پاکسازی صورت با دستگاه یا ماسک

پاکسازی پوست درخانه

پاکسازی پوست در خانه امکان پذیر است اما عده ای علاقه دارند توسط متخصص زیبایی این کار را انجام دهند،همه افراد به دلایل مختلفی پاکسازی استفاده می کنند ما در کلینیک ارانیک با انواع دستگاه پاکسازی پوست در خدمت شما عزیزان هستیم.

عده ای پاکسازی صورت را انجام می‌دهند تا از شر جوش های زیرپوستی و سرسیاه خلاص شوند و عده ای دیگر هم سعی دارند با پاکسازی از پیری پوست پیشگیری کند و عده ای پاکسازی پوست را انتخاب می کنند تا با این کار به حالت ریلکسی و آرامش برسند. فیشیال یا پاکسازی صورت یکی از به روزترین مراقبت های پوست می باشد که همراه با مراحل مختلف در نهایت جوانی و زیبایی را به پوست شما هدیه می دهد.

فواید پاکسازی

با انجام دادن پاکسازی پوست آلودگی های ناشی از محیط از پوست شما زدوده می شود، منافذ باز پوست را تمیز، سلول های مرده پوست را لایه برداری و مشکلات رایج پوست رفع می شود.

این مراحل موجب جوانسازی پوست و تغذیه پوست صورت می شود، فیشیال پوست روش مراقبتی و درمانی از پوست است که در مراکز آرایشی صورت می گیرد. پاکسازی صورت یا همان فیشیال پوست باعث می شود افزایش جریان گردش خون زیر پوست صورت بگیرد. و از چروک و افتادگی پوست،سفت شدن پوست و باعث برداشته شدن لایه های کراتینی روی سطح پوست می شود، همچنین آبرسانی و مرطوب نمودن پوست، تنظیم چربی سطح پوست و در نهایت کمک به  اثر کردن آلودگی های ناشی از محیط بر روی سطح پوست می شود.

زمان پاکسازی پوست چه وقتی است

پاکسازی پوست اولین مرحله از مراقبت های پوست و زیبایی است،پاکسازی پوست سطوح مختلفی دارد به همین دلیل باید برای هریک از مراحلش زمان بندی تعریف شود.

تشخیص زمان پاکسازی پوست

باید بدانید پوستتان در چه حال روزی است و در درجه اول از ظاهر پوستتان پیدا است هر ماده ای و روشی را که برای پاکسازی پوست صورت انتخاب می کنید اثر آن تا مدت ها روی پوست شما باقی می ماند، وقتی که اثر آن از بین برود نیاز دوباره برای تجدید آن پیدا می کنید.

حتما بخوانید:   تاثیر قرص ضد بارداری بر پوست و مو

برخی از پوست ها و روش های پاکسازی باید به صورت روزانه انجام شود و برخی دیگر از پوست ها برای مثال به صورت هفتگی یا ماهانه یا هر چند ماه یکبار نیاز به پاکسازی پوست دارند، برای این کار بهتر است از متخصص پوست مشورت بگیرید.

پاکسازی هفتگی در منزل یا آرایشگاه

پوست انسان دائما در حال بازسازی پوست است و سلول های مرده بر روی آن باقی می ماند و تنها با کمک لایه بردار ها و اسکراب های مخصوص می توانید این سلول‌های مرده را برطرف کنید بهتر از همیشه یک لایه بردار مناسب پوست خود در منزل داشته باشید و به صورت هفتگی این کار را انجام دهید.

زمانی که قصد خارج شدن از منزل را دارید از اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید،وقتی لایه برداری پوست انجام می دهید پوست تان بسیار حساس می‌شود و بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و هوای آلوده بیشتر به آن آسیب می رسد، بنابراین سعی کنید در روزهای تعطیل و یا شب هنگام این کار را انجام دهید لازم به ذکر است اگر اقدام لایه برداری و پاکسازی پوست در سالن های آرایشی را دارید باید مراقبت هایی انجام دهید. حتما از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده بعد از آن استفاده کنید، بهتر است بعد از لایه برداری به سرعت به منزل بازگردید تا مدت زیادی بعد از لایه برداری در بیرون نمایید.

مراحل پاکسازی صورت

قبل از هر پاکسازی صورت لازم است با یک متخصص فیشیال صورت مشاوره کنید تا بهترین روش پاک سازی بر اساس نوع پوست شما و مشکلات پوستی شما را ارائه دهند. این مشاوره پوستی با یک متخصص به این دلیل است که میزان چربی پوست شما را تشخیص دهند.

پاکسازی پوست درخانهپاکسازی صورت

در این مرحله به وسیله پد با یک پاک کننده قوی تمام آلودگی های ناشی از محیط و همچنین لوازم آرایشی که درون منافذ پوست جا مانده است را پاک می کنند. با استفاده از یک حوله صورت را خشک می نمایند و آماده مرحله بعدی برای پاکسازی صورت می شوند.برخی اوقات پاکسازی برای بار دوم به منظور اطمینان بیشتر از پاک شدن تمام آلودگی ها روی سطح پوست انجام می شود و در نهایت با انداختن نور بر روی صورت یا ذره بین از درست پیش رفتن مراحل پاکسازی مطمئن می شوند.

حتما بخوانید:   اصطلاحات کاربردی زیبایی، جوانسازی و پاکسازی پوست

پاکسازی روزانه

مراقبت های روزانه و بهداشت مناسب پوست از جمله رسیدگی و سلامت زیبایی پوست است برای این کار باید روزانه یکبار صورت خود را با شوینده و پاک کننده مناسب شستشو دهید،به خاطر داشته باشید با مواد آرایشی روی پوست به رختخواب نروید. معمولاً شبها موقع بازسازی پوست است و وقتی که روی پوست آثار آلودگی و چربی باشد با مشکل روبرو خواهید شد و پوست شما این بازسازی را به درستی انجام نخواهد داد. اگر در خانه هستید قبل از خواب بهترین زمان شستشوی پوست می باشد اما اگر شب را بیرون از خانه هستید، بهتر از پاکسازی پوست را بعد از رسیدن به منزل انجام دهید تا آلاینده های بیرون روی سطح پوست شما نفوذ نکند.

برای پاکسازی در منزل می توانید از مواد طبیعی مانند لیمو ،جوش شیرین، ماست ،محلول سرکه سیب، انواع ماسک میوه استفاده کنید. تا هم پاکسازی پوست تان انجام گیرد و هم آبرسانی و ویتامین رسانی بیشتری را به پوست خود هدیه دهید.

بخار دادن به پوست صورت

اگر دارای پوست حساس هستید حتماً متخصص فیشیال از این پاکسازی روی پوست شما انجام خواهد داد. باید بدانید این روش باعث خارج شدن جوش های زیر پوستی و سرسیاه پوست شما خواهد شد. بعد از اتمام این دوره وارد مرحله بعدی پاکسازی پوست خواهید شد.

لایه برداری صورت

لایه برداری صورت بستگی به مرکز زیبایی که شما انتخاب می کنید دارد،متخصص پاکسازی شما بعد از دو مرحله قبل از عملیات لایه برداری را با استفاده از اسکراب و کرم های مخصوص که شامل آنزیم ها و اسیدهای مخصوص این کار هستند روی لایه های مرده پوست انجام می دهد.

استخراج

در این مرحله به وسیله ابزار مخصوص و گاهی اوقات به وسیله دست، جوش های سرسیاه و جوش های زیر پوستی را با فشار ملایم طوری که به پوست آسیب نرسد خارج می کنند. این مرحله  مرحله نهایی برای خارج کردن پوست های مرده و چربی های موجود بر روی پوست شما می باشد.

ماساژ صورت

یکی از لذت بخش ترین مراحل پاکسازی مراحل ماساژ صورت است در این مرحله تمام خستگی با ماساژ صورت از پوست خارج می شود. این کار باعث افزایش گردش خون در زیر پوست شما و در نتیجه شادابی و زیبایی پوست شما می شود.

حتما بخوانید:   بعد از عمل جراحی افتادگی پلک چی بخوریم؟

گذاشتن ماسک روی پوست

تمام مراحل پاکسازی در ۶۰ دقیقه زمان می برد و در نهایت به وسیله یک کرم مرطوب کننده و کرم ضدآفتاب مراحل پاکسازی به پایان می رسد. بهترین زمان برای پاکسازی ماهی یک بار روی پوست می باشد، اگرچه باید بدانید برای تمام افراد این چنین نیست و بستگی به پوست آنها دارد توصیه می‌کنیم. اگر پوست حساسی دارید و یا از آکنه پوستی رنج می برید این عملیات را به طور مداوم انجام دهید تا معجزه آن را ببینید.

پاکسازی پوست روش آسان برای از بین بردن لکه های پوستی است اگر از مشکلات شدید پوستی رنج می برید باید به این نکته اشاره کنیم پاکسازی پوست اگرچه باعث بهتر شدن وضعیت پوست شما می شود اما توانایی حل مشکل شدید پوست نظیر سوختگی، چروک و جوش های شدید پوستی را ندارد و بهتر است با مراجعه به دکتر پوست روش درمانی مناسب را دریافت کنید.

پاکسازی پوست درخانهآیا پاکسازی پوست برای آقایان مناسب مناسب است

در جواب این سوال باید بدانید بله. فیشیال یا همان پاکسازی پوست برای آقایان هم تجویز می شود اما تفاوت آن در مواد هایی است که روی پوست آقایان قرار می دهند با مواد هایی که روی پوست بانوان قرار می دهند متفاوت می باشند.

سخن آخر

برای اینکه همیشه حس زنده بودن و جوانی را تجربه کنید مراقب زیبایی پوست تان باشید این روزها تنوع محصولات پوستی در بازار بسیار است با شناخت مناسب محصولات پوستی با نوع پوستتان از پوستتان مراقبت کنید، که ما در مجله پزشکی آرانیک همواره در تلاش این هستیم که بتوانیم شما را با جدیدترین متدها و محصولات معتبر آشنا کنیم تا از بهترین روش ها و کم هزینه ترین آن ها بهره مند شوید، از شما دعوت میکنم تا اگر در این زمینه تجربه ای دارید از طریق بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از تجربیات ارزنده شما بهره مند شوند.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *