هایفوتراپی غبغب ؛ هزینه ها ، روش درمان ، عوارض و مزایا

هایفو تراپی

هایفوتراپی غبغب یکی از روش های غیر تهاجمی است که با ایجاد درد و بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. گوشت اضافه ای که زیر حلق و در قسمت فوقانی گردن به وجود می‌آید ، یکی از عوارض چاقی می باشد که بسیار آزاردهنده است. این افراد تمایلی به استفاده از روش های جراحی ندارند.بهترین راه برای رهایی از راه های دردناک بیمارستانی استفاده از هایفوتراپی می باشد. هایفوتراپی روشی مدرن در حوزه تخصصی زیبایی و پلاستیک است که از سال 2008 مورد استفاده متخصصین و پزشکان قرار گرفت.ما در مجله زیبایی آرانیک برایتان در مورد هایفوتراپی غبغب شرح خواهیم داد تا با خدمات هایفوتراپی آشنا شوید.

چرا غبغب ایجاد می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود وزن افزایش یابد. پیری ، زمینه ارثی و استعداد ژنتیکی در افراد باعث چاقی مفرط ، شده و علائم آن در نواحی مختلف بدن خود را نشان می‌دهد. یکی از همان عوارض که در مهم ترین قسمت بدن یعنی صورت بوجود می‌آید غبغب است. غبغب در نتیجه افتادگی پوست ، تجمع چربی اضافه در ناحیه گردن ، افتادگی و شل شدن عضلات یا تغییر ساختار استخوانی زیر چانه می باشد. غبغب در زبان لاتین با عنوانDOUbleChin شناخته می شود.غبغب باعث می‌شود چانه اصلی در فرم صورت کوچک و جمع شود.این تغییرات ظاهری برای خیلی از افراد ناخوشایند می شود و حتی روی اعتماد به نفس آنها نیز تاثیر می گذارد. این افراد باید از طریق روش های تهاجمی مثل جراحی برای برداشتن چربی های اضافه زیر گردن اقدام کنند. افرادی که دارای غبغب بزرگ هستند و مشکلشان حاد است باید به توصیه پزشک معالج تحت روش درمانی لیپوساکشن قرار گیرند. بعضی از مواقع بیمارانی که غبغب بزرگ دارند و تحت جراحی ترمیمی و پلاستیک قرار می گیرند دوره نقاهت بسیار سنگینی را پشت سر می گذارند. تعدادی از عواملی که در شکل گیری غبغب موثر هستند مثل:

 • سن
 • شل شدن بافت پوست
 • چانه کوچک با ساختار استخوانی ضعیف
 • افتادگی غدد لنفاوی
 • افتادگی عضلات ناحیه پوستی گردن یا عضلات پلاتیسما
 • چربی

هایفوتراپی غبغب چه نوع روشی است؟

هایفوتراپی در اواخر سال 2009 از سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوز لازم را کسب کرد.در این روش درمانی که عمدتاً برای درمان بیماری ها و مشکلات پوستی به کار گرفته می‌شود ، هیچ اثری از دردهای بعد از درمان وجود ندارد و بیماران می توانند پس از دوره درمانی به کار خود ادامه دهند. این شیوه درمان نوعی سونوگرافی است ، یک درمان تخصصی در حوزه زیبایی است که به سفت شدن پوست انسان منجر می‌شود. در این شیوه که جایگزین روشهای دردناک و جراحی های مختلف شده ، از امواج فراصوت یا اولتراسوند برای ترغیب کلاژن سازی در بافت پوست استفاده می‌شود.پزشکان ایالت متحده وقتی دیدند هایفرتراپی برای درمان تومورها ی خوش خیم و درمان لیفت ابرو استفاده شد دستور استفاده از این روش را دادند. بعد از آن بود که دستگاه های تخصصی برای هایفرتراپی غبغب و از بین بردن چربی های اضافه زیر چانه استفاده شدند.بیمارانی که به این شیوه معالجه می شوند، بدون مواجه شدن با خطرات مختلف از جمله خطر بیهوشی درمان شده اند. آزمایشات بالینی نشان داده اند که هایفوتراپی برای لیفت صورت ، بهبود چین و چروک و درمان غبغب موثر می باشد. همین طور از این روش برای جوانسازی نواحی مختلف صورت ، لیفتینگ و سفت کردن بافت های پیر پوست استفاده می‌شود. نتایج امیدوار کننده بوده و هیچ خطری در این روش مشاهده نشده است. این روش برای افرادی که محدوده های سنی مختلف ، بخصوص جوانانی که نمی خواهند تحت جراحی قرار گیرند بسیار مناسب و مفید می باشد.

حتما بخوانید:   تزریق بوتاکس و تزریق فیلر چه تفاوتی هایی با هم دارند؟

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می‌شود؟

برای از بین بردن غبغب با استفاده از روش هایفوتراپی ، اول چربی های زیر گردن را با امواج فراصوت هدف قرار می دهند. در این شیوه تمام چربی‌های اضافه که در لایه تحتانی پوست قرار دارند را با امواج فراصوت داغ می کنند. وقتی که سطح چربی اضافه زیر پوست داغ بشوند ، آسیب ساختگی سلول مصنوعی رخ می دهد و نواحی مد نظر پزشک به دمای مشخص می رسند . پس این آسیب سلولی باعث می‌شود کلاژن سازی در بافت پوست صورت انجام بشود.افزایش کلاژن باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک می شود.کلاژن همان پروتئین حیاتی بدن است که ساختار طبیعی پوست را به وجود می آورد. در هایفوتراپی غبغب ، کلاژن سازی باعث متراکم شدن نواحی چانه شده و چربی‌های اضافه جای خود را به پوستی سالم و طبیعی می دهند. امواج فراصوت با فرکانس بالا روی بافت های خاصی از پوست متمرکز می شوند که غبغب در آنها ایجاد شده است ، پس در جریان هایفوتراپی هیچ آسیبی به لایه های بالای پوست و نواحی مجاور نمی رسد.

هایفو تراپیهایفوتراپی غبغب چه حسی دارد؟

بیماران تحت معالجه با هایفوتراپی ممکن است دچار  عوارض جزئی شوند. بعضی ها گزگز شدن پوست صورت و گزیدگی های خفیف روی پوست صورت را بیان می کنند.بیماران برای انجام هایفوتراپی احتیاج به هیچ آمادگی قبلی ندارند. تنها کاری که قبل از انجام هایفوتراپی باید صورت گیرد ، دوش گرفتن و پاک کردن مواد آرایشی از تمام نواحی پوست می باشد. یک پزشک مجرب برای انجام هایفوتراپی باید به موارد زیر عمل کند.

 • با کمک تکنسین های خود ، ناحیه غبغب را به خوبی تمیز و آماده می کند.
 • ممکن است پیش از شروع هایفوتراپی از کرم های موضعی و بیحس کننده استفاده کند
 • پزشک کار خود را با آغشتن ناحیه غبغب به ژل اولتراسوند آغاز میکند
 • پزشک با کمک تکنسین های خود دستگاه هایفوتراپی را روی تنظیمات مخصوص قرار می دهد.
 • امواج فراصوت در پالس‌های کوتاه برای مدت زمان ۳۰ الی ۹۰ دقیقه روی ناحیه غبغب فرستاده می‌شود.
حتما بخوانید:   مزایای شگفت انگیز زینک اکساید برای داشتن پوستی سالم و زیبا

اگر بیمار دچار غبغب مقاوم به درمان باشد جلسات زیادی برای او نظر گرفته می شود و در زمان درمان ممکن است احساس گرما یا سوزن سوزن شدن در بیماران ایجاد شود. پزشکان داروهای ضد درد را پیش از شروع درمان برای بیماران تجویز می کنند تا اثری از درد در آنها وجود نداشته باشد.

چقدر زمان نیاز است که اثرات هایفوتراپی دیده شود؟

برای کاهش دائمی حجم چربی ها و همچنین سفت کردن پوست پزشکان از هایفوتراپی استفاده می کنند. به طور متوسط دوازده جلسه یا دوازده هفته نیاز است تا چربی های اضافه تجزیه شوند و ساختار کلاژن و الاستین پوست در بهترین وضعیت قرار بگیرد.‌ هایپوتراپی پوست اطراف گردن ، چانه و خط فک را سفت و تنظیم می کند.

درمان مشکلات مربوط به لایه اسمس

لایه اسمس ، مسئولیت اتصال پوست به توده چربی ها و عضلات را بر عهده دارد و در صورت افتادگی و شل شدگی پوست ، این بخش ضعیف می شود.لایه اسمس شامل بخش مهمی از نواحی گردن ، بالای گلو و زیر فک می باشد.از نظر پزشکان لایه اسمس در بیان تخصصی تر شامل عضله پلاتیسما ، لایه فیبروماسکولار و دیگر بخش ها می شود. هایفوتراپی غبغب باعث می شود این ناحیه مهم از صورت دچار دگرگونی شود و پوست بیمار پس از درمان ، جوان تر و شاداب تر به نظر برسد. کمبود منابع الاستین کافی برای پوشش مناسب این ناحیه باعث می‌شود چربی ها در اثر افتادگی ، شکلی بدریخت از غبغب را خلق کنند. چیزی که پزشکان را در این روش درمان غبغب شگفت زده می کند ، امکان طراحی دستگاه های قابل حمل است این یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه های قابل حمل برای درمان مشکلات لایه اسمس ، عدم نیاز فیزیکی در کلینیک بوده و همینطور کاهش هزینه ها را در پی خواهد داشت

نتایج واقعی هایفوتراپی غبغب چه زمانی پدیدار می شوند؟

اثرات واقعی هایفوتراپی غبغب نیازمند زمان بیشتری است. نتایج واقعی این شیوه ۲ الی ۳ ماه ادامه پیدا می کنند و سپس از بین می‌روند.‌بیمارانی که سن کمتری دارند و جوان تر هستند ، اثرات این شیوه درمانی را ۹ ماه پس از آن مشاهده می کنند ؛ چون این شرایط ایده‌آل به سبب توانایی باز سازی بافت پوست جوان ، آنهاست . نمی توان نتایج فوق العاده جراحی لیفت صورت را با نتایج هایفوتراپی را مقایسه کرد.

حتما بخوانید:   جوانسازی با پلکسر چه مزایا و معایبی را به دنبال دارد؟

هایفو تراپیعوارض هایفوتراپی برای غبغب چیست؟

اجرای هایفوتراپی به صورت مستقیم بسته به میزان و تخصص پزشک متخصص است. اگر این شیوه درمان به وسیله یک پزشک مجرب انجام شود هیچ عارضه ای در کار نخواهد بود. عوارض احتمالی این شیوه شامل موارد زیر هستند:

 • احساس بی حسی موقت
 • مشاهده لک های کبود در غبغب
 • احساس سوزش در ناحیه زیر گردن به مدت چند هفته
 • قرمزی خفیف
 • تورم و التهاب در ناحیه غبغب به صورت موقت

آیا من کاندیدای خوبی برای هایفوتراپی هستم؟

افرادی که وزن آنها حدود ۱۰ الی ۱۵ کیلوگرم بیشتر از وزن ایده‌آلشان است. هایفوتراپی گزینه مناسبی برای کاهش وزن نیست. هایفوتراپی نمی تواند چربی های سرسخت را از بین ببرد یا بطور کلی بر چاقی چیره شود. اگر ظاهر خوبی دارید و می‌خواهید به جذاب ترین حالت خود برسید ، از روش هایفوتراپی از شر خطرات ، هزینه و دوره نقاهت جراحی ها خلاص شوید. نتیجه این شیوه زمانی برای بیمار لذت بخش می شود که او بتواند با پزشک خود ، از یک رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی جدید بهره مند شوند.

چه افرادی نمی توانند هایفوتراپی انجام دهند؟

موارد منع معالجه با این شیوه شامل این دسته از افراد می باشند:

 • افرادی که در مصرف وعده های غذایی ناپرهیزی می کنند
 • افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون یا مهار کننده پلاکتی استفاده می کنند.
 • افرادی که کمتر از حداقل چربی مورد نیاز بر خوردار هستند.
 • بیماران با سن پایین ۱۸ سال

هزینه هایفو تراپی غبغب چقدر است؟

هزینه دستمزد پزشکان در کلینیک های مختلف متفاوت می‌باشد.چند عامل زیر در افزایش یا کاهش هزینه هایفوتراپی غبغب دخیل هستند عبارتنداز:

 • میزان توده چربی در غبغب
 • شدت افتادگی ناحیه پوست
 • دستگاه مورد استفاده
 • میزان تجربه پزشک
 • تعداد جلسات مورد نیاز

در پایان باید گفت که : درمان غبغب در بیشتر مواقع با روش های غیر تهاجمی کاملا درمان می شود.این شیوه بسیار امن بوده و برای کاهش چربی زیر چانه بسیار مفید می باشد مزایای آن خیلی بیشتر از روش های دیگر است. در زمان دوره درمان هیچ جایی از قرمزی ، جای زخم ، برش و غیره وجود ندارد و بیماران می توانند پس از آن بلافاصله در محل کار خود حاضر شوند.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *