انواع لیزر موهای زائد بدن و ضررهای لیزر مو چیست؟

لیزر موهای زائد

همه ما در زندگی برای حداقل یکبار ، از موهای زائد در صورت یا بدن خسته شده  و احساس بدی را تجربه کرده ایم و احتمالاً به دنبال راه های مختلفی برای از بین بردن این موهای زائد بوده ایم ولی نتیجه دلخواه از این روش ها نگرفته ایم ، اما جای نگرانی نیست . امروزه با پیشرفت های متعدد علم و فناوری  این مشکل قابل حل است .در این مقاله با یکی از این راه های از بین بردن موهای زائد و لیزر آشنا می شویم.

  لیزر موهای زائد (laser)

 لیزر یک اشعه ای نوری است و ویژگی هایی دارد  که در پزشکی  و صنعت از آن استفاده می شود و علاوه بر از بین بردن موهای زائد ، برای  برش در پزشکی و همچنین جراحی ها از جمله چشم از آنها استفاده می کنند. لیزر طوری ساخته شده که بدون اینکه روی جاهای دیگر بدن مثل پوست تاثیر گذار باشد باعث رفع موهای بدن شود.

روشهای حذف موهای زائد بدن

برای حذف موهای زائد بدن می توانیم از روش های مختلفی استفاده کنیم استفاده کنیم  در ادامه برخی از آنها را برای شما نام خواهیم برد.

۱– روش کوتاه مدت

روش کوتاه مدت از رایج ترین روش های رفع موهای زائد است در این روش  از از ابزار هایی استفاده می کنیم  که  برای مدت کم می توانند موهای زائد را از بین ببرند مثلا استفاده از ژیلت یکی از این روش ها است روش دیگر استفاده از موبر است   شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روشهای مختلفی استفاده نمایید اما بهتر است قبل از استفاده از روش ها در مورد آنها اطلاعات کافی را داشته باشید ما در دیگر مقاله ها به آنها اشاره کرده ایم.

۲- روش بلند مدت
یکی دیگر از روش‌ های  بلند مدت  از بین بردن موهای زائد  لیزر که به آن اشاره کردیم  پیشنهاد الکترولیز است .روش الکترولیز با ایجاد گرما ریشۀ مو را می‌سوزاند و از بین می‌برد . در این روش تک تک مو ها سوزانده می شوند ، برای همین  امکان رشد دوباره آن وجود ندارد این روش با دقت و در طی چندین جلسه انجام می شود این روش بسیار حساس بوده و به همین دلیل هنگام استفاده از آن بهتر است سراغ کسانی بروید که تجربه کافی را در این زمینه داشته باشند زیرا در صورت انجام آن به صورت اشتباه ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد .

لیزر موهای زائد

لیزر در کدام قسمت های بدن کاربرد دارد

نمی توان از لیزر برای قسمتهای مختلف بدن استفاده کرد اما استفاده از آن در برخی از نواحی بدن مشکلی ایجاد نمی کند اما در ادامه مطلب از آن را برای شما نام خواهیم برد تا بتوانیم به شما در این مسیر کمک کرده باشیم لیزر برای از بین بردن مو در قسمت های مختلف کاربرد دارد از جمله:

حتما بخوانید:   پاکسازی صورت با دستگاه یا ماسک

صورت : صورت از اعضای مهم بدن است و زیبایی صورت برای ما اهمیت زیادی دارد  و امروزه روش های قدیمی از بین بردن موهای صورت کمرنگ شده و علاوه براین  از بین بردن موهای زائد صورت با روشهای قدیمی چندان مطلوب نیست چون  در زمان خیلی کم ، موها دوباره رشد می کنند و گاهاً بیشتر از قبل مشاهده می شوند اما روش لیزری برخلاف آن است و امکان این را دارد موهای این نواحی از بدن را به کلی از بین ببرد لیزر امروزه برخلاف زمانی که تازه کشف شده بود مورد توجه اکثر مردم قرار گرفته است.

زیر بغل : موهای زائد زیر بغل  خیلی اذیت کننده است این موها معمولا خیلی تیره تر از ناحیه های دیگر بدن هستند و با روش های دیگر  دوباره رشد می کنند یا اینکه باعث تیره شدن زیر بغل می شوند اما لیزر کمک کننده خوبی به از بین بردن این موها است اما به شرط اینکه  مدتی این کار تکرار شود تا بتواند تاثیر نهایی را بر این قسمت ها بگذارد.

دست : بیشتر افراد روی دست خود شاهد موهای زائد هستند این موها از مچ دست تا آرنج ادامه دارد و موهایی که در ناحیه آرنج ، و دستها وجود دارد  ضخامت بیشتری دارد همانطور که میدانیم لیزر برای موهای ضخیم انجام می شود و برای موهای نازک  کاربرد چندانی ندارد .

پا : موهای موجود بر روی پا ظاهری نامرتب و غیر بهداشتی به پاهای شما می دهد برای خلاصی از این معضل شما می توانید از لیزر استفاده کنید لیزر کردن موهایی که در قسمت های مختلف پاها وجود دارد به خاطر ضخیم بودن موهای این قسمت خیلی راحت قابل انجام است .

بیکینی : موهای موجود در این قسمت از بدن سبب ایجاد مشکلات پوستی متفاوتی می شود برای جلوگیری از این مشکلات می توانید شما از لیزر استفاده کنید مو های ناحیه بیکینی هم مثل پا به دلیل ضخیم و تیره بودن به روش لیزر به راحتی قابل انجام است و بعد از چند جلسه موهای این ناحیه از بین می روند.

شکم : داشتن مو در این قسمت از بدن زیبایی را از ظاهر شما سلب می کند شما می توانید برای از بردن موهای زائد این قسمت از لیزر استفاده کنید شکم هم از دیگر ناحیه هایی است که  می توانیم  با استفاده از لیزر موهای زائد آن را از بین ببریم اما این ناحیه باید با احتیاط انجام شود چون این ناحیه از بدن هم دارای موهای نازک است  و شاید با لیزر قابل انجام باشد

حتما بخوانید:   راههای از بین بردن کک و مک

کمر : برخی از مردم می توانند در قسمت کمر نیز دارای موهای زائد باشند موهای ناحیه کمر بستگی دارد به اینکه شما در این ناحیه مو های درشت تری دارید یا نازک  یا شاید هم مویی در این قسمت ندارید  فقط در صورتی که کمر شما دارای موهای ضخیمی بود به استفاده از روش لیزر توصیه می کنیم.

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

امروزه روش های گوناگونی برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد هرکدام آنها دارای معایب و مزایایی هستند لیزر موهای زائد مزایای  شگفت آوری دارد  که به آن اشاره می کنیم:

 • اثرات بلند مدت و ماندگاری آن:با استفاده از لیزر دیگر نگران رشد مجدد موهای زائد نباشید.
 • کاهش رشد موها در ناحیه  درمان:لیزر برای اینکه تاثیر اصلی خود را بگذارد باید چندین جلسه انجام شود اما پس از یک جلسه انجام دادن می توانید شاهد کاهش رشد موهای زائد خواهید شوید.
 • استفاده برای نقاط مختلف بدن:از لیزر می توان برای از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن استفاده کرد.
 • جلوگیری از ایجاد زخم روی پوست:وجود موها در قسمت هایی از بدن ممکن است سبب ایجاد زخم شود شما با لیزر دیگر نگران ایجاد زخم نباشید.
 • استفاده برای هر نوع پوست و هر گونه رنگی:استفاده از لیزر با محدودیت نوع پوست روبه رو نیست شما با داشتن هر نوع پوستی می توانید از لیزر استفاده کنید.
 • رفع موهای زائد با سرعت بالا:مدت زمان جلسات لیزر کم بوده و شما می توانید با اختصاص دادن وقت کمی از برنامه ریزی روزانه خود به آن از لیزر استفاده کنید.
 • امنیت بالا  و بی خطر بودن برخلاف تصور اگر لیزر به صورت اصولی انجام شود شما با هیچ گونه آسیبی روبه رو نخواهد بود.
 • هزینه ی مناسب هزینه لیزر برخلاف دیگر روش ها به شدت کم بوده شما می توانید با اختصاص دادن مقدار کمی از درامد خود به آن از لیزر استفاده کنید.
 • رفع موهای زیر پوستی:موهای زائد زیر پوستی توانایی ایجاد زخم و جوش را دارند لیزر با از بین بردن این نوع از موها به شما در داشتن پوستی صاف و زیبا کمک می کند.
 •  آسان و بدون درد بدون آن:لیزر برخلاف دیگر روش های قدیمی مرسوم با درد همراه نیست بنابراین اگر شما از افرادی هستید که از درد روش های قدیمی فراری هستید می توانید از لیزر استفاده کنید.
 • همیشگی و دائمی بودن :همیشگی و دائمی بودن لیزر از اصلی ترین مزایای استفاده از آن است با لیزر دیگر نگران بازگشت موهای زائد نباشید.
حتما بخوانید:   علل و نحوه درمان چین و چروک دور لب و دهان

لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد می تواند عوارضی هم داشته باشد اما این عوارض در صورتی مشاهده می شود که به صورت غیر اصولی و در حضور افرادی با تجربه کم انجام شود از جمله این عوارض:

 •  امکان درد، قرمزی و التهاب پوست:اگر پوست حساسی دارید بهتر است از لیزر کردن دوری کنید.
 •  پوسته پوسته شدن پوست:پوسته پوسته شدن قسمت لیزر شده می تواند پس از لیزر قابل مشاهده باشد اما شما می توانید با استفاده از سری وسایل مراقبتی آن را از بین ببرید.
 •  ایجاد تغییر در رنگ پوست:تغییر رنگ می تواند پس از لیزر قابل مشاهده باشد اگر شدت و میزان لیزر افزایش یابد میزان تغییر رنگ نیز بیشتر قابل مشاهده است.
 •  هایپرپیگمنتیشن (روشن تر شدن رنگ پوست)
 •  هایپرپیگمنتیشن (تیره شدن رنگ پوست)
 • امکان آسیب رسیدن به چشم:پس از لیزر و هنگام انجام این عمل اشعه های متفاوتی می تواند به چشم برسد بنابراین بهتر است در هنگام لیزر از چشم بند های مخصوص استفاده شود.
 • امکان ایجاد عفونت‌های پوستی:اگر در قسمتی از بدن زخم فعالی داشته باشید می تواند سبب ایجاد عفونت در دراز مدت بر روی بدن شما باشد.
 •  سوختن و تاولی پوست:استفاده از لیزر به صورت غیر اصولی و بر روی پوست های حساس سبب سوختگی و تاول می شود.
 • امکان ایجاد زخم:امکان ایجاد زخم نیز از دیگر عوارضی است که در لیزر های غیر اصولی قابل مشاهده بر روی بدن مشتریان می باشد.

لیزر موهای زائد

نتیجه گیری

موهای زائد علاوه بر اینکه زیبایی ظاهری شما را از بین می برند ممکن است سبب ایجاد آلودگی و زخم و جوش در نواحی های مختلف بدن شما شود روش های گوناگون در رابطه با از بین بردن موهای زائد امروزه مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین شما  می توانید با دستانی باز شروع به انتخاب روش ها کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید قبل از انتخاب اطلاعات کاملی و جامعی از روش مد نظر داشته باشید ما در این مقاله از آرانیک به بررسی لیزر موهای زائد ، معایب و فواید آن پرداخته ایم بهتر است قبل از لیزر آنها را مطالعه نمایید،امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی را برده باشید اگر انتقاد و یا پیشنهادی دارید می توانید مرا در قسمت دیدگاه از آن مطلع سازید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *