آرایش لب؛ انواع لب و قلق های آرایشی رژ زدن

آرایش لب

بانوانی که اهل آرایش کردن هستند به خوبی می دانند لب ها یکی از مهم ترین اعضای صورت بوده و در زیبایی آن ها تاثیر بسیاری دارد از این رو باید به خوبی آرایش گردد، اما لب های افراد با هم یکسان نیستند و هر کدام فرم خاصی دارد که باید مطابق با آن آرایش گردد همچنین انتخاب رنگ رژ لب نیز دارای اهمیت زیادی است و برای انتخاب رنگ رژ لب باید به رنگ پوست صورت توجه داشت و رنگی متناسب با آن انتخاب نمود. بنابراین به دلیل اهمیت و تاثیرگذاری لب ها در زیبایی لازم است به خوبی با نحوه آرایش لب ها آشنا شوید و بتوانید هر لبی را براساس فرم آن آرایش کنید، از آنجایی که جذابیتی که لب ها در صورت ایجاد می کنند بسیار مهم بوده و باعث می شود صورت شما جذاب تر به نظر آید در این مقاله از مجله زیبایی آرانیک  ما شما را با برخی از انواع لب و نحوه آرایش لب های متنوع آشنا می کنیم.

زیبا نمودن لب ها 

لب ها برای اینکه زیبا و سالم بمانند نیاز به توجه و مراقبت دارند ویتامین E می تواند در این راستا به شما کمک کند، در ترکیب برخی رژ لب ها ویتامین E وجود دارد که می تواند با استفاده مداوم خاصیت درمانی برای لب ها پیدا کند. سعی کنید لب های خود را همیشه نرم و مرطوب نگه دارید استفاده از اسکراب پوسته های اضافه لب را از بین می برد و باعث ریزش سلول های مرده روی آن می گردد، می توانید در خانه با استفاده از شکر و عسل یک اسکراب طبیعی برای لب های خود تهیه نمایید و هفته ای یکبار از آن استفاده کنید. یکی دیگر از مواردی که می تواند به ترمیم و نرم شدن لب ها کمک کند بالم لب است، آن را شب قبل از خواب روی لب های خود بمالید و از نوشیدن آب زیاد غافل نشوید تا لب های شما همیشه دارای رنگ طبیعی صورتی کم رنگ باشد.

آرایش انواع لب 

به دلیل اینکه فرم لب های افراد با هم تفاوت دارد و یکسان نیست بنابراین نوع آرایش آن ها نیز با هم فرق دارد و باید هر کدام را براساس شکل خود آرایش نمود، در ادامه به بررسی برخی لب ها و نحوه آرایش نمودن آن ها می پردازیم:

  • لب صاف و تخت 

فرم لب ها برای افراد زیادی به صورت صاف و تخت بوده به گونه ای که لب های آن ها هیچ گونه برجستگی ندارد، این افراد هنگام آرایش نمودن لب ها از استفاده رژ لب های تیره رنگ خودداری کنند زیرا این رنگ از رژلب موجب می شود تا لب ها صاف تر به نظر آیند، در صورتی که به استفاده از رژلب های تیره تمایل دارید بهتر است آن ها را در گوشه لب ها استفاده کنید تا به لب های شما زیبایی بیشتری دهد.

  • لب نازک و باریک 

دسته دیگر از لب ها که افراد زیادی به این شکل هستند فرم بسیار باریک و نازک می باشد که این افراد در آرایش لب های خود باید به طور همزمان از رژلب روشن، خط لب و رژلب تیره رنگ است تا به لب های خود زیبایی بیشتری دهند همچنین این افراد باید از رنگ های خنثی جهت زیرسازی لب های خود استفاده کنند. برای آرایش لب های نازک و باریک ابتدا خط لب را بیرون از خط های لب بکشید و رژلب روشن را به لب بالا و رژلب تیره را به لب پایین بزنید، حال لازم است این رژلب ها را با هم ترکیب نمایید و زیبای لب ها را دو چندان کنید برای این کار می توانید از یک فرچه استفاده کنید و در انتهای آرایش لب ها یک خط لب سفید را زیر لب های خود بکشید این کار سبب زیبایی بیشتر لب ها می گردد.

  • لب پهن و درشت 

آرایش این مدل از لب ها به فرم صورت بستگی دارد کسانی که صورت پهن و بزرگی دارند نیازی نیست در آرایش لب های خود تغییری ایجاد کنند اما برای افرادی که صورت ریز و ظریفی دارند باید آرایش لب ها تغییر یابد و آرایش به گونه ای انجام شود که لب ها کوچک تر از حد معمول دیده شوند.

حتما بخوانید:   علت نیاز به فیس براش

بنابراین بانوانی که هم لب های پهن و درشتی دارند و هم صورت بزرگی آرایش لب ها را به طور معمول انجام دهند و تغییری نیاز نیست اما بانوانی که لب های درشت و صورت ریزی دارند در آرایش لب های خود از برق لب و مداد لب استفاده نکنند. برای آرایش اینگونه لب ها داخل آن را رنگ تیره بکشید بهتر است رنگی مانند پوست باشد و جهت برجسته نمودن لب ها از خط لب سفید استفاده کنید و خط لب را در وسط و زیر لب بکشید، با استفاده از این روش ها می توانید آرایش و لب های زیباتری داشته باشید.

آرایش لبلب نامساوی 

در گروهی دیگر از افراد لب های بالا و پایین با هم یکسان نیستند از این رو این افراد باید با نحوه درست آرایش لب های خود آشنا شوند تا آرایشی مناسب و زیبا داشته باشند، استفاده از دو رنگ رژلب که هر کدام یک تن رنگی داشته باشند برای این گروه مناسب است. کسانی که لب های نامساوی دارند جهت آرایش لب های خود از رژلب تیره برای لب کوچک تر و از رژلب روشن برای لب بزرگ تر استفاده کنند و در انتها رنگ دو رژلب لب را با هم ترکیب نمایند تا زیبایی بیشتری به آن ها دهد.

لب های مساوی یا بیضی شکل 

لب های مساوی یکی از فرم های زیبای لب بوده که زیبایی زیادی به صورت می دهد و در صورتی که به درستی آرایش گردد این زیبایی را دوچندان می کند، آرایش لب های بیضی شکل را اینگونه انجام دهید که برای لب بالا یک خط لب زیبا بکشید و می توانید برای قسمت هفتی شکل لب از یک رژلبی استفاده کنید که لب ها را درشت تر نماید.

  • لب های گوشتی 

برای کسانی که لب های گوشتی و قلوه ای شکل دارند استفاده از رژلب های تیره مناسب تر است همچنین این افراد نباید خط لب را خارج از لب ها بکشند بلکه آن را دقیقا روی خطوط لب بکشید، یکی از رژلب های مناسب برای این افراد رژلب های مخملی است. از بهترین رنگ ها برای لب های گوشتی می توان به رنگ های زرشکی، قهوه ای، ارغوانی و رنگ های گرم اشاره نمود، از آنجایی که لب های این افراد گوشتی بوده و خود بزرگ است استفاده از رژلب های براق و روشن لب های آن ها را غیر طبیعی و برجسته می کند و زیبایی به صورت فرد نمی دهد.

حتما بخوانید:   راز جوانسازی و زیبایی زنان و بانوان میانسال هالیوود

انتخاب رنگ رژلب  

شاید انتخاب رنگ رژلب برای بیشتر خانم ها سخت باشد چرا که رژ لب باید با رنگ پوست صورت هماهنگی داشته باشد و همچنین رنگ رژلب باید با آرایش چشم و صورت تناسب داشته باشد و با رنگ لباس نیز هماهنگی مناسبی داشته باشد تا به فرد زیبایی زیادی دهد. انتخاب رنگ رژلب تا حد زیادی به سلیقه شخص نیز بستگی دارد برای بانوانی که پوست روشنی دارند بهتر است از رژلب های گرم استفاده کنند تا رژلب روی پوستشان جلوه زیبایی داشته باشد رنگ هایی مانند قرمز، جیگری و سرخابی برای این افراد مناسب است.

نحوه پاک کردن رژلب 

هیچگاه رژ لب خود را با دستمال خشک پاک نکنید محکم کشیدن دستمال خشک روی لب سبب ترک خوردگی یا پارگی آن می گردد برای انجام این‌ کار می توانید از دستمال مرطوب، میسلار واتر و یک پد آرایشی استفاده کنید، رژلب هایی که قرمز یا تیره هستند ممکن است هنگام پاک کردن رژلب دور لب پخش گردد که برای جلوگیری از این کار یک دستمال مرطوب را دور انگشت خود بپیچید یک بار روی لب بالا بکشید و سپس با قسمت تمیز دیگر لب پایین را پاک نمایید برای پاک کردن خط لب نیز می توانید اینگونه عمل کنید اما برای این کار از ناخن جهت پاک کردن دور لب کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   علل و نحوه درمان چین و چروک دور لب و دهان

هنگام پاک کردن لب این کار را به صورت رفت و برگشت انجام ندهید بلکه تنها یکبار از یک طرف به سمت طرف دیگر دستمال را بکشید.

آرایش لبنکاتی هنگام آرایش لب ها 

با دانستن یکسری نکات در مورد آرایش لب ها می توانید این کار را به خوبی انجام دهید و زیبایی خود را چند برابر کنید، قبل از خوابیدن لب های خود را به خوبی تمیز کنید و هیچگاه با رژلب لب به رختخواب نروید و شب ها از بالم لب استفاده کنید تا مانع از پوسته پوسته شدن آن ها گردید، همچنین هنگام آرایش لب نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • وقتی لب پایین نازک است خط لب را پایین تر از لب کشیده و داخل آن رژلب بکشید و با مقداری وازلین یا برق لب به وسط لب پایین آن را برجسته تر کنید.
  • در صورت نازک بودن لب بالا خط لب را بالاتر از آن بکشید تا پهن تر گردد و با لب پایین تناسب داشته باشد.
  • زمانی که لب های بالا و پایین هر دو نازک است اندازه هر دو را با مداد زیاد کنید و با رژلب پر کنید.
  • رژلب های مات برای لب هایی که خود بزرگ هستند مناسب است و از رژلب روشن استفاده نکنید.
  • کسانی که دهان و لب های کوچکی دارند می توانند با مداد و کشیدن خطوط  آن را بزرگ تر نمایند.
  • با کشیدن خطوط در جاهای لازم لب های نامساوی را یکنواخت کنید.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *