تشخیص ژل تقلبی بوتاکس

ژل تقلبی

یکی از دغدغه های که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنن این است که بوتاکس اصلی است یا تقلبی، یکی از سریعترین و راحت ترین  و راحت ترین راه حلی که برای از بین بردن چین و چروک صورت به ذهن می رسد،بوتاکس است. با انجام دادن بوتاکس  و تزریق ژل سریع تر به نتیجه می رسید اما باید در انتخاب پزشک متخصص پوست و نوع بوتاکس که قرار است استفاده کنیم دقت کافی کنید.ما در این مقاله از مجله زیبایی آرانیک برایتان از تشخیص ژل تقلبی بوتاکس برایتان شرح دادیم.

بوتاکس چیست

نوعی سم طبیعی است که با باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود.معروف ترین و خطرناک ترین سم در کنسرو قوطی پیدا می شود و به دلیل نجوشاندن کنسرو با این سم مسموم می شوند.

در واقع بوتاکس نوعی پروتئین است که با مهار انتقال عصبی عضلانی در محل تزریق به پزشک امکان می دهد، با استفاده از تزریق عضلانی بوتاکس جلوی چین و چروک را می گیرد. با تزریق بوتاکس انتقال پیام عصبی به غدد عرق متوقف می شود و جلوی ترشح بیش از حد غدد عرق را بگیرد. بوتاکس باعث می شود چین و چروک های صورت محو شوند.

قبل از تزریق بوتاکس به چه نکاتی باید توجه کنیم

برای تزریق بوتاکس باید از مراکز درمانی و کلینیک های معتبر استفاده کنیم،باید بدانید که در بازار  مارک بوتاکس، مارک یا برندی است که کارخانه تولید کننده این دارو در آمریکا برای خود انتخاب کرده است. اما تولید بوتاکس فقط برای کشور آمریکا نیست و در کشورهای دیگر هم تولید می شود. نوعی دیگری از بوتاکس که در کشور انگلیس تولید می شود دیسپورت نام دارد،در حقیقت بوتاکس دیسپورت یک دارو هستند که توسط دو کارخانه مختلف و در دو کشور مختلف تولید می شوند به دلیل اینکه کشور ما با کشور آمریکا در ارتباط نیستند داروی با برند بوتاکس اصلی وارد کشور ما نمی شود اما از آنجایی که محدودیت تجاری با انگلستان دارا هستیم دارویی تولید انگلیس که به نام دیسپورت می باشد با تاییدیه وزارت بهداشت وارد کشورمان می شود و در داروخانه های معتبر قابل خریداری می باشد.

حتما بخوانید:   عوارض تاتو و خالکوبی ؛ آتش بازی خطرناک روی پوست

قبل از تزریق از پزشک خود بخواهید تا شیشه بوتاکس که برای شما تزریق می‌کند را به شما نشان دهد این درخواست در حقیقت حق قانونی شما می باشد هر پزشک وظیفه دارد نوع و جنس و تاریخ مصرف بوتاکس و ژل که استفاده  می کند را به بیمار خود نشان دهد.

از آنجایی که بوتاکس نسبت به زنجیره دمایی سرد حساس است پس حتما از متخصص پوست آن بخواهید تا در مقابل شما ویال را باز کند در کلینیک زیبایی آرا نیک تمام این مراحل انجام می شود شما با خیال راحت تحت درمان بهترین متخصص پوست قرار بگیرید شما می توانید در کلینیک زیبایی آرا نیک از مهمترین خدمات بهره مند شوید

شرکت وارد کننده دیسپورت ابتکار جدیدی را انجام داده است و آن این می باشد که روی بسته بندی خود از برچسبی الصاق استفاده کرده است که برای باز کردن بسته بندی این دارو این برچسب نیز باید بریده شود. سالم بودن برچسب نشان دهنده اصل بسته بندی می باشد روی برچسب قسمتی وجود دارد که با خراش آن یک کد ۱۶ رقمی ظاهر می شود چنانچه این کد ۱۶ رقمی به شماره تلفن گویای اعلام کنید برایتان پیامک ارسال می کند سیستم به طور اتوماتیک پاسخ می دهد و اصالت دارو را تایید خواهد کرد.

حتما بخوانید:   اصول مراقبت از پوست مردانه و معرفی ۷ ابزار و نکات مهم استفاده

 

ژل تقلبی اگر دارو با مجوز وزارت بهداشت و درمان وارد کشور شود سیستم های نظارتی برای شرایط نگهداری دارو نظارت انجام داده اند، اما اگر دارو غیر قانونی یا به طور قاچاق وارد کشور شود ممکن است این دارو استاندارد لازم برای حمل و نگهداری دارو را رعایت نکرده باشند در این صورت دارو کارایی لازم را نخواهد داشت.

بسیاری از عوارضی که به علت تزریق بوتاکس در جامعه قابل مشاهده است علت مصرف همین ژل  تقلبی و مواد تقلبی می باشد جالب است که قاچاقچیان از ترفندهای خاصی استفاده می کند،تفاوتی که روی بوتاکس اصلی و تقلبی قابل مشاهده می باشد این است که بوتاکس های تقلبی قبل از ۴ ماه از بین می روند اما بوتاکس اصلی معمولاً ۸ ماه به طور متوسط شش ماه دوام می آورند علت خطرناک بودن بوتاکس تقلبی وجود ناخالصی در آن است. دلیل آنکه خالص سازی بوتاکس بسیار پر هزینه شده است و همین باعث گرانی آن شده و برای تولید انواع بوتاکس ارزان این مرحله مهم نادیده گرفته می شود، بوتاکس های چینی بعد از ورود به بدن انسان با پروتئین های موجود در بافت های مختلف ترکیب می شوند و مولکول جدیدی را ایجاد می‌کنند که برای سیستم دفاعی بدن ناشناخته است در نتیجه سیستم ایمنی بدن را از بین می برد و باعث حساسیت و التهاب می شوند برخی از عوارضی که داروی تقلبی یا عدم مهارت پزشک احتمال آن را افزایش می دهد واکنش های حساسیتی، انحراف چشم ، دوبینی ،افتادگی پلک افتادگی ابرو و غیره است. گاهی با تزریق بوتاکس تقلبی اطراف چشم کبود می شود یا به دلیل مهارت نداشتن پزشک تزریق بوتاکس صحیح انجام نمی گیرد و باعث مشکلات زیادی می شود . حتما بخاطر داشته باشید برای انجام دادن بوتاکس به کلینیک های زیبایی معتبر با که دارای مجوز هستند اطمینان کنید ، و قبل از انجام دادن بوتاکس با پزشک مشورت کنید .

حتما بخوانید:   حذف مو زائد صورت؛ آموزش همه روش های دائم و موقت

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *