آموزش ماساژ صورت در خانه ! باید و نباید های ماسک صورت برای جوانسازی

آموزش ماساژ

زیبایی و جوانسازی پوست برای خانم ها بسیار اهمیت دارد. خانم ها حتی برای داشتن صورتی زیبا و جوان حاضر هستند هزینه‌های زیادی برای عمل جراحی صرف کنند. اما امروزه یک شیوه بسیار آسان و بدون هزینه وجود دارد که پوست صورت را روشن تر ، جوان تر و شاداب تر می کند. ماساژ صورت ، یک روش بسیار ساده است که شما هم می توانید با آموزش آن بدون صرف هزینه صورتی صاف و بدون چین و چرک داشته باشید. افرادی که از ماساژ صورت استفاده کرده اند پوست صورت شان جوان تر و روشن تر شده است. ماساژ صورت باعث افزایش ، گردش خون در صورت می شود. وقتی پوست صورت ماساژ داده شود ، پوست افزایش و تقویت می شود و چین و چروک کاهش می یابد. بهتر است یک بار در روز ماساژ صورت را انجام دهید. این بار در مجله شگفت انگیز ، مجله زیبایی آرانیک قرار است با آموزش ماساژ صورت آشنا شوید و با یادگیری روش های ماساژ صورت در خانه بیش از پیش شگفت زده شوید. پس اگر تمایل دارید صورتی زیبا و جوان داشته باشید ، با مجله زیبایی آرانیک همراه باشید.

آموزش ماساژ صورت

ماساژ صورت یک نوع تکمیل کننده پزشکی در کنار درمان های استاندارد پزشکی مانند سرطان می باشد. چندین سال است که مردم ، سراسر کشورها مزایای بهداشتی ماساژ صورت را می دانند و از این شیوه در جوان سازی صورت استفاده می کنند. ماساژ صورت دارای مزایای زیادی می باشد. مدیریت درد ، از بین رفتن استرس ، جوانه زنی و تقویت پوست از مزایای ماساژ صورت می باشد. البته باید دقت داشت که ماساژ صورت یک محدودیت های نیز دارد. مثلا افرادی که صورتشان دارای عفونت ، جوش ، تبخال و…. هستند نباید از روش ماساژ صورت برای جوانسازی استفاده کنند.چون بعضی از بیماریها مسری هستند.

وسایلی که برای ماساژ صورت نیاز است عبارتنداز :

اسفنج
ماسک صورت
کرم دور چشم
مرطوب‌کننده پوست
کرم ماساژ
پنبه
تونر
آب سرد
اسکراب
یک عدد کاسه متوسط
ژل شستشوی صورت
ماساژ صورت روشن

 ابتدا پوستتان را تمیز کنید :

قبل از انجام دادن ماساژ صورت ، ابتدا پوست صورت را با یک شوینده خوب تمیز کرده یا با یک روغن ملایم پاک کنید. بعد با آب آشامیدنی شستشو دهید و بعد صورت را خوب خشک کنید.

حتما بخوانید:   علائم پوستی کلسترول بالا چیست؟

یک لایه از روغن روی صورت بمالید :

در  آموزش ماساژ صورت به یاد داشته باشید که با یک مقدار روغن ، انگشتان دستتان را به آهستگی روی پوست صورت خود حرکت دهید. دقت داشته باشید که انگشتان دست را روی صورت نکشید. از روغن بادام ، آرگان و زرد جوبه برای ماساژ صورت که  بسیار مناسب هستند استفاده کنید.این روغن ها باید با نوع پوست شما سازگار باشد.

اگر پوستی خشک دارید ، بهتر است از روغن بادام یا روغن آرگان استفاده کنید.
اگر شما جزو افرادی هستید که نگران روغن روی پوست صورت هستند ، پس بهتر است از مرطوب‌کننده ای که دوست دارید ، استفاده کنید.
افرادی که پوست متوسط و چرب دارند ، بهتر است از ترکیب زرد جوبه و روغن کرچک استفاده کنید.

آموزش ماساژخیلی از افراد اعتقاد دارند که سموم چهره با گره های لنفاوی تخلیه می شوند.

گره های لنفاوی زیر گوش و در طرف گردن قرار دارند. ماساژ این قسمت باعث می‌شود تا سم آزاد شده و به چهره شما نفوذ نکند. بهتر است به مدت یک دقیقه با حرکت دایره ای منطقه لنفاوی را ماساژ دهید. سعی کنید دایره های خود را وسیع کرده و از زیر گوش خود به سمت گلو پایین آمده و از خط فک خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که یک کم قوی تر پوست صورتتان را ماساژ دهید. البته چون پوست صورت خیلی حساس است پس ،  مثل ماساژ بافت های عمیق پوست احتیاج به ماساژ خیلی شدید ندارد.

 دو طرف صورت را ماساژ دهید :

اطراف فک را با استفاده از یک دایره‌ای بزرگ ماساژ دهید. با انگشت گوشه های دهان ، گونه ها و کنار بینی ها را خوب و به آرامی بمالید. یک دقیقه پوست خود را بالا ببرید و بعد بیرون بکشید

 پیشانی خود را ماساژ دهید :

دو طرف پیشانی خود را با یک حرکت دایره ای بزرگ  هم زمان ماساژ دهید.از قسمتی که روی مهر قرار می گیرد شروع ، و به آرامی به وسط پیشانی خود حرکت کنید  و بعد به طرفین بر گردید. یک دقیقه برای این کار کافی می باشد.

 چشم خود را ماساژ دهید :

به آرامی روی گوشه های چشم انگشتان دست را قرار داده و به آرامی زیر چشمان خود قرار دهید و انگشتان را در گوشه های چشم ببندید. و بعد در کنار بینی و در کنار خطوط چهره خود ادامه دهید. برای این حرکت هم یک دقیقه وقت بگذارید.

حتما بخوانید:   بیماری پوست مرغی چیست؟ و راه های درمان آن کدام است؟

وقتی چشم ها را ماساژ می دهید این ناحیه جوان تر و روشن تر خواهد شد و پف چشم ها را نیز برطرف می کند.
برای پوست اطراف چشم روغن بیشتری استفاده کنید چون این قسمت ها حساس تر هستند و نباید زیاد کشیده شوند.
وقتی ماساژ هر قسمت به پایان رسید ، یک بار دیگر این کارها را انجام دهید. یعنی برای هر بخش از چهره دو بار باید ماساژ را انجام داد. زمانی که پوست شما تازه تر و جوان تر شد و رنگ پوست روشن شد ، ماساژ شما کامل شده است.
پوستی که آفتاب سوخته باشد را ماساژ ندهید!

وقتی پوست صورت دچار آفتاب سوختگی شده نباید آن را ماساژ داد ، چون با ماساژ دادن صورت آسیب پذیر تر می شود و آن را کبود می کند. اگر بیش از حد در مقابل نور خورشید قرار بگیرد پوست صورت متورم ، قرمز ، تحریک پذیر و دردناک می شود. پس طبق تاکید پزشکان این پوست آفتاب سوخته را به هیچ وجه ماساژ ندهید.

اگزما دارید صورت را ماساژ ندهید

اگر اگزما دارید نمی توانید پوست صورت را ماساژ دهید. چون اگزما پوست را تحریک کرده و موجب تورم و خارش آن می شود . گرمای بیش از حد که از ماساژ صورت ایجاد می‌شود اگزما را شدید تر می کند. پس نباید پوست آسیب دیده را دست کاری کرد.

مدت زمان قرار گرفتن روی تخت ماساژ

ماساژ درمانی برای شل شدن عضلات مفید است  همچنین برای تحریک جریان خون و افزایش سطح اکسیژن در پوست می شود ،همه این موارد برای بدن و ذهن مفید است. ماساژ صورت نباید بیش از 20 دقیقه طول بکشد چون بعد از آن مفید واقع نمی شود.

آموزش ماساژ

نکات زیر را برای ماساژ دادن صورت حتما رعایت کنید

برای ماساژ صورت حرفه ای  ، مشاوره اولین کار است چون افرادی که درمانگران مجاز ماساژ و زیبایی هستند آموزش لازم را دیده اند. این افراد می توانند استرس شما را کاهش داده و به شما کمک کند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید. افرادی که نباید ماساژ صورت را انجام دهند ، افرادی هستند که دارای مشکلات حلق و بینی ، اختلالات سیستم لنفاوی ، بیماری مزمن پوستی و زخم صورت هستند. باید گفت که ماساژ صورت بسیار برای پوست مفید می باشد. وقتی ماساژ صورت انجام می گیرد خون رسانی به پوست افزایش یافته و باعث جلوگیری از چین و چروک پوست می شود. ماساژ دادن عضلات را قوی کرده ، استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و همچنین پوست را شاداب و زیبا می کند. اگر شما ماساژ صورت را به طریق اصولی انجام دهید و مرتب روزانه این ماساژ را انجام دهید  ، چین و چروک های صورت رفع می شود و در پیشگیری و درمان افتادگی پوست صورت هم می تواند مفید واقع شود.  پس بهتر است آموزش ماساژ صورت را به دقت یاد بگیرید و به صورت صحیح انجام دهید ، چون اگر ماساژ صورت صحیح درست انجام نشود نه تنها به پوست کمک نمی کند بلکه به پوست آسیب می رساند. شما برای تقویت عضلات دهان می توانید پشت سر هم X و O بگویید این کار باعث می شود عضلات دهانتان قوی شود. ماساژ پوست صورت می تواند به سینوزیتی که دارید کمک کند ، یعنی این که اگر به مرحله حاد و عفونی نرسیده اید ماساژ صورت می تواند فشار ، درد و گرفتگی سینوس ها را کم کند. علاوه بر این به کاهش سر درد ، تخلیه مخاط و افزایش گردش جریان خون کمک کند. دقت داشته باشید که روغن زیتون هم می تواند در ماساژ صورت استفاده شود چون رطوبت پوست را افزایش می دهد و آبرسان پوست می باشد همچنین روغن زیتون دارای ویتامین های A , K , E و D است. قبل از استفاده از روغن های گیاهی حتما مطمئن شوید که حساسیتی برای پوستتان ایجاد نمی کند.

حتما بخوانید:   روش تهیه لوسیون خانگی برای انواع پوست های چرب و مستعد آکنه

در نهایت باید گفت که برای داشتن پوستی سالم و جوان بهتر است در کنار مراقبت های پوستی ، روش های مختلفی که برای جوانسازی و روشن تر کردن پوست صورت وجود دارد را فرا بگیریم. یک روش بسیار ساده که هزینه ای هم ندارد و خود فرد در خانه می تواند انجام دهد تا پوست را از چین و چروک و پیری نجات دهد ماساژ صورت می باشد. در ماساژ صورت باید دقت داشته باشید که پوست صورت تمیز باشد و هیچ گونه آسیب نداشته باشد.پوستی که دچار جوش ، آکنه ، اگزما و…..باشد را نباید ماساژ داد چون باعث می شود پوست آسیب بیشتری ببیند. در ماساژ صورت باید دقت داشته باشید که اگر خواستید درمانگر ماساژور این کار را انجام دهد حتما فردی ماهر باشد که شما به دور از استرس با ماساژ صورت به نتیجه دلخواه برسید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *