عوارض سشوار کشیدن روی مو

عوارض سشوار

اغلب افراد به طور مداوم از سشوار استفاده می کنند تا بتوانند به موهای خود حالت زیبایی بدهند یکی از وسائل مختلف و پر کاربرد سشوار است، اما باید بدانید که سشوار کشیدن بیش از حد به موها عوارض جدی وارد می کند، ما در مجله زیبایی آرانیک برای شما از عوارض سشوار کشیدن روی مو شرح خواهیم داد.باید بدانید سشوار می‌تواند در مدت زمانی کوتاه مو ها را مرتب و آراسته کند اما زیاده‌روی در استفاده از این وسیله سلامت موهایتان را به خطر می‌اندازد.سشوار یکی از ساده ترین و پرکاربرد ترین وسیله برای خشک شدن مو و حالت دادن مو است،در این مقاله سعی داریم در کنار زیبایی سلامتی و حفظ شادابی موهای تان در مورد آسیب های ناشی از سشوار برای تان توضیح دهیم.

عوارض استفاده از سشوار برای مو

آیا سشوار باعث ریزش مو می شود خیلی از افراد فکر می کنند استفاده از سشوار به مو آسیب وارد نمی کند بنابراین موجب ریزش مو نمی شود و تنها می تواند منجر به ریزش مو شود که به صورت مستقیم سشوار را به سمت ریشه مو قرار دهند،اما باید بدانید این طرز فکر کاملاً اشتباه است سشوار کشیدن زیاد می تواند به موهایتان آسیب وارد کند. اگر برای خشک کردن سر و موهای خود مستقیم سشوار را روی ریشه مو می گیرید پوست سر بیش از حد داغ و ریشه مو سست و ضعیف می شود باید بدانید عامل اصلی ریزش موی شما می باشد.

خشک کردن و حالت دادن موها با سشوار و بدون استفاده از اسپری محافظ کننده مو حرارت مستقیم را به موها می رساند بعد کوتیکول مو را خشک می کند و باعث ضعف و سستی مو می شود. در نتیجه ریزش مو را به همراه دارد همچنین حرارت زیاد سشوار می تواند تغییراتی در ساقه موها ایجاد کند که شادابی مو را تحت تاثیر قرار می دهد و اثرات منفی به جا می گذارد.

تاثیر سشوار بر خشکی و شکنندگی مو

اگر در هفته به صورت مداوم موهای تان را سشوار می کشید تا خوش حالت و براق به نظر برسد باید بدانید این موها زیر حرارت شدید و داغ سشوار زیباتر نشان داده می شوند اما قطعاً این زیبایی موقتی است و در طولانی مدت زیبایی و سلامتی موهایتان به خطر می‌افتد. باد سرد سشوار هم مضر است باد سرد و گرم سشوار اگر با شدت زیاد همراه باشد باعث ایجاد الکتریسیته ساکن و شکنندگی در مو می شود که این امر باعث خشکی مو می شود. همچنین استفاده زیاد و نادرست از سشوار باعث ایجاد دانه های روی ساقه مو ، ناصافی، موخوره و شاخه شاخه شدن مو می شود این موارد نشان می‌دهند که سشوار به ساختمان مو آسیب وارد می کند و بدون شک بر شادابی و زیبایی مو تاثیر گذاشت خواهد بود.

حتما بخوانید:   درمان گودی چشم با روش های خانگی و کلینیکی 

عوارض سشوار برای مغز

باید بدانید که سشوار تنها به مو آسیب نمی‌زند و برای مغز تاثیر منفی ایجاد می کند امواج الکتریکی مغناطیسی که حتی از ضعیف ترین سشوار ها ساطع می شود از قوی ترین گوشی های موبایل هم خطرناک تر است،امواج الکترومغناطیسی سشوار حداقل ۳۰۰ برابر امواجی است که از گوشی‌های تلفن همراه ارسال می شود به همین سبب است که نه تنها برای مو بلکه برای مغز هم مضر می باشد.

کاهش عوارض استفاده از سشوار برای مو

زمانی که از حمام بیرون می‌آیید موها خیلی خیس هستند در این زمان سشوار کردن مو اشتباه می باشد،موی خیس بسیار حساس و خشک کردن آن با حرارت زیاد سشوار به نازک شدن مو می شود،علاوه بر این وقتی موها بیش از خیس بشوند برای اینکه رطوبت مو گرفته شود مجبور هستید درجه سشوار را بالاتر قرار دهید و مدت زمان زیادی به خشک کردن مو بپردازید،این عوامل باعث می شود که موهای شما آسیب بیشتری ببینند. بنابراین بهتر است ابتدا یک حوله نرم یا یک روسری نخی روی موهای تان قرار دهید و خیلی آرام آن را فشار دهید تا آب اضافه جذب حوله و روسری شود از جلو و عقب کشیدن سریع و ناگهانی حوله خودداری کنید چون منجر به ضخیم شدن موها می شود. وقتی که تقریبا ۸۰ درصد موهای تان خشک شد می توانید در مدت زمان کمتری موهایمان را با سشوار خشک کنید و حالت دهید به خاطر داشته باشید هیچ گاه صبر نکنید تا موهایتان کاملا خشک شود برای صاف کردن یا حالت دادن آن از سشوار استفاده کنید چون موها به مقداری رطوبت نیاز دارند.

حتما بخوانید:   آیا عطر برای بدن ضرر دارد ؟

عوارض سشوارتنظیم درجه حرارت و شدت باد سشوار

شدت باد و دمای سشوار را روی درجه متوسط تنظیم کنید و موقعی که باد سشوار بسیار داغ است موهایتان را با آن خشک نکنید بهتر است باد سشوار ولرم و رو به گرم باشد شدت آن نیز ملایم باشد، به خاطر داشته باشید حتی باد سرد سشوار با شدت زیاد هم می تواند به مو آسیب برساند،باد داغ و حرارت زیاد سشوار به سلامت مو آسیب میزند و باعث شکسته شدن ساقه و سوختن موها می شود.

امکانات جانبی سشوار استفاده کنید

دو سری متمرکز کننده هوا که یکی باریک و دیگری پهن است داخل جعبه قرار دارد که موقع خشک کردن و حالت دادن مو کارایی زیادی دارد،موهای شما بر اثر حرارت آسیب دیده باشد بهتر است سری دیفیوزر را به نوک سشوار وصل کنید،چون سشوار با سری دیفیوزر آسیب کمتری به مو می رساند،سری کنستانتره نیز مانند دیفیوزر به نوک سشوار وصل می‌شود و موجب متمرکز شدن حرارت گرما روی بخشی از مو می شود و باعث می شود زمان کمتری مو خشک  شود و حالت بگیرد.

استفاده از اسپری محافظت از مو

قبل از سشوار بهتر است از محصولات محافظت کننده مو روی مو اسپری کنید تا جلوی حرارت سشوار را بگیرد مقداری از اسپری یا سرم مو را به ساقه و انتهای موهایتان بزنید و به آرامی به همه قسمتهای مو به جز ریشه مو منتقل کنید این سرم و اسپری  همچون پوششی محافظ بر روی ساقه مو عمل می کند و اجازه نمی دهند باد شدید سشوار به ساختار مو آسیب برساند شما می توانید بعد از سشوار کشیدن هم اسپری و سرم محافظ  کننده را روی موهایتان بزنید.

موهایتان را قسمت بندی کنید

توصیه می کنیم ابتدا موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و با کمک کلیپ قسمت های که سشوار نمی کنید را کنار بزنید یک دسته مو را بردارید و هر بار به مدت چند ثانیه آن قسمت را خشک کنید و حالت دهید بعد سراغ دسته بعدی بروید،این کار چندین مزیت دارد اول اینکه اگر موهای پرپشت و حجیم داری خشک کردن موها کاری  سخت و وقت گیر می باشد می توانید با انجام دادن این کار به راحتی موهایتان را سشوار کنید.

حتما بخوانید:   خدمات دستگاه آر اف نتل چیست؟

استفاده از برس هنگام سشوار

موقع خشک کردن موهای تان را با سشوار از یک برس کمک بگیرید چون استفاده از برش موجب زودتر خشک شدن مو می شود.

سشوار را بیش از حد موها نزدیک نکنید

فاصله سشوار تا موها بسیار مهم است برای خشک کردن و حالت دادن به موها بیش از حد سشوار را به مو چسبیده نکنید،

با این کار موهای شما سریعتر خشک نخواهند شد بلکه گرمای زیاد سشوار آنها را می سوزاند بهتر است فاصله سشوار تا موها ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر باشد، همچنین سشوار را به مدت زمان طولانی روی یک دسته از ثابت نگذارید و آن را مرتب حرکت دهید تا همه موها به یک اندازه گرما و حرارت بگیرند.

عوارض سشوارماسک تقویت مو را فراموش نکنید

برای پیشگیری از آسیب های احتمالی سشوار پیشنهاد می کنیم موهای تان را تقویت کنید،شما می‌توانید حداقل هفته ای یک بار به موهای خود ماسک بزنید، ماسک مو رامی توانید به راحتی های در فروشگاه های آرایشی و بهداشتی خریداری کنید،می توانید در خانه هم به صورت طبیعی ماسک طبیعی تولید کنیم به طور کلی ماسک مو حاوی ویتامین هایی است که از نازک و شکننده شدن موها جلوگیری می کند،ماسک مو باعث مقاوم شدن مو در برابر موخوره و وسایل حرارتی مانند سشوار و اتو مو می شود.

از سشوار خیلی قوی استفاده نکنید

برای استفاده خانگی از سشوار های کم قدرت استفاده کنید، هرچه موتور سشوار قوی تر باشد گرمای بیشتری در کمترین زمان تولید می کند. به همین دلیل می‌تواند آسیب زیادی به مو وارد کند موقع خرید سشوار  از سشوارهای خانگی با موتور dc خریداری کنید.

سشواری بخرید که دکمه تنظیم دما و شدت باد داشته باشد

یکی از راه هایی که از طریق آن می توانید عوارض استفاده از سشوار برای مو را کاهش دهید دکمه تنظیم دمای آن است.حتما در خرید سشوار دقت کنید،دارای دکمه تنظیم حرارت و باد باشد تا بتوانید به سادگی مقدار گرما و شدت باد را تنظیم کنید،یکی از ویژگی‌های سشوار خوب این است که برای میزان دما در شدت باد درجه داشته باشید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *