آشنایی با روش های کاشت مژه

کاشت مژه

بیشتر خانم ها  به اینکه مژه های بلند و خوش فرمی داشته باشند علاقه دارند و داشتن مژه های زیبا چشم های شما را نیز جذاب تر و زیباتر می کند اما همه افراد به صورت طبیعی داری مژه های خیلی بلند و یا خوش حالت نیستند پس راههای مختلفی را امتحان می کنند مثلا  سُرم های تقویت کننده مژه ، اکستنشن مژه  و راه های دیگر اما مشکل اینجا است که؛ این روش فقط برای مدت کوتاه  دوام دارند،  پس دنبال راه حلی می گردند تا این زیبایی را برای مدت طولانی بدست آورند و ما در این مقاله با یکی از محبوب ترین روشهای  برای داشتن  مژه هایی زیبا یعنی روش کاشت مژه که برخی آن را با اکستنشن مژه  یکی می دانند آشنا می شویم:

کاشت مژه و تفاوت آن با اکستنشن مژه

 

در کاشت مژه ، مژه ها  خیلی طبیعی هستند ،اما اکستنشن مژه تار های مصنوعی مژه هستند ،اکستنشن مژه خود از انواع روش های کاشت مژه محسوب می شود.

چه کسانی  نیازمند کاشت مژه هستند:

اگر مژه های شما خیلی کم حجم و کم پشت است شما می توانید با این روش برای رفع مشکل استفاده کنید، چون استفاده مدام از ریمل ها و خط چشم و..  فقط در کوتاه مدت رفع کننده مشکل است و اگر برای زمان زیادی استفاده شود می تواند منجر به ریزش و از بین رفتن کامل مژه ها شود  اما کاشت مژه حل کننده این مشکل در بلند مدت خواهد بود.

اگر مژه های  شما خیلی  کوتاه و  بهم ریخته است  و از اندازه آن ناراضی هستید، می توانید از این روش  با خیالی آسوده استفاده کنید ،چون داشتن مژه های بلند و منظم زیبایی چهره و چشم های شما را چند برابر می کند .

اگر مژه های شما  هیچ حالت زیبایی ندارد و به عبارتی بد حالت است،  که این مشکل می تواند یکی از دلایل رفتن به سمت کاشت مژه در برخی افراد باشد، چون مژه های آنها بی حالت یا بد حالت است و برای خوش فرم کردن آن با کاشت مژه روی می آورند پس با این کار مژه های شما دارای فرم و حالت دلخواه خواهد بود.

انواع  روش کاشت مژه

کاشت مژه به صورت طبیعی روش بلند مدت

در این روش متناسب با جنسی که مژه های  شما دارد مژه ها انتخاب می شود و بعد از این کار  مژه ها بر پلک ها قرار می گیرند و با توجه به ضخامت و پراکندگی مژه های شما ، تار های مژه کار گذاشته می شود و این کار باید با دقت و احتیاط زیاد توسط متخصصان زیبایی  انجام  شود و این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که به دلایل بیماری یا سوختگی مژه های خود را از دست داده اند.

حتما بخوانید:   مراقبت از پوست در هوای آلوده

اکستنشن مژه  روش کوتاه مدت

در این روش که بسیار مورد توجه قرار گرفته تار های مژه را با استفاده از چسب هایی مقاوم بین مژه های اصلی می چسبانند و در این روش از موهای دیگر اعضای بدن انسان یا موهای برخی حیوانات نیز استفاده می شود، هر چند موهای حیوانات به دلیل اطمینان نداشتن از بهداشتی بودن کمتر مورد استفاده قرار می گردد و این روش ماندگاری در حد چند هفته دارد.

 

 از روش های کاشت مژه به صورت اکستنشن

روش کلاسیک کاشت مژه

این روش بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که می خواهند مژه های ضخیم و پرپشتی را  داشته باشند، پس در این روش متخصص با قرار دادن یک  تار مژه لابه لای مژه های اصلی شما باعث می شود شما شاهد مژه های زیبا و پرپشتی باشید و زیبایی شما دو چندان می شود.

روش والیوم کاشت مژه

در این روش متخصص بین هر کدام از مژه ها چند تا مژه قرار می دهد و این باعث می شود مژه های شما پر حجم تر شده و  بسیار پرپشت به نظر می رسند  و همچنین باعث زیبایی چشمهایتان می شود.

کاشت مژهکاشت مژه ابریشمی

این روش از جدیدترین روش های کاشت مژه است و در این روش که از جنس ابریشم به کار می گیرند  باعث می شود مژه های خیلی طبیعی تر به نظر برسند ، که با توجه به میزان مژه های شما  مژه های از جنس ابریشمی به کار گرفته می شود.

 

و روش اکستنشن مژه  برای تمامی افراد قابل انجام است و محدودیتی ندارد  پس افرادی که خواهان مژه های پرپشت و زیبا هستند می توانند از این روش استفاده کنند.

راهکارهای اساسی برای مراقبت از مژه های پیوندی

 • در صورت اتمام کاشت مژه به صورت دائمی  یا طبیعی
 • باید  ماهی یکبار آن را کوتاه کنیم به دلیل رشدی که دارند.
 •  از دست زدن و مالش چشم  ها خودداری کنیم
 • در اکستنشن مژه  نباید از فر مژه استفاده کرد چون باعث شکستن و کج شدن مژه ها می شود
 • هنگام پاک کردن صورت مراقب باشیم که حوله را روی چشمها و پلک ها نمالیم تا مژه ها آسیب نبینند
 • در صورتی که خواستیم اکستنشن مژه را جدا کنیم نزد متخصص برویم و نباید خودمان این کار را انجام دهیم چون به مژه های طبیعی ما آسیب وارد می شود.

عوارض و معایب کاشت مژه

استفاده از این روش ها عوارض و معایبی دارند که در اینجا با برخی از آنها آشنا می شویم:

◆ از لحاظ هزینه گران هستند:

این روش  از لحاظ هزینه گران است خصوصاً اکستنشن که به دلیل نیاز به ترمیم  هر دو هفته هزینه زیادی در بر دارد و چون اکستنشن به مژه های  اصلی شما متصل می شوند و ممکن است  با ریختن مژه های اصلی  بریزند  و شما نیازمند مراجعه دوباره  و رزرو  وقت دوباره خواهید بود و برای این کار هم دوباره باید هزینه کنید.

حتما بخوانید:   بهترین و موثرترین رازهای مراقبت از پوست صورت

◆ می توانند به  مژه های طبیعی شما آسیب برسانند:

این روش علیرغم اینکه  ایمنی را رعایت می کند برخی از  کار های اشتباه می تواند باعث آسیب به مژه های  اصلی شده  یا مثلا  کسی که مهارت کافی در کارش نداشته باشد با کوچکترین اشتباه می تواند به چشم و مژه های شما آسیب وارد کند.

 

◆ می تواند باعث آسیب و عفونت چشم هایتان شود:

در کاشت مژه  به دلیل  اشتباهات و یا  حساسیت ها ممکن است به چشم ها آسیب وارد شود و باعث عفونت های چشمی شود پس باید با دقت و مراقبت از این روش استفاده شود.

◆ مراقبت از آن می تواند کسل کننده باشد:

کاشت مژه و همچنین اکستنشن مژه  با اینکه وزن کمی دارند اما نگهداری از آن  می تواند کسل کننده و یا ناراحت کننده باشد  مثلا موقع  خواب ، موقع حمام رفتن ، موقع دریا و یا استخر رفتن  و خیلی از فعالیت ها  دیگر می تواند باعث تحریک   چشم ها شوند و آسیب به مژه های اکستنشن و کاشت وارد کنند. و همه این موارد می تواند انگیزه شما برای کاشت مژه و نگهداری از آن ها را کاهش  دهند.

◆ می تواند باعث  بروز حساسیت  شوند:

برخی افراد به دلیل حساسیت به بعضی از این مواد ممکن است دچار حساسیت شوند  مثلا  ممکن است به موادی که در چسب های مژه وجود دارد  حساسیت پیدا کنند پس بهتر است قبل از کاشت مژه به این موارد دقت کنید و با  متخصص در جریان بگذارید.

◆ ممکن است منجر به ریزش مژه ها شوند:

ممکن است در این روش  فشار زیادی به ریشه اصلی مژه ها وارد شده و این باعث می شود که مژه ها بریزند و شما برای همیشه مژه های  طبیعی و اصلی خود را از دست بدهید  پس مراقب باشید در انجام کاشت مژه  به متخصص آن  مراجعه کنید تا مژه های  شما دچار آسیب نشود‌.

مزایای  کاشت مژه

از مزایای کاشت مژه می توانیم به مواردی  بسیاری اشاره کنیم

از جمله اینکه :

◆  روشی سریع و راحت :

با کاشت مژه کار شما راحت تر شده و  باعث افزایش سرعت آرایش شما می شود.

◆ بهترین جایگزین :

از خوبی  های  کاشت مژه  جایگزین خوب آن به جای خط چشم و ریمل می توانیم اشاره کنیم .

◆  بهترین مراقب :

مراقبت کننده ی خوبی از پوست شما است چون  دیگر لازم نیست هر بار از ریمل و خط چشم استفاده کنید و  یک بار کاشت مژه  می تواند دوام زیادی داشته باشد.

حتما بخوانید:   تاثیر نمک دریا روی پوست صورت

◆  متناسب با هر نوع سلیقه:

شما با هر نوع  سبک و سلیقه ای می توانید کاشت مژه متناسب با سلیقه  و حالت های چهره خود  را انتخاب کنید و زیبایی چهره شما را چند برابر افزایش می دهد.

کاشت مژه   امنیت بالا  وبا کمترین خطر:

شما را از اشتباهات و خطرات آرایشی در امان نگه می دارد و با خیالی راحت می توانید مژه های پرپشت و خوش فرمی داشته باشید.

 

کاشت مژه چقدر دوام و ماندگاری دارد:

حتما شما از جمله افرادی هستید که به زیبایی  چهره خود توجه دارند و با ایجاد تغییراتی بر چهره خود  از این زیبایی احساس خوبی می کنند و کاشت مژه هم به عنوان  یکی از این روش های زیبایی  و ایجاد تغییر زیبا  مورد توجه و پسند  شما خواهد بود، و یکی از سوالات رایج در مورد  این روش پرطرفدار، در مورد ماندگاری آن است ، که در ادامه با راههای این ماندگاری آشنا می شویم؛  برای ماندگاری از مژه های کاشته شده  شما باید هنگام حمام رفتن و یا شستن صورت خود  دقت کافی داشته باشد  حوله را محکم روی مژه های نکشید تا نشکند و یا در هر لحظه به مژه ها دست نزنید و موقع خواب مراقب مژه های کاشته شده باشید.

چند  راهکار برای افزایش ماندگاری  مژه های کاشته شده و اکستنشن شده:

با اینکه کاشت مژه در صورت عدم مراقبت از آن می تواند زمان خیلی کمتری دوام بیاورد اما  با مراقبت هایی می توانید این ماندگاری را افزایش دهید:

 • در زیر دوش سرتان را کمی بالاتر بگیرید تا آب به طور مستقیم به چشم ها و مژه های شما  برخورد نکند.
 • هنگام شستشوی صورت زیاد به چشمها فشار وارد نکنید.
 • از ریمل روی مژه های کاشته شده استفاده نکنید.
 • از شانه مژه برای منظم ماندن آن استفاده کنید.
 • موقع حمام ، زیاد از حد زیر دوش نمانید.

 

کاشت مژه چقدر زمان می برد:

کاشت مژه می تواند حدود ۲ ساعت زمان ببرد  و شما  می توانید چند هفته یکبار برای ترمیم آن بروید و تا چند ماه   آن را نگه دارید  و با توجه به اینکه مژه های افراد با هم متفاوت است  و با توجه  به  همین موضوع متخصص،  اندازه و حجم مژه ها را  مشخص می کند  و همین کار باعث سلامت و دوام مژه های شما می شود.

سخن آخر

ما در این مقاله با نکاتی جامع و کامل در مورد کاشت مژه و  انواع روش های آن متناسب با سلیقه هر فرد و همچنین تفاوتهای آن با اکستنشن مژه آشنا شدید و سعی کردیم با ارائه مطالبی در این مورد به شما در مجله ارانیک ، در این راه کمک کرده باشیم.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *