1212

آیا مکمل های کلاژن فوایدی دارند؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید به سراغ این موضوع برویم که کلاژن چیست؟ کلاژن نام پروتئینی است که بیشترین درصد را می توان در میان پروتئین های بدن شما به آن اختصاص داد، کلاژن به عنوان ماده اصلی سازنده بخش هایی مانند تاندون، رباط، عضله های بدن و همچنین پوست شناخته می شوند، بدون شک این پروتئین نقش اصلی و اساسی در ساخت و تشکیل پوست و عضله دارد.

فواید کلاژن چیست؟

جذب درست پروتئین کلاژن فواید بسیار زیادی دارد، ما در ادامه به برخی از این فواید اشاره خواهیم داشت، تمام این مواردی که از آن ها نام خواهیم برد نتیجه سال ها تحقیق می باشند که تماما اثبات شده اند، اما نباید فراموش کنید که کلاژن معمولا یک تا دو ماه استفاده آن می تواند به شما سود رسان باشد، بهترین راه برای بدست آوردن کلاژن و رسیدن و رمز جوانی استفاده از کلاژن در مواد غذایی و کاملا طبیعی خواهد بود، شما با کلاژن طبیعی روند بهتری را طی خواهید کرد.

جذب کلاژن فواید بسیاری برای پوست و مو دارند که در ادامه آن ها را برایتان شرح خواهیم داد، البته این فواید معمولا طولانی مدت نخواهد بود و روندهایی که با مکمل به دست می آید ممکن است یک الی دو ماه بمانند و برای روند بهتر همانطور که در قسمت بالاتر گفته شد بهتر است به سراغ جذب طبیعی آن از مواد غذایی و مغز استخوان و… برویم.

تاثیر کلاژن بر سلامت پوست: تاخیر در پیری و جلوگیری از پیری زودرس، تحریک بدن به تولید پروتئین های الاستین و…، جلوگیری از بوجود آمدن پوکی استخوان.

تاثیر کلاژن بر سلامت مو: کلاژن می تواند از آسیب رسیدن به فولیکول مو جلوگیری کند و این امر به افزایش طول عمر موهای شما کمک بسیاری خواهد کرد.

مصرف مکمل های حاوی کلاژن

بدون شک با این مورد در این سال ها رو به رو شده اید که مصرف مکمل حاوی کلاژن می تواند اکسیر جوانی شما باشد، این جمله تا حدی ممکن است درست باشد اما همانطور که گفته شد مکمل های این دسته کوتاه مدت جوابگو هستند و بهترین راه برای رساندن این ماده به بدن دریافت و جذب آن از طریق غذا است، در مکمل های حاوی کلاژن این پروتئین به گونه ای آماده شده که برای هر نوع بدنی قابل جذب باشد و بدن شما بدون هیچ مشکلی بتوانید آن را جذب نماید.

البته بدون شک هر پروتئینی از طریق مصرف طبیعی اگر جذب شود بسیار مناسب تر خواهد بود و کلاژن نیز یکی دیگر از این پروتئین ها است که شما بهتر است از مواد غذایی مانند مایع استخوانی آن را تامین کنید.

مواد غذایی حاوی کلاژن

باید این مورد را همیشه در ذهن خود داشته باشید که بافت پیوندی تمام پستانداران دارای کلاژن می باشد، پس با این اوصاف مصرف مواد غذایی مانند گوشت گاو، گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت ماهی می تواند کلاژن مورد نیاز بدن شما را تا حد بالایی تامین کند، خوردن سوپی که دارای 5 مورد یاد شده در بالا باشند یا خوردن آبگوشتی که با گوشت تازه پخته شده باشد می تواند منبع غنی از کلاژن برای شما به شمار آید، موردی که هیچ وقت نباید فراموش کنید این است که مصرف ویتامین سی می‌تواند به تولید کلاژن بصورت کاملا طبیعی در بدن شما کمک کند.

سخن آخر

پس به هیچ عنوان فراموش نکنید مصرف ویتامین سی و میوه های دارای ویتامین سی در کنار مواد غذایی که از پستانداران سرچشمه میگیرد می تواند منبع بی نقص و بی چون و چرایی از کلاژن باشد، همانطور که به دفعات گفته شد مصرف کلاژن به صورت طبیعی بهتر خواهد بود، البته این مورد تنها برای کلاژن نیست و در تمام موارد صدق خواهد کرد و باید بدانید مصرف پروتئین ها و ویتامین ها بهتر است بصورت طبیعی انجام شود تا اینکه از طریق مکمل های پروتئینی باشد، اما با این حال این انتخاب بر عهده شما خواهد بود که مکمل را انتخاب کنید یا دریافت و جذب آن از طریق مواد غذایی انجام گیرد.