هایفوتراپی شکم ، هزینه ها ، روش درمان ، عوارض و مزایای آن چیست؟

هایفوتراپی

وقتی که دچار اضافه وزن می شوید زمان آن فرا رسیده که با کاهش وزن لاغری و زیبایی خود را به دست آورید. هایفوتراپی شکم یکی از راههای است که جلوی افزایش وزن مجدد را می گیرد. در دهه‌های اخیر استفاده از جراحی و روش های پر خطر مثل لیپوساکشن بسیار مورد توجه پزشکان بوده  ، اما حالا با تحولی که در روش های زیبایی و لاغری به وجود آمده است  بیمار می تواند بدون تحمل درد ، پس از اتمام درمان به کارهای روزمره خود برسد. این روش یک دهه است که توجه پزشکان را به خود جلب کرده است.این شیوه درمان مبتنی بر تاباندن اشعه فراصوت طراحی شده است. ما در مجله زیبایی آرانیک برایتان در مورد هایفو تراپی شکم شرح خواهیم داد.

هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

هایفوتراپی ، یک نوع سونوگرافی است که به صورت مشخص برای زیبایی و ایجاد تغییرات بنیادین در پوست به کار گرفته می‌شود. این روش جایگزین روشهای تهاجمی مثل جراحی در نظر گرفته شده که بدون تزریق یا جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شیوه به بیمار داروهای بی حسی تزریق نمی شود.و هیچ دوره استراحت و دوره نقاهت هم ندارد. در این شیوه از ، انرژی فراصوت یا اولتراسوند استفاده می کنند تا تولید کلاژن در پوست افزایش یابد.در هایفوتراپی روی ناحیه ای از بدن یا پوست ، انرژی حاصل از امواج فراصوت را متمرکز کرده تا درمان صورت پذیرد. مثلا نواحی مورد نظر را دچار آسیب سلولی می کنند تا سیستم بدنی انسان برای ساختن کلاژن جدید دست به کار شود.در این شیوه درمان برای لاغری ، هدف اصلی کاهش سلول ها و توده‌های چربی نیست ، هدف حذف دائمی آنها است.انرژی ناشی از امواج فراصوت به بافت های عضلانی شکم و سایر  نواحی نفوذ کرده و لایه چربی مرده را تجربه می‌کند.امواج فراصوت فقط در همان ناحیه مورد نظر تمرکز کرده و چربی‌های همان ناحیه را از بین می‌برد.مثلا وقتی چربی شکم را می خواهد از بین ببرد فقط همان ناحیه متمرکز می شود و به جاهای دیگر بدن مثل سینه یا پهلو آسیبی نمی رساند.هدف اصلی هایفوتراپی شکم ، بوجود آوردن کلاژن زیاد در بافت پوست نیست ، بلکه پزشک در نظر دارد عملیات چربی زدایی را شروع کند.

چه تفاوتی بین لاغری شکم و کاهش چربی وجود دارد؟

هایفوتراپی یک روش لاغر کننده معمولی نیست. چون لاغر کردن شامل کارهایی است که با استفاده از ورزش کردن یا استفاده از رژیم غذایی می باشد که وزن موقتی کاهش یافته و تولید چربی به تعادل می رسد.وقتی که چربی در ناحیه شکم انباشته می شوند و شما از رژیم غذایی استفاده می کنید ، حجم سلول های چربی را کاهش می دهید در نهایت آنها حذف نمی شوند. این شیوه درمانی تخصصی است که در آن می‌توان سلولهای چربی را برای همیشه از بین برود و راه افزایش وزن مجدد را بست. بعد از اینکه بیمار با استفاده از هایفوتراپی شکم درمان شد ، دیگر توده‌های چربی در ناحیه شکم پدیدار نمی شود. البته عواملی مثل وراثت و استفاده نکردن از یک رژیم غذایی خوب می تواند باعث ایجاد توده های چربی جدید شوند. وقتی می توان هایفوتراپی را نتیجه بخش خواند که ، استراحت کافی ، غذای مناسب و سبک زندگی سالم را در پیش بگیریم.

حتما بخوانید:   برای جلوگیری از آفتاب سوختگی چه راه هایی باید انجام دهیم

هایفوتراپی لاغری چیست و چه کاربردی دارد؟

تبلیغات پرزرق و برق در مورد لاغری در همه جا نشان دهنده این است که در مدت کوتاهی به نتیجه دلخواه خواهید رسید. در صورت که هیچ کدام از آنها نمی‌توانند سریع ترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. در هایفوتراپی شکم ، امواج فراصوت به داخل لایه های زیرین پوست نفوذ می کنند تا در سریعترین روش ممکن باعث تجربه سلول های بافت مورد نظر شوند. نتایج لاغری با روش هایفوتراپی بعد از ۴۵ روز قابل مشاهده است. و اثرات مثبت آن را بعد از ۲ ماه خواهند دید. برای اینکه هایفوتراپی نتیجه مثبت داشته باشد لازم است بیمار ۲ هفته اول هیچ انتظاری در مورد اثرات واقعی این درمان نداشته باشند. و به طور متوسط حدود ۶ جلسه زمان نیاز است تا دوره اولیه درمان کامل شود. آزمایشات نشان داده که در هر جلسه درمانی ، حدود ۴تا۶ سانتی متر از ناحیه چربی‌های شکم مورد نفوذ مستقیم قرار می‌گیرد برای تکمیل درمان باید همه مساحت شکم یا پهلو هدف قرار گیرد. کسانی که منتظر اثرات واقعی این شیوه هستند باید ۳ الی ۴ ماه منتظر بمانید.

هایفوتراپیهایفوتراپی لاغری برای چه کسانی مناسب است؟

هرکسی که به دنبال کاهش چربی در نواحی مختلف بدن است ، باید بداند که این شیوه درمانی برای ساختار بدنش مناسب است یا نه. این شیوه برای افرادی که از یک رژیم غذایی ثابت و برنامه ورزشی منظم پیروی می کنند بسیار مناسب می باشد. و همین طور افرادی که می خواهند مقدار زیادی از وزن خود را کم کنند این روش می توانند استفاده کنند.البته باید در نظر داشته باشند که هایفوتراپی فقط چربی یک قسمت مورد نظر را از بین می برد پس باید برای قسمت های دیگر تلاش کنند. خانم هایی که دوره بارداری را به پایان رسانده اند ، با ترک خوردن و افزایش لکه های پوستی در ناحیه شکمی خود مشکلات زیادی دارند. هایفوتراپی علاوه بر اینکه چربی ها را کاهش می‌دهد ، برای درمان مشکلات پوستی نیز مفید است. و پوست را یکدست و یک رنگ می کند. این روش برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌برند مناسب نیست.

حتما بخوانید:   علائم پوستی سیفلیس چیست؟

چه میزان چربی در طول هایفوتراپی کم می شود؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده در این شیوه ، حدود ۲۰ الی ۴۰درصد از چربی ها در هر جلسه از درمان از بین می روند.البته بهتر است قبل از شروع درمان با پزشک خود مشورت کرده تا یک برنامه درمانی مناسب را برای شما آماده کند. اگر در یک قسمت از بدن توده های انباشته از چربی را دارید می توانید تاثیر واقعی هایفوتراپی را مشاهده کنید.

هایفوتراپی شکم چه حسی دارد؟

ابتدا پزشک ژل اولتراسوند را روی پهلو یا شکم قرار می دهد ، تا بتوانید کار خود را برای درمان ناحیه شکم شروع کند. ژل مخصوص باعث می‌شود امواج فراصوت از طریق یک دستگاه ویژه که اشعه های فراصوت را به نواحی چربی مورد نظر ارسال کند . البته در رابطه با هر نقطه از بدن متفاوت عمل می کند. مثلا در هایفوتراپی شکم دستگاه به مدت ۲ دقیق روی سطح پوست نگه داشته می شود این شیوه در هر نقطه از ناحیه مورد نظر برای ۲ الی ۳ بار تکرار می‌شود تا اشعه ها موثر واقع شوند. گرما ، لرزش خفیف و کمی سنگینی روی شکم یا پهلو از جمله احساساتی است که بیماران در طول جلسه درمان با آن مواجه می‌شوند. این روش با سایر روشهای درمانی قابل مقایسه نیست روش هایی که در جراحی و لیپوساکشن وجود دارد در این روش جود ندارد و با خیالی آسوده می توان روی تخت هایفوتراپی دراز کشید.

هایفوتراپی سه بعدی Hlfu چیست؟

برای از بین بردن چربی‌های اضافه در یک جلسه ، هایفوتراپی ۳ بعدی استفاده می‌شود.این روش درحال حاضر از پیشرفته ترین تکنولوژی ست. این روش سریع ترین اثر درمانی را دارد و باعث می‌شود انرژی حاصل از امواج فراصوت تا عمق ۸ میلی متری پوست نفوذ پیدا کنند و باعث از بین رفتن چربی ها شود. فرکانس بالای امواج فراصوت که در این روش مدرن وجود دارد  ، لایه های زیرین پوست را گرم کرده و باعث کشیدگی و سفت شدن پوست در ناحیه تحت درمان می شود.در این شیوه به اصطلاح با یک تیر دو هدف را نشانه می گیرند ، چون هم باعث زیبایی پوست شده و هم سلول های چربی تجزیه می شوند. درمان بعد از ۳ ماه حاصل می شود ، از طریق فرایند طبیعی بدن یا به واسطه مکانیزم غدد لنفاوی.

حتما بخوانید:   روش های شناخت عطر و ادکلن فیک و تقلبی

آیا هایفوتراپی می تواند جایگزین لیپوساکشن شود؟

در حال حاضر هایفوتراپی به دلیل مطمئن بودن و ارائه نتایج طبیعی تر در پوست می تواند جایگزینی برای لیپوساکشن باشد. البته اگر بیماران با مشکلات حادتری روبه رو باشند بهتر است از این شیوه هایفوتراپی استفاده نکنند.

آیا هایفوتراپی شکم امن و مطمئن است ؟

دستگاه Hlfu در سال ۲۰۱۲ مورد تأیید سازمان غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. هدف این دستگاه لاغری و سفت شدن بافت پوست انسان می باشد.این روش درمانی چون هیچ آسیبی به لایه های سطحی پوست انسان وارد نمی کند ، امن و بی خطر می باشد و بعد از درمان نیاز به استراحت ندارد. این روش درمانی به حدی آسان است که بیماران می توانند دستگاه را در منزل استفاده کنند. اگر می خواهید اثرات مثبت این روش درمانی را ببینید بهتر است در کلینیک یا بیمارستان و تحت نظر یک پزشک ماهر انجام دهید.

هایفوتراپیهزینه هایفوتراپی شکم در ایران

محاسبه هزینه هایفوتراپی به چندین عامل بستگی دارد که عبارتنداز:

  • میزان توده چربی مورد نظر
  • تخصص و تجربه پزشک
  • دستگاه تخصصی و فوق پیشرفته
  • شهر مورد نظر برای انجام هایفوتراپی

در کلام آخر اینکه : هایفوتراپی یک روش نوین است برای از بین بردن چربی‌های اضافه ای که در بدن جمع می شوند. با این روش می توان بدون جراحی و لیپوساکشن چربی های اضافه را با استفاده از اشعه امواج فراصوت به راحتی تجربه کرد و از بین برد.البته این روش برای افرادی که چاقی مفرط دارند مناسب نیست. افرادی که چاقی شکم و پهلو دارند هایفوتراپی بهترین روش برای از بین بردن چربی های شکم و پهلو است. افرادی که یک رژیم غذایی ثابت دارند و به صورت منظم ورزش می کنند می توانند بهترین نتیجه را از این روش بگیرند.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *