روش های شناخت عطر و ادکلن فیک و تقلبی

ادکلن فیک

همه ما بارها و بارها عطرها و یا ادکلن های زیادی را خریداری کرده ایم. بعضی مواقع راضی بوده و از آن رایحه لذت برده ایم و بعضی مواقع نیز از خرید خود ناراضی شده و از اینکه عطر تقلبی خریده ایم بسیار هم ناراحت شده ایم. در این روزها که خرید کردن به یک امر تخصصی تبدیل شده است و با وجود برندهای متعدد انتخاب کردن بسیار سخت شده است ، بهتر می باشد درباره عطرها و ادکلن های تقلبی بیشتر تحقیق کنیم و اطلاعات خود را افزایش دهیم.افرادی که قصد خرید عطر را دارند بیشترین نگرانی آن ها این است که آیا این عطر اصلی است یا خیر؟ چون عطرهای تقلبی هم به پوست بدن آسیب می رساند و باعث جوش زدن و قرمزی پوست می شود و هم اینکه لباس ها را لکه می کند. عطری که تقلبی باشد دارای کیفیت پایین بوده و ماندگاری عطر هم بسیار کوتاه مدت خواهد بود. هر چند اگر عطری ماندگاری خوبی داشته باشد دلیل بر اصل بودن آن نمی تواند باشد. راه های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از این راه ها عطر تقلبی و اصلی را از هم تشخیص بدهید. در این مقاله  از مجله زیبایی آرانیک برای اطلاعات شما عزیزان راهکارهای شناخت عطر تقلبی و اصلی را گردآوری کرده ایم تا بتوانید بهترین و اصلی ترین عطر و ادکلن ها را خریداری نمایید.

بهترین راه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

در اینجا به چند مورد از بهترین راه های علمی که ثابت شده هم هستند ، را بیان خواهیم کرد تا بتوانید ادکلن فیک و اصلی را به خوبی از هم تشخیص داده و انتخابی عالی داشته باشید.

ادکلن فیک بسته بندی عطر را خوب بررسی نمایید

در قدم اول برای تشخیص ادکلن اصل از فیک باید به بسته بندی آن دقت نمایید. برای پی بردن محصولات خوب و با کیفیت باید به بسته بندی آن توجه داشته باشید. در پیدا کردن ادکلن اصلی ممکن است جزئیات کوچکی وجود داشته باشد که نشان دهد این ادکلن تقلبی است یا نه. مثلا جعبه عطرهای اصل را با نایلون تمیزی خوب پلمپ می کنند. اگر پلاستیک کثیف باشد و یا پلاستیک خوب دور جعبه محکم نشده باشد و شل باشد می توان گفت که عطر یا ادکلن تقلبی می باشد. یک راه دیگر اینکه به چسب های دور جعبه عطر دقت نمایید که اگر در قسمت بیرونی و درونی جعبه چسب زیادی وجود داشته باشد یا حتی نوارهای غیر عادی مشاهده نمایید احتمال دارد که این عطر تقلبی باشد. شما باید به جعبه عطر یا ادکلن هم دقت کنید که جعبه کیفیت بالا و محکمی داشته باشد و مطمئن باشید جعبه برندهای معروف یک نشانه دیگر برای اصل بودن عطرها می باشد. پس به جعبه عطر دقت ویژه ای داشته باشید چون درون جعبه اصل طوری طراحی شده است که ، شیشه عطر یا ادکلن را در جای خود خوب نگه دارد. یک راه دیگر اطلاعات روی جعبه می باشد ، که نشان می دهد این عطر اصلی است یا نه. در روی جعبه عطرها یک نماد دایره ای از دو فلش در هم فرو رفته وجود دارد. این نماد بیشتر در روی محصولات کشورهای اروپایی دیده می شود ، که نشان دهنده این است که مواد قابل بازیافت در جعبه بکار رفته است. فقط دقت داشته باشید که فلش به سمت راست همیشه باید تیره تر از فلش به سمت چپ باشد. دقت نمایید که اگر این نماد ذکر شده دارای ویژگی های ، بیان شده را نداشته باشد پس تقلبی خواهد بود.

حتما بخوانید:   علائم پوستی دیابت در کودکان

استعلام بارکد عطر اصل را خیلی جدی بگیرید.

وقتی شما برچسب ها و آرم برند ،  بر روی جعبه را مشاهده کردید نمی‌تواند نشان دهد که عطر اصلی است. شما باید به دقت به جعبه عطر نگاه کنید که برچسب یا آرم برند ، صاف و درست است یا نه. اگر نام برند نادرست نوشته شده باشد و یا غلط املایی داشته باشد به این معنا است که محصول تقلبی می باشد. چون عطرهای اصل با برندهای معتبر هیچ وقت اشتباه املایی ندارند. پس بهتر است به جزئیات چاپ دقت زیادی داشته باشید. یک راه دیگر این است که به بارکد آن محصول که در زیر جعبه قرار دارد دقت نمایید. زمان و مکان تولید عطرها توسط بارکد آن مشخص می شود. در واقع بارکد زمان و مکان تولید عطر را نشان می دهد. اگر یک عطر در جاهای مختلفی تولید شده باشد به خاطر همان ، بارکد های متفاوتی دارد. مثلا بعد از اسکن کردن بارکد هایی که در فرانسه تولید می شوند ، می فهمید که آن ها با 37-30 و بارکدهای انگلیسی و آلمانی 50 و 440-400 شروع می شوند. بهترین شیوه برای شناخت ادکلن فک و اصل استعلام بارکد آن می باشد. برای استعلام گرفتن ، شما می توانید از نرم افزارScanner استفاده نمایید. این نرم افزار را شما می توانید روی تلفن های هوشمند هم نصب کنید چون با انترنت کار می‌کند. اگر عطر اصل باشد نام کمپانی و مشخصات ادکلن اصل را به شما نشان می دهد.

حتما بخوانید:   لیزر فوتونا از سیر تا پیاز! جوانسازی پوست با Fotona

شیشه عطر را لمس کنید

برای اینکه بفهمید عطر اصل می باشد ، شیشه عطر را در دست تان قرار داده و آن را لمس کنید با دقت نگاه کنید که سطح بطری بدون حباب و صاف باشد. همچنین باید نوشته های روی شیشه دقیق نوشته باشد و شیشه عطر هیچ لک یا آلودگی نداشته باشد. اگر شما شیشه عطر را در مقابل نور خورشید نگه دارید و رگ های ظریفی در شیشه عطر دیده شود و یک دست نباشد پس آن عطر تقلبی می باشد. شما باید به در پوش عطر نیز دقت نمایید که کاملا به بطری کیپ شود و اگر عطر را بر گردانید در پوش آن باز نشود. باید حواستان به این باشد که آیا در پوش شیشه عطر متقارن روی شیشه نصب شده است یا نه. عطرهای تقلبی دارای درپوش هایی می باشد که اگر با ناخن روی این درپوش ها خطی بکشید رنگ آن می ریزد. دقت داشته باشید که اگر شیشه ادکلن یا عطر را وقتی که تکان دادید و حباب های تشکیل شده به سرعت محو شدند ، بدانید که محصول شما تقلبی بوده و اصل نیست چون اگر عطر یا ادکلن شما اصل باشد ، 15 الی 30 ثانیه طول می‌کشد تا حباب ها از بین بروند.

کیفیت عطر را آزمایش کنید

قبل از اینکه عطر را توی سرپوش آن اسپری کنید بهتر است با دقت به شیشه نگاه کنید که آیا شفاف هستند یا رنگ های غیر معمولی ندارند همچنین بدون رسوب هستند. چون اگر عطر اصل باشد کمرنگ بوده و رنگ زیادی ندارند. عطرهای تقلبی دارای رنگ های چشمگیر و زننده ای هستند. پس یک فرق عطر اصلی و تقلبی این است که رنگ اصلی عطر کمرنگ بوده اما عطر تقلبی رنگی چشمگیر دارند. عطر هایی که ارزان قیمت هستند ، بیشتر برای جوانان طراحی می شوند و رایحه آن ها شیرین می باشد ، اما عطر هایی که گران قیمت هستند دارای چندین سطح رایحه می باشند. رایحه اول در عطرهای اصلی که احساس می کنید نیم ساعت می ماند. رایحه میانی نیم ساعت بعد احساس می شود و دو تا چهار ساعت ماندگاری دارد. و رایحه پایانی تا آخر ساعات روز ، روی پوست شما باقی می‌ماند. برای اینکه ببینید عطر شما تقلبی است یا اصلی باید بوی آن را بعد از چهار تا شش ساعت با عطر تقلبی مقایسه کنید اگر تقلبی باشد ، با گذشت این زمان بوی ناخوشایندی پیدا می کنند و یا کاملا بوی آن از بین می رود. ماندگاری رایحه عطر وقتی که در آن را باز می کنید ، می تواند نشان دهنده عطر اصلی و تقلبی باشد مثلا عطرهای اصلی وقتی در آن باز می شود به طور میانگین هشت ماه بوی خود را حفظ می کند. اگر عطر گلی باشد تا هجده ماه و اگر مرکبات باشد تا شش ماه طول می کشد. اما عطرهای تقلبی بعد از چند هفته بوی خود را از دست می دهند.

حتما بخوانید:   فواید زاج روی پوست

ادکلن فیک درباره عطر خود تحقیق نمایید

بهتر است قبل از خرید عطر مورد علاقه خودتان درباره آن در سایت ها ، خوب تحقیق کنید و اطلاعات کامل را بدست آورید مثلا بعضی از عطرهای شناخته شده فقط دارای یک نت هستند ولی قیم ت آن ها ارزان نیستند.

روش تشخیص ادکلن اصل و فیک از برندهای معروف

اول اینکه ادکلن اصل دارای در ، از جنس فلز می باشد ولی در ، ادکلن تقلبی پلاستیکی بوده و وزن کمتری دارد. در ادکلن اصل کد شیشه و جعبه در کنار شیشه عطر هم لیزر شده است اما در ادکلن تقلبی این کد دیده نمی شود. البته بهتر است که شما جعبه ادکلن یا عطر را در دست گرفته و تکان بدهید اگر ادکلن یا عطر درون جعبه ثابت و محکم بود و هیچ صدایی را نشنیدید بدانید که عطر یا ادکلن شما اوجنرال می باشد.

در نهایت باید گفت که همه ما از عطرهای مختلف استفاده کرده‌ایم و بیشتر مواقع از خریدن عطر خود راضی بوده ایم  اما بعضی مواقع هم پیش آمده که عطر مورد نظر رضایت بخش نبوده و از خرید آن پشیمان شده ایم . امروزه با برنده های مختلف و متعدد خریدن عطر برای ما بسیار سخت شده است. پس بهتر است ابتدا عطر مورد نظر خود را پیدا کرده و اطلاعات مورد نظر را جمع آوری کنید تا موقع خریدن عطر به مشکل بر نخورید. پیشنهاد می کنیم روش هایی را که درباره مشخص کردن عطر تقلبی و اصلی در این مقاله بیان شد را به دقت به ذهنتان بسپارید تا زمان خرید عطر یا ادکلن تقلبی را سریع تشخیص داده و عطر مورد نظرتان را خریداری کنید.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *