پاکسازی صورت و پوست چیست و چه اهمیتی دارد؟

پاکسازی صورت و پوست

همانطور که می دانید پاکسازی صورت و پوست یکی از مهم ترین خدمات در کلینیک زیبایی می باشد،ما در کلینیک زیبایی آرا نیک از بهترین مواد و دستگاه های پاکسازی پوست توسط بهترین متخصصان حرفه ای انجام می باشد.

این کلینیک برای انجام پاکسازی صورت  و پوست از روش های لایه برداری،میکرودرم،فیس آپ به شما پوستی شفاف ،دور از چربی و جوش در این کلینیک زیبایی ارائه می دهیم. تا شما بتوانید پوستی سالم و زیبا و نرم داشته باشید باید توجه داشته باشید که در زمان لیزر موهای زائد صورت نباید از پاکسازی پوست استفاده کنید.

پاکسازی صورت چیست

منظور از پاکسازی پوست صورت برداشتن سلول‌های مرده و نیز آلوده است که روی پوست شما تجمع کرده اند، شما با این کار به پوست خود شادابی و طراوت و به سلامت پوست خود کمک می کنید. پاکسازی پوست صورت می تواند چربی ها و ذراتی که دلیل بر اثر آلودگی هوا روی پوست شما نشسته اند را تمیز کند یکی از روش هایی که در کلینیک ها زیبایی استفاده می شود روش میکرودرم و ابریژن می باشد در این روش پوست صورت لایه برداری و درمانم منافذ باز پوست انجام می گیرد و در این مرحله  پوستتان جوان‌سازی می شود.

چرا باید پاک سازی صورت انجام داد

در پوست صورت غددی وجود دارد که در پوست مسئول ترشح چربی هستند. این ترشحات از طریق مجاری که به سطح پوست باز می شود انجام می گیرد،و عمل مرطوب شدن سطح پوست و سلول های مرده، ذرات غبار و آلودگی موجود سطح پوست را انجام می دهد. وقتی که  گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا با چربی های پوست صورت ترکیب می شوند منجر به مسدود شدن مجرای خروجی سبوم یا چربی پوست می شوند و در نتیجه به شما پوست کدر شده و شفافیت و شادابی خود را از دست می دهد.

برای این مشکل پاک کردن منظم پوست با آب و مواد پاک کننده پوست مناسب و مفید است،همچنین باید بدانید مصرف بیش از حد ترکیبات دارای چربی بالا و کرم پودر ها و مواد آرایشی که روی پوست صورت خود استفاده می کنید خودداری کنید.

در پاک سازی پوست صورت استفاده از پاکسازی عمیق پوست و لایه برداری بسیار مناسب است، با استفاده از اسکراب ها مناسب پوست شما را ماساژ می دهند. بعد از آن کمی بخور به پوستتان می دهند با این روش جوش های سرسیاه آن تخلیه می شوند و در آخر ماسکی که مناسب پوست شما است استفاده می شود و در نهایت کرمی روی پوستتان قرار می دهند.

حتما بخوانید:   کاشت مژه و عوارض کاشت مژه

پاکسازی صورت و پوستپاکسازی پوست چه اهمیتی دارد

یکی از عوامل مهم در سلامت پوست پاکسازی پوست است. قبل از انجام پاکسازی باید نوع پوست خود را بشناسید زیرا برای پاکسازی استفاده از محصولاتی که با نوع پوست شما مناسب نیست می تواند باعث آکنه و خشکی یا سایر مشکلات پوستی شود. با داشتن برنامه روزانه مراقبت از پوست به سلامت پوست و شادابی پوست خود کمک بیشتری کنید. با افزایش سن و گذر زمان و همچنین از رژیم غذاهای ناسالم، استرس و هوای آلوده که می تواند در پوست شما تاثیر بگذارد،شما با مراحل پاکسازی پوست می توانید از آلودگی موجود در روی پوست جوش های سرسیاه و جوش های تورم دار را  از بین برده و پوست سالم و شاداب را به دست آورید.

کسانی که قصد دارند جوش های صورت خود را از بین ببرند برای درمان جوش ها باید از کوکتل مزوتراپی استفاده کنند. کارای میکرودرم و ابریژن بیشتر برای از بین بردن جای جوش ها می باشد،می توانید با پیشنهاد خود در کنار پاکسازی پوست میکرودرم و ابریژن را استفاده کنید در واقع یکی از بهترین راه های رفع جوش پاکسازی صورت می باشد.

مراحل پاکسازی صورت

مراحل پاکسازی پوست به سه دسته تقسیم می شود

شست و شوی صورت و پاک کردن آن

تمیز کردن صورت با انواع لوسیون

ماساژ صورت

بخور دادن صورت

از بین رفتن جوش های سر سیاه و سفید

استفاده از ماسک های صورت

استفاده مدام از مرطوب کننده پوست

پاکسازی صورت در آرایشگاه چگونه است

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مراحل پاکسازی صورت به چند روش می باشد،بخور دادن و ماساژ دادن و لایه برداری های شیمیایی

استفاده از اسکراب‌ها برای لایه برداری و لایه های مرده پوست

با استفاده از شوینده های مختلف پاکسازی صورت و لایه برداری های آن

استفاده از کرم و لوسیون های که برای آبرسانی پوست

به خاطر داشته باشید که نحوه پاکسازی صورت در آرایشگاه ها نمی تواند باعث پاکسازی عمیق پوست شما شود، با پاکسازی پوست در آرایشگاه عوارض چون التهاب پوستی، زخم و انتقال عفونت مشاهده خواهید کرد پس بهتر است برای پاکسازی پوست به کلینیک های زیبایی بروید و به قیمت های ارزان آرایشگاه ها توجه نکنید.

حتما بخوانید:   مراقبت از پوست در مقابل استرس ؛ 12 نکته و ترفند حساس!

عوارض پاکسازی صورت در آرایشگاه

بسیاری از افراد به سالن های زیبایی برای پاکسازی صورت می روند ،بیشتر مخاطبین این سالن های زیبایی نوجوان ها و جوان ها می باشند،باید توجه داشته باشید اگر آرایشگر در زمینه پاکسازی صورت اطلاع کافی نداشته باشد و به اشتباه بدون اطلاعات کافی از کرم های مختلف و سنگین روی پوست شما استفاده کند باعث تحریک شدید جوش خواهد شد، به همین سبب بهتر است به کلینیک های زیبایی که از دانش بیشتری برخوردار هستند رجوع کنیم.

پاکسازی صورت در کلینیک های زیبایی معتبر

روش های مختلفی برای فیشیال یا پاکسازی صورت وجود دارد آنچه قابل اهمیت بیشتری است این کار را به  کلینیک زیبایی معتبر بسپارید. حق هر مراجعه کننده می باشد کارهایی که روی پوست انجام می شود را اطلاع داشته باشد بیشتر مراکز زیبایی از هفت مرحله برای پاکسازی پوست استفاده می کنند.

پاکسازی پوست صورت در کلینیک زیبایی

قبل از هرچیز پزشک متخصص از نوع پوست فرد تشخیص می دهد که چه نوع لایه برداری را برای پوست شما استفاده کند و در این مرحله گوماژ یا اسکراب همراه با بخور سرد یا گرم با تشخیص پزشک در مرحله لایه برداری سطحی انجام می شود. در این مرحله به وسیله جریان الکتریکی لایه برداری عمیق پوست انجام می‌شود. هیدورمی یا گالوانیک مرحله بعدی می باشد که در آن آبرسانی و تغذیه پوست انجام می شود، مرحله پنجم وجود دارد که هایفریکوئنسی نام دارد که با جریان الکتریکی بالا پوست را کاملا ضدعفونی کرده و منافذ باز پوست می بندد. در این محله از ماسک مغذی ژاپنی که خاصیت جوان‌سازی و کلاژن سازی را دارد روی پوست استفاده می کنند تا مواد مورد نیاز کاملا جذب پوست شود، در مرحله آخر پاکسازی حدود ۲۰دقیقه ماساژ صورت می تواند آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد.

پاکسازی صورت و پوست

فواید پاکسازی صورت چیست

آبرسانی پوست را می توان یکی از فواید پاکسازی صورت اشاره کرد با آبرسانی پوست افزایش رطوبت پوست بیشتر می شود، آبرسانی پوست برای پوست های خشک نیز بسیار مفید می باشد و مانع چروک و پیری زودرس می شود ،ماساژ صورت باعث می شود تا خون زیر پوست شما هم به حرکت در آیند و به جذب مواد اکسیژن رسان کمک می کند به خاطر تحریک زیاد پوست باعث دفع مواد زائد از پوست می شود. موردی که باید بدانید این است پاکسازی باعث درمان لک صورت می شود و آلودگی های سطحی و دانه های سرسیاه را از پوست محو می کند .در لایه درونی زیر سطح پوست کلاژن وجود دارد وقتی صورت پاکسازی فیشیال می شود باعث جوان‌سازی بیشتر پوست می شود.

حتما بخوانید:   شپش چیست و نحوه پیشگیری و درمان آن چگونه است؟

عوارض پاکسازی پوست

باید بدانید اگر پاکسازی پوست در جای مطمئن انجام شود هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت، اما اگر پاکسازی در سالن های زیبایی انجام شود و آن شخص هیچ تخصص و اطلاعات کافی در مورد پوست نداشته باشد بخاطر پاکسازی صورت از انواع ویتامین ها و مواد نامرغوب کرم های چرب استفاده کند.باعث تحریک جوش های صورت شما می شود و التهاب پوستی ، عفونت، حساسیت پوستی را به همراه خواهد داشت. مطمئن باشید در آرایشگاه تغییرات چشمگیری را بعد از پاکسازی روی پوست خود نخواهید دید بهتر است برای انجام دادن پاکسازی پوست حتماً به کلینیک های پست مراجعه کنید.

پاکسازی پوست برای آقایان

آقایان  هم به دلیل کار در بیرون از منزل و معرض قرار گرفتن پوست آن ها در زیر نور خورشید و آلودگی محیط به پاکسازی صورت نیاز دارند. فرقی نمی کند شما چه آقا باشید چه خانم، نیازمند پوست پاکیزه و تمیز هستید. آقایان به علت عدم رعایت مراقبت های پوستی صورتشان نسبت به خانم‌ها بیشتر دچار لک ،چین و چروک ، جوش و آکنه می شود. آقایان هم می توانند با کمک پاکسازی پوست برخی از لکه‌ها و آکنه هایی که روی پوست به جا مانده را از بین ببرند.

پاکسازی صورت برای رفع جوش

جوش های صورت وقتی زیاد می شوند در ظاهر و اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیاری می گذرند. برای رفع جوش ها پاکسازی با دستگاه میکرودرم انجام می شود، که باعث خالی کردن جوش های صورت از منافذ پوست می شود به پوست شما شادابی و پوستی  بدون جوش خواهد بخشید. البته نیاز تشخیص پاکسازی پوست را بر عهده پزشک خود قرار دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله از مجله آرانیک به سراغ پاکسازی صورت رفتیم به شما آموختیم که پاکسازی صورت می تواند یکی از مهمترین اموری باشد که همه افراد باید انجام دهند و محدود به آقایان و خانم ها نمی شود، همچنین دانستید که پاکسازی پوست می تواند برای از بین بردن جوش صورت نیز اهمیت زیادی داشته باشد، اگر در زمینه پاکسازی پوست صورت تجربه ای دارید از شما دعوت می کنم تا در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا دیگران هم از تجربیات شما بهره مند شوند.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *