چگونه ریمل خشک شده را بازسازی کنیم؟

ریمل خشک

همان گونه که می دانید ریمل جزو لوازم آرایشی پر کار می باشد و این لوازم آرایش برای خانم ها بسیار اهمیت دارد. برای مهمانی رفتن ، و بسیاری از جاهایی که برای ما مهم است از وسایل آرایشی استفاده می کنیم. یکی از این وسایل که بسیار هم مهم می باشد ریمل چشم است. دقت داشته باشید که ریمل بعد از گذشت مدت کوتاهی خشک می شود. اگر روزی به مهمانی دعوت شده اید و در مرحله آخر قصد دارید از ریمل استفاده نمایید ، می بینید که ریمل تان خشک شده است. در این هنگام می مانید که چکار باید بکنید چون آرایش شما نیمه کاره مانده است و هیچ راهی به ذهنتان نمی رسد. ما در مجله زیبایی آرانیک قصد داریم به این پرسش شما به طور کامل جواب دهیم که در زمان بحرانی با ریمل خشک شده چه کاری می توانید انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

ریمل چیست؟

برای زیباتر شدن چشم ها و مژه ها و برای حالت دادن به مژه ها از ریمل یا ماسکارا استفاده می‌شود که خانم ها  ریمل را به این خاطر دوست دارند که هم به چشم ها زیبایی خیره کننده ای می دهد و هم اگر چشم دچار مشکل یا عیبی باشد با ریمل کشیدن از مشکل پنهان می شود. حتی کسی که چشمانی ریز داشته باشد با ریمل کشیدن می توانید چشمانی درشت و زیبا داشته باشید. نام اصلی ریمل ماسکارا نام دارد. ریمل یک برند آرایشی می باشد که ماسکارا تولید می کند. ریمل یک مواد آرایشی خیس می باشد که در ظرف های کوچک استوانه ای می ریزند و در این ظرف کوچک یک فرچه یا برس وصل می باشد که می توانید توسط آن ها مواد داخل را بیرون آورده و به مژه ها تان آغشته نمایید.

انواع ریمل

  • ریمل فر کننده
  • ریمل بلند کننده
  • حجم دهنده
  • ریم حجم دهنده و بلند کننده

شما بر اساس نیاز خودتان می توانید از این ریمل ها استفاده کنید. فرقی که ریمل ها باهم دارند در فرمول مواد داخل آن ها می باشد. ریمل به دو شکل می باشد یکی ریمل محلول در آب و دیگری ضد آب ساخته می شوند. ریملی که در استخر ها و فصل گرم سال از آن استفاده می شود ، ریمل ضد آب می باشد. رنگ ریمل مشکی است. ولی امروزه برای پیشرفت در مد و فشن ، از ریمل های رنگی استفاده می کنند. ریمل های رنگی برای تابستان و بهار مناسب هستند.

حتما بخوانید:   اختلال رنگدانه های پوست یا هایپوپیگمانتاسیون

در خرید ریمل به چه نکاتی باید توجه داشت؟

یکی از دلایل خشک شدن ریمل تاریخ انقضای آن می باشد پس بهتر است هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای آن توجه کنید.سعی کنید از برندهای معتبر خرید کنید و همچنین از جای معتبر خرید نمایید. وقتی دچار مشکلات پوستی می شوید که ریمل شما اصل نباشد. پس دقت کنید که ریمل اصل را خریداری کنید تا سلامت چشمان شما حفظ شود.

چرا ریمل خشک می شود؟

  • بیش از اندازه حرکت رفت و برگشتی فرچه انجام شود

وقتی یک ریمل خشک می شود که افراد بیش از اندازه فرچه ریمل را داخل و بیرون از ظرف مورد نظر می کنند این کار باعث می شود هوای اضافی وارد ظرف شود و ریمل را خشک کند. پس افراد زیادی این اشتباه را انجام می دهند که بیش از حد عمل پمپاژ ریمل را انجام می دهند و باعث خشکی ریمل می شوند.

  • سن ریمل

هر ریمل دارای تاریخ تولید و انقضاء می باشد. وقتی ریمل خشک می شود که به تاریخ انقضاء نزدیک شده باشد. اگر تاریخ انقضاء ریمل تمام شده باشد باید کنار گذاشته شود ، چون اگر هم خشک نشده باشد باعث عفونت چشم ها می شود.

  • در ریمل را کامل نبستن

وقتی از ریمل استفاده می کنید باید دقت کنید که در ریمل را خوب ببندید. بیشتر مواقع خشک شدن ریمل به این خاطر می باشد که در آن خوب بسته نشده و ریمل بر اثر گرما و هوایی که وارد آن شده است تبخیر و خشک می شود.

ریمل خشک چه زمانی ریمل احتیاج به بازسازی دارد؟

موقعی ریمل نیاز به بازسازی دارد که اول دقت نمایید ، تاریخ انقضاء آن به پایان نرسیده باشد. در این زمان بهتر است ابتدا با فرچه ریمل  ، روی پشت دست خود کمی ریمل مالیده اگر بافت ریمل تکه تکه شده باشد یا حتی برجستگی هم داشته باشد ، وقت آن است که ریمل خشک شده را بازسازی نمایید.

روش های بازسازی ریمل خشک شده چگونه است؟

وقتی که ریمل خشک شده باشد بهتر است با چند روشی که به شما خواهیم آموخت ریمل تان را روان نمایید پس با روش های زیر ریمل خشک شده را بازسازی کنید.

حتما بخوانید:   هایفوتراپی غبغب ؛ هزینه ها ، روش درمان ، عوارض و مزایا

روغن زیتون

برای ریمل خشک شده بهتر است چند قطره روغن زیتون توی ظرف ریمل بریزید و خوب تکان بدهید خواهید دید که ریمل شما دیگر خشک نخواهد شد. توجه داشته باشید که آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب و ویتامین هایی که در روغن زیتون موجود است مژه ها را تقویت می کند و رشد و ضخامت آن ها را چندین برابر می کند.

چای سیاه

برای ریمل خشک شده شما می‌توانید چند قطره چای  گرم را توی ریمل بریزید و خوب تکان دهید. به دلیل اینکه چای در همه خانه ها وجود دارد یکی از ساده ترین روش ها ریختن چای در ریمل خشک شده می‌باشد. با ریختن چند قطره چای به راحتی می توانید ریمل خشک شده را بازسازی نمایید.

قطره چشمی

یکی دیگر از روش های بسیار جالب برای بازسازی ریمل استفاده از قطره چشم است. در این روش از یک قطره چشمی نو استفاده کنید. به هیچ وجه از قطره چشمی که از قبل در آن باز شده و استفاده کرده اید برای داخل ریمل استفاده نکنید چون باعث عفونت چشم می شود. برای داخل ریمل سه قطره چشمی را داخل جای ریمل ریخته و خوب تکان دهید.

ژل آلوئه ورا

اگر می خواهید ریمل خشک شده شما مثل روز اول بشود یک نوک  انگشت ژل آلوئه ورا ،  را برداشته و داخل ریمل بریزید. بعد در ریمل را بسته و خوب تکان دهید.

روغن بادام شیرین

یک روش عالی دیگر این است که داخل ریمل تان سه قطره روغن بادام شیرین بریزید و بعد خوب تکان دهید. ریمل خشک شده شما کاملا مثل روز اول می شود. شما با این کار باعث خواهید شد که ریمل شما نرم شود و دوباره قابل استفاده قرار گیرد.وقتی ریمل شما خشک می شود آن را بلااستفاده قرار ندهید. روغن بادام به خاطر خاصیت زیادی که دارد می تواند ضخامت و رشد مژه های شما را بهبود ببخشد. فقط در نظر داشته باشید روغن بادامی که درون ریمل می ریزید اگر زیاد باشد باعث خراب شدن ریمل شما می شود.

گلاب

اگر ریمل شما خشک و به هم چسبیده است ، می توانید چند قطره گلاب را به ریمل تان اضافه کرده و آن را خوب تکان دهید. بعد از این تکان دادن خواهید دید که ریمل شما چقدر روان شده است.

حتما بخوانید:   11 نکته شستشوی صورت آرایش شده؛ روش صحیح شستن صورت آرایش شده را بیاموزید

ریمل خشک مایع لنز

یک روش خاص دیگر استفاده از مایع داخل لنز می باشد. شما ابتدا ریمل خود را داخل یک استکان آب داغ به مدت 5 دقیقه قرار داده بعد داخل ریمل پنج قطره از مایع لنز بریزید و به مدت 15 ثانیه تکان بدهید مطمئن باشید دیگر ریمل شما خشک نخواهد شد.

آب داغ

اگر از موارد بالا هیچ کدام در دسترس شما نبود. بهتر است از  آب داغ استفاده نمایید. این بهترین راه حل برای شما می باشد. ابتدا ریمل خودتان را به طور کامل در آب داغ قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید بعد ریمل را از آب داغ بیرون آورید و خوب تکان دهید. با این کار شما خواهید دید که ریمل شما مثل روز اول شده است. باید دقت داشته باشید که اگر شما از ریمل خیلی کم استفاده می کنید و فقط برای مهمانی های خاص از ریمل استفاده می کنید بهتر است برای تازه ماندن ریمل تان آن را در بالای یخچال نگه داری نمایید. البته شما می توانید آب را به مدت چند دقیقه بجوشانید و به وسیله یک قطره چکان 4 قطره را درون ریمل بریزید و در ریمل را بسته ‌و آن را خور تکان دهید. البته از آب مقطر  به جای آب جوش می توانید استفاده نمایید. دقت داشته باشید تاریخ مصرف ریمل ها 4 ماه می باشد.

در نهایت باید گفت که لوازم آرایش برای خانم ها بسیار مهم است. برای سلامتی چشمانتان هم شده سعی کنید از ریمل برند معتبر از جای مطمئن خریداری نمایید. وقتی محصولات آرایشی شما اصل باشد دیگر پوست و چشم شما آسیب نمی بیند. البته خرید محصولات اصلی مهم است ولی نگه داری این محصولات مهم تر می باشد. اگر لوازم آرایشی را به خوبی نگه داری نکنید به صورت خود آسیب وارد می کنید. مثلا اگر ریمل چشم را باید در جای مناسب قرار داد و همچنین باید بعد از استفاده کاملا در ریمل را خوب ببندید چون اگر در ریمل خوب بسته نشود باعث می شود که هوا داخل ریمل برود و باعث خشکی ریمل تان شود. اگر هم ریمل شما خشک شد ، و دارای تاریخ انقضاء هم باشد بهتر است آن را دور بیندازید و با روش هایی که گفته شد ریمل خشک شده را بازسازی نمایید. پس از لوازم آرایش خود به دقت مراقبت نمایید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *