کاشت مژه و عوارض کاشت مژه

کاشت مژه

امروزه مژه های بلند و زیبا به یک مد روز تبدیل شده است. تمام خانم ها دوست دارند مژه های بلند و حالت دار داشته باشند. برای اینکه به مژه دلخواه خود برسند راه های زیادی را امتحان می کنند. چون مژه های بلند و حالت دار و ضخیم می توانند به چشم ها و صورت زیبایی خیلی زیادی بدهند ، به همین منظور زیبایی مژه ها ی بلند و زیبا به یک مد روز تبدیل شده است. خانم ها برای این کار از سرم های بلند کننده و تقویت کننده مژه ها ،و همین طور مژه مصنوعی ، اکستنشن های مژه و محصولات دیگر برای زیباتر کردن مژه های شان استفاده می کنند ، اما این راهکارها در طولانی مدت جواب نمی دهد.مجله زیبایی آرانیک برایتان در مورد کاشت مژه شرح خواهیم داد.

انواع کاشت مژه

ما دو نوع کاشت داریم ؛  کاشت دائم و کاشت موقت. در کاشت موقت مژه ها فقط یک هفته دوام می آورند. به دلیل چسبی که در این نوع کاشت استفاده می شود ، ماندگاری کمتری دارد. کاشت مژه مصنوعی روش جدیدی است که کمک می کند تا مژه  بلند و حالت دار شده و چهره شما را زیباتر کند. ولی نکاتی وجود دارد که باید قبل کاشت حتما آنها را بداند. تعداد مژه ای که برای هر فرد انتخاب می شود ، بستگی به تعداد مژه های خود فرد دارد. اگر کسی تعداد مژه های طبیعی خودش کم باشد ، تعداد کمی می تواند مژه بکارد. چون مژه های مصنوعی روی مژه های طبیعی گذاشته می شود.اگر فرد مژه های کمی داشته باشد به همان اندازه می شود برای او مژه مصنوعی اضافه کرد.

مژه های یک بار مصرف

بعضی  افراد از مژه های مصنوعی یک بار مصرف استفاده می کنند چون برای یک شب ترجیح می دهند از این مژه های یکسره و یکبار مصرف که در همه ی فروشگاه های لوازم آرایشی وجود دارد استفاده کنند. این مژه های مصنوعی یک یار مصرف چون خیلی راحت به مژه می‌چسبد  مورد استفاده خیلی ها قرار می گیرد. البته در نظر داشته باشید که این مژه ها یکبار مصرف بوده دو استفاده مجدد از آن احتمال دارد چشمتان را آلوده کند.‌

آیا چسب مورد استفاده در این مژه ها مضر است؟

بعضی از افراد به چسب های مخصوص کاشت مژه حساسیت دارند و این مسئله باعث می شود دچار عفونت نازک بالای چشم شود و امکان دارد فرد دچار تاری دید شود ، این عفونت بینایی افراد را تهدید نمی کند.‌ و هنگام کاشت مژه چشمان فرد بسته است به همین خاطر چسب درون چشم نمی ریزد به همین خاطر خطری چشم را تهدید نمی‌کند.‌ پس‌ بهتر است از چسب هایی که تاریخ انقضا دارند و مژه هایی که توسط یک متخصص ماهر کاشته می شوند . استفاده کنید تا برای چشم های شما خطری نداشته باشد.

حتما بخوانید:   آموزش پاکسازی صورت با بخور

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه ، مژه های مصنوعی هستند که یک به یک به مژه های طبیعی فرد چسبانده می شود تا ضخامت ، طول ، رنگ و حالت مژه ها را زیباتر نشان دهد. این اکستنشن ها از مواد مصنوعی مثل موی سر انسان ، موی سمور ساخته شده اند. مژه های مصنوعی از قدیم مرسوم بوده است، اما تفاوتی که وجود دارد بین راه های قدیمی و جدید این است که امروزه ، مژه های مصنوعی ، به مژه های فرد چسبانده می شود ولی در قدیم به پوست پلک چسبانده می شد که این مسئله باعث آسیب دیدگی بیشتری می شد چسباندن مژه های مصنوعی به روی مژه های افراد باعث می شود ظاهری زیباتر داشته باشند. امروزه چسب های مخصوص به این کار به بازار آمده است که مضر نمی باشد ولی در قدیم این چسب های مخصوص وجود نداشت.

آیا چسب مورد استفاده مضر است؟

بعضی از افراد به چسب های مخصوص کاشت مژه حساسیت دارند و یه همین دلیل ممکن است دچار عفونت چشم شوند. عفونت بینایی افراد را تهدید نمی‌کند اما امکان دارد فرد را دچار تاری دید کند. چندین چسب در بازار است که از لحاظ زمان خشک شدن با هم فرق دارند. زمان کاشت مژه ،  چشمان فرد بسته است و به همین خاطر خطری چشم فرد را تهدید نمی کند چسب مژه دارای مواد شیمیایی است و در زمان حساسیت احتمالی یا گذشتن تاریخ انقضا باعث ایجاد خطر برای چشمها می شود.

کاشت مژهقانون اکستنشن مژه

استفاده از مژه مصنوعی بسیار سخت است چون مثل کاشت ناخن همیشه باید از آن ها مراقبت کرد اکستنشن خوب و با کیفیت مثل مژه های واقعی است اما اگر کیفیت نداشته باشد ممکن است آسیب دائمی به مژه ها برساند.

تمام تکنیک های اکستنشن مژه مثل هم نیستند.

هر سوالی که به ذهنتان رسید بپرسید چون این کار به چشم های شما مربوط می‌شود و باید مطمئن شوید که کسانی که کار کاشت مژه را انجام می دهند مجوز کامل را دارند. یک اکستنشن خوب باید صاف و طبیعی باشد.

حتما بخوانید:   راز مراقبت از پوست که احتمالا قبلاً هرگز نشنیده اید

نزد آرایشگرانی‌ که در آموزشگاه های معتبر دوره ندیده اند نروید

تا می‌توانید تحقیق کنید خیلی از افراد و همین‌طور خود شما می توانید از روی فیلم های آموزشی کاشت مژه را یاد بگیرید ، و آن را انجام دهید اما این کار برای چشم ها بسیار مضر است. آموزشگاه های معتبر به شما یاد می دهند چگونه مژه را از هم جدا کنید و همچنین در باره مواد تشکیل دهنده‌ مژه ها به شما اطلاعاتی می دهند.؟

باید بدانید که مژه ها اندازه های متفاوتی دارند

مژه های مصنوعی مثل مژه های واقعی ضخامت، بلندی و حالت های متفاوتی دارند تا وقتی که ، روی مژه های واقعی شما قرار می گیرند زیبایی بسیار زیادی داشته باشند. مژه ها را بیش از حد پر یا ضخیم نکنید.

مژه ها را تمیز کنید

هر روز یکبار مژه ها را با شامپو بچه بشویید کار مژه ها این است که از وارد شدن آلودگی به چشم ها جلوگیری می کند، این آلودگی ها روی مژه های مصنوعی قرار می گیرند پس باید هر روز شسته شوند. بعد از هر بار اکستنشن مژه باید با برس مخصوص آن را برس بکشید تا مرتب شده و به هم ریخته نباشد.

از محصولات روغنی نزدیک چشم ها استفاده نکنید

روغن ، چسبندگی اکستنشن ها را از بین می‌برد و باعث ریزش آنها می شود. پس از ریمل استفاده نکنید یا حداقل از ریمل ضد آب استفاده نکنید.

بالشت های خود را عوض کنید

بالش ابریشمی یا ساتن نه تنها از چروک شدن پوست جلوگیری می کند بلکه مانع آسیب رسیدن  به مژه نیز می شود. اگر ملحفه بالشت کتان یا نخی باشد اصطکاک ایجاد می کند ولی پارچه های ساتن سر هستند یعنی مژه ها در این صورت عمر بیشتری خواهند داشت.

کاشت مژه به چه کسانی توصیه نمی شود

کسانی که مشکلات چشمی دارند نمی توانند از کاشت مژه بهره مند شوند.و همین طور خانم هایی که مژه های بلند و پر دارند بهتر است از این روش استفاده نکنند. البته کاشت مژه را همه ی افراد می توانند استفاده کنند به غیر از آن هایی که مشکل دارند.

آیا مژه های کاشته شده باید شسته شوند؟

شستن چشم ها در زمان داشتن مژه های کاشته شده بسیار اهمیت دارد چون ترشحاتی که از چشم بیرون می آید بهتر است شسته شود.برای شستشوی چشم ها مراقبت باشید تا آب با فشار زیاد به مژه ها برخورد نکند. خیلی آرام چشم ها را بشوئید و به آرامی چشم ها را با دستمال مرطوب پاک کنید. از دستمال های چرب استفاده نکنید چون باعث زودتر افتادن مژه ها می شوند.

حتما بخوانید:   تاثیر قرص ضد بارداری بر پوست و مو

کاشت مژه دائم

کاشت مژه دائم یک متد هنری محسوب می‌شود چون نیاز شدیدی به دقت و تمرکز بالا دارد.در این روش از موهای مشابه موی مژه در سر استفاده می کنند.بعد از بی حسی موضعی تعداد مژه ها را با عمل پیوند زیاد می کنند. عمل ۲ ساعت طول می‌کشد و ۲ هفته مراقبت نیاز دارد.

کاشت مژهعلل از دست دادن موها و مژه ها

شرایط آب و هوا ، ژنتیک ، افزایش سن و سوابق خانوادگی یا برخی از بیماری ها باعث از دست دادن تمام یا قسمتی از مو در یک فرد می شود. امروزه به علت نقش مو ، در زیبایی افراد بسیار اهمیت دارد و به همین خاطر مراجعه به کلینیک های زیبایی برای کاشت مو افزایش یافته است. در ابتدا عمل پیوند برای درمان مشکلات مادر زادی کودکان ابداع شد بعد کم کم خانم ها برای مقاصد زیبای از این روش برای پیوند مژه استفاده کردند.

مزایای پیوند مژه

یکی از مزیت‌های کاشت مژه برای افرادی که در اثر سوختگی مژه خود را از دست داده اند یا افرادی که شیمی درمانی کرده اند و مژه از دست داده اند بسیار کاربردی می باشد. استفاده مکرر از مژه های مصنوعی باعث آسیب به مژه های طبیعی خواهد شد. پس با پیوند مژه می توان دوباره به مژه های طبیعی دست یافت.

در پایان باید گفت که استفاده از مژه مصنوعی برای خیلی از افراد به علت زیبایی که ایجاد می کند حائز اهمیت است. امروزه خانم هایی که مژه های کمی دارند با مژه مصنوعی می توانند این مشکل را حل کنند. مژه مصنوعی برای افرادی که فقط برای یک روز به مژه بلند نیاز دارند مناسب است. پیونده مژه بیشتر برای کسانی است که به علت شیمی درمانی مو و مژه خود را از دست داده اند ، مناسب می باشد. افرادی که دچار سوختگی شده و مژه های خود را از دست داده اند ، نیز با روش پیونده مژه می توانند مژه طبیعی داشته باشند.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *