد؟

متخصصان زیبایی برای رفع مشکلات پوست زیر چشم توجه زیادی دارند. دلیل اصلی آن این است که پوست زیر چشم با پوست سایر قسمت های صورت فرق دارد. حساس ترین قسمت پوست در تمام بدن پوست اطراف چشم می باشد این قسمت سه لایه به نام اپیدرم ، درم و هیپودرم دارد که ظرفیتشان بسیار بالاست و به همین خاطر پیری زودرس در این قسمت سریع تر است.پیری زودرس دلایل زیادی دارد. ژنتیک ، استرس ، سبک زندگی ، مصرف الکل و کمبودهای بدن می تواند یکی از دلایل پیری زودرس باشد. البته امروزه راه های زیادی وجود دارد که می تواند پیری زودرس و مشکلات دور چشم را بر طرف کنند.

حتما بخوانید:   چگونه می توانیم موهای زائد بینی را از بین ببریم؟ درمان همیشگی

فرق میکرونیدلینگ با سایر روش های زیبایی در چیست؟

یکی از متخصصان معروف به این نکته اشاره می‌ کند که برای رفع چین و چروک و عوارض پوستی لایه برداری شیمیایی لیزر بسیار موثر می باشد و آثار زیبایی را خیلی زود روی پوست ایجاد می کند ولی دوره نقاهت بیشتری نیاز دارد. جراحان در سال 2018 به این نتیجه رسیدند که میکرونیدلینگ پوست بهترین جایگزین برای لایه برداری با لیزر است ، چون عوارض آن بسیار کم بوده ولی آثار آن بلند مدت و سریع می باشد. اگر میکرونیدلینگ را با آراف صورت یا همان درمان توسط امواج رادیویی ترکیب کنند تاثیر گذاری آن بالا می رود.

میکرونیدلینگ چشمفواید میکرونیدلینگ برای پوست اطراف چشم و زیبایی صورت چیست؟

میکرونیدلینگ باعث می شود صورت زیباتر شده و بافت پوست بهبود یابد و باعث خوب شدن خاصیت ارتجاعی ، حذف جای جوش و کاهش چروک پوست شود. این روش برای پوست خطری ایجاد نمی‌کند به همین خاطر یکی از بهترین شیوه به خصوص برای افرادی که پوست های تیره دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به دیگر مزایای میکرونیدلینگ که باعث زیبایی صورت می شوند خواهیم پرداخت.

باعث کاهش خطوط ریز و چروک صورت می شود

میکرونیدلینگ با چین و چروک پوست صورت و چشم مبارزه می کند. قبل از اینکه پیر شوید در جوانی یا میان سالی خطوط ریز روی صورت تان پیدا می شود که با این شیوه به راحتی می توان به پوست صورت کمک کرد. در این شیوه زیبا سازی ساختار پوست استحکام می یابد و شما جوان تر از سن واقعی خود به نظر می رسید. با این شیوه مکانیسم ترمیم زخم در زیر پوست فعال شده و چروک های روی پیشانی را از بین می برد.

جای جوش و زخم را درمان می کند

بعضی از زخم های برجسته به راحتی از بین نمی روند اما میکرونیدلینگ این خاصیت را دارد که خود ترمیمی پوست را فعال ساخته و باعث از بین رفتن این عارضه شود.

آسیب های نور خورشید را بسیار کم می کند

ما زمان زیادی را در طول روز زیر نور خورشید قرار می‌ گیریم بنابر این سلول های پوستی با تابش اشعه مضر دچار آسیب می شوند پس با میکرونیدلینگ می توان لک های صورت را از بین برد . این شیوه سلول های جوان تولید کرده تا ظاهر صورت زیباتر و رنگ آن را یکنواخت شود.

حتما بخوانید:   علائم پوستی یائسگی ؛ دلایل ، انواع و درمان

برای پوست آثار ضد پیری دارد

وقتی سن بالا می رود رنگ پوست تغییر کرده و خاصیت ارتجاعی آن کم می شود و پوست صورت شل و افتاده می شود در این صورت است که شما پیر به نظر می رسید. اگر کلاژن های پوست افزایش یابد ، علائم پیری و افتادگی پوست از بین می رود.

منافذ پوست را کوچک تر می کند

سوزن هایی که در دستگاه میکرونیدلینگ وجود دارد منافذ پوست را بزرگ تر نمی کند حتی منافذ را کوچک تر کرده بنابراین چربی‌های اضافی و باکتری ها منافذ را مسدود نمی کنند و روی پوست صورت جوش ایجاد نمی شود.

تاثیر محصولات مراقبت از پوست را افزایش می دهد

وقتی که دستگاه میکرونیدلینگ سوراخ های ریز روی پوست ایجاد می کند ، مرطوب کننده ها و سایر محصولات مراقبت از پوست راحت تر به لایه های عمیق رسیده و باعث می شود کرم های موضعی بیشتر روی پوست تاثیر بگذارند.

علائم پارگی پوست را کاهش می دهد

وقتی بدن سریع رشد کند و یا بارداری اتفاق بیافتد بعضی از پوست ها ترک می خورند. میکرونیدلینگ علاوه بر پوست صورت ، روی قسمت های دیگر بدن اثر گذاشته و باعث بهبود پارگی های بدن می شود.

روزاسه را کاهش می‌ دهد

وقتی روی پوست روزاسه به وجود می آید ، کلاژن ها به سرعت تجزیه می شوند ، میکرونیدلینگ کاهش کلاژن ها را متوقف کرده و آنها را افزایش داده و باعث می‌شود تحریک و التهاب پوست توسط روزاسه کمتر شود.

میکرونیدلینگ چشمنسبت به لیزر درمانی عوارض کمتری دارد

برای اینکه بعد از لایه برداری شیمیایی پوست به حالت اولیه برگردد ، باید 14 تا 21 روز زمان بگذرد در صورتی که برای میکرونیدلینگ حداکثر 3 روز بیشتر زمان نیاز ندارد.

عوارض میکرونیدلینگ زیر چشم چیست؟

درباره جوان سازی نکته ای را که باید به آن توجه نمود این است که چه خطرات و عوارضی روی پوست صورت وارد می کند. یکی از جراحان پوست در سال 2017 مطالعاتی انجام داده که نشان می دهد ، میکرونیدلینگ ممکن است سوزش و قرمزی خفیف آن هم به مدت چند روز را ایجاد کند. هر چند توضیح دادند که این عارضه طبیعی است و این دستگاه زیبایی نمی تواند نگران کننده باشد. اما بهتر است میکرونیدلینگ را در شرایط زیر انجام ندهید:

  •  اگر در یک سال گذشته تحت پرتو درمانی قرار گرفته اید.
  • اگر باردار هستید.
  • اگر در بدن خود عفونت های فعال دارید.
  • اگر زخم های پوست تان دیر خوب می شوند یا اگر زخم باز دارید.
حتما بخوانید:   علائم پوستی سوزاک چیست؟

البته توصیه می شود که برای میکرونیدلینگ زیر چشم حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا شرایط شما را بررسی کند و مطمئن شود که این بهترین راه است و مراقبت های بعد از درمان را به شما گوش زد کند. میکرونیدلینگ یک روش مکانیکی است و اصلا مواد شیمیایی در آن استفاده نمی شود به همین خاطر بهتر از روشهای جراحی پلاستیک می باشد.

نحوه اثر گذاری میکرونیدلینگ برای رفع سیاهی زیر چشم

خیلی از افراد ممکن است از محصولات آرایشی برای سیاهی زیر چشم استفاده کنند ، که فقط باعث می‌ شود سیاهی زیر چشم پنهان شود. البته بهتر است بدانید که بهبودی سیاهی زیر چشم باید از درون پوست شروع شود. بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست سلول های قدیمی از بین می روند و سلول های جوان جایگزین آن می شوند و آثار زیبایی را می توانید روی پوست تان مشاهده کنید.

مراقبت های قبل و بعد از میکرونیدلینگ زیر چشم چیست؟

بهتر است از یک هفته قبل میکرونیدلینگ ، داروهای خاصی را که می خوردید را حذف کرده و کرم های موضعی را که استفاده می کردید ، متوقف کنید. قبل از مراجعه بهتر است آرایش صورت تان را کاملا پاک کنید و بعد از اتمام جلسه میکرونیدلینگ ، آرایش خشن نکنید. حتما از مرطوب کننده ها و کرم های مراقبت از پوست بعد از جلسه درمان استفاده کنید.‌

نتایج میکرونیدلینگ زیر چشم بعد از چه مدتی قابل مشاهده است؟

بعد از تمام شدن میکرونیدلینگ زیر چشم ، ممکن است حساسیت کمی روی پوست مشاهده کنید که بعد از 1 روز نتیجه زیبایی صورت خود را می توانید مشاهده کنید.

در نهایت اگر می خواهید زیبایی بلند مدت را داشته باشید ، بهترین راهکار میکرونیدلینگ زیر چشم است. البته برای انجام این کار به سالن های زیبایی که توسط افراد بی دانش اداره می شود مراجعه نکنید. بهتر است از پزشکان معتبر در این زمینه استفاده کنید.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *