کربوکسی تراپی برای لک صورت

کر بو کسی تراپی

امروزه جوان سازی پوست و از بین بردن لکه ها یا چروک های زودرس با کمک درمان های کم تهاجمی و دستگاه هایی مبتنی بر انرژی که عوارضی نداشته ، درد و از کار افتادگی زیادی ندارد ، یک روش ایمن برای افراد است. البته مراقبت های بعد درمان بسیار اهمیت دارد چون واکنش های پوستی مثل اریتمی ، خشکی یا دیسکرومی را به حداقل می رساند. یکی از روشهای جدید برای جوان سازی صورت ، استفاده از کربوکسی تراپی برای لک صورت می باشد که یک روش بسیار سریع و موثر است ، چون بعد از اولین جلسه نتیجه را می توان دید. کربوکسی تراپی یک روش ایمن ، ساده و نسبتا موثر است .زمان استراحت آن بسیار کم است و در ترکیب co2 نتایج بهتری دارد.

کربوکسی تراپی برای لک صورت

گردش خون ضعیف بیماری هایی مانند سلولیت ، سیاهی زیر چشم و ترک های پوستی را ایجاد می کند که کربوکسی تراپی برای درمان بسیار مفید است. در این روش ، گاز دی اکسید کربن را به قسمت درمان تزریق می کنند تا جریان خون را برای بهبود ظاهر و انعطاف پذیری پوست تحریک کند. کربوکسی تراپی یک شیوه درمان موقتی با حداقل تهاجم و تزریق است که توسط یک سوزن ظریف ، گاز دی اکسید را مستقیما در زیر سلول های چربی قرار می دهد و دی اکسید کربن ، بدن را تشویق می کند تا خون اضافی را به بافت مورد نظر برساند. بعد از آن است که عملکرد عروق در بافت تشدید شده ، و رگ های خونی منبسط می شوند و جریان خون بیشتری به بافت های چربی و عضلانی می رسد. در این روش ، به افزایش متابولیسم پوست و تولید طبیعی اکسیژن کمک کرده و آبرسانی عمیقی به پوست می دهد. پوست بعد از اولین استفاده از کربوکسی تراپی ، شاداب تر ، روشن تر  ، یکنواخت تر و انعطاف پذیرتر به نظر می‌رسد. از فواید کربوکسی می توان به :

1.توقف فرآیندهای پیری زودرس

2. کاهش چین و چروک های عمیق

3. کاهش رنگدانه ها و حلقه های سیاه زیر چشم

4.بهبود فرآیندهای باز سازی پوست

5. کانتور صورت برجسته تر

6. کوچک شدن منافذ

7. کاهش تورم پوست ، به ویژه در ناحیه زیر چشم

8.کاهش مویرگ های قابل مشاهده پوست

اثرات کربوکسی تراپی بر روشن شدن لکه های پوست

یک دگرگونی قابل مشاهده در پوست ،  با کمک کربوکسی تراپی اتفاق می‌افتد که در آن ، شفاف شدن صورت و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست را فقط در یک جلسه به وضوح قابل مشاهده  می کند. درمان کردن پوست با گاز co2 باعث روشن شدن ، حجیم شدن و سفت شدن پوست ، پاکسازی منافذ و از بین بردن سموم کمک می‌کند. در این شیوه گاز co2 به وازوپرسور فعال تبدیل شده و با فعال کردن واکنش گردش خون ، می تواند در روشن شدن پوست تاثیر خوبی بگذارد و کک و مک و لکه های قهوه ای را از بین ببرد. کربوکسی تراپی از طریق ماسک ژل به همراه سایر روش های جوان سازی پوست ، مثل دستگاهRf یکی از ایمن ترین شیوه است که عوارض بسیار کمی بعد از درمان دارد.

حتما بخوانید:   علائم حساسیت پوستی به دارو؛ نشانه ها ، دلایل و روش درمان خانگی !

کر بو کسی تراپی مکانیسم کربوکسی تراپی برای کاهش لک صورت

در کربوکسی تراپی ، دی اکسید کربن به پوست تزریق می‌شود تا اکسیژن را افزایش دهد.چون co2 گازی طبیعی است ، و در بدن وجود دارد هیچ گاه نمی تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند. ژل ،  co2 را که بین ژل و ماسک تولید شده آن را به پوست منتقل می کند. وقتی co2 به پوست تزریق می‌شود به بدن ما سیگنال می دهد که اکسیژن را به بافتی که احتیاج به درمان دارد برساند و رشد طبیعی را افزایش دهد. زمانی لکه های پوست روشن می شود که ، در روزهای بعد درمان. توضیع طبیعی اکسیژن و تخلیه لنفاوی افزایش یابد.برای بهبودی طولانی مدت پوست بهتر است ماهی یک بار یا هر 7-14روز درمان را ادامه دهید.

کاربرد های کربوکسی تراپی

درمان دی اکسید کربن یا کربوکسی تراپی در تمام دنیا یکی از پیشرفته ترین راه جوان سازی پوست می باشد و کاربردهای زیر را دارد:

 • رسوبات چربی مقاوم را کاهش می دهد
 • ناحیه دور چشم را محکم و روشن می کند
 • پوست های شل را سفت می کند
 • بازسازی و انقباض و از بین بردن علائم ناشی از تحریک کلاژن جدید
 • کاهش پف کیسه های زیر چشم
 • کاهش بی نظمی های چربی بعد از لیپوساکشن

کربوکسی تراپی برای لک صورت بین 15تا 1ساعت طول می‌کشد و با تزریق کمی دی اکسید کربن به زیر پوست می تواند رسوبات چربی را شکسته و تولید کلاژن کند. در کربوکسی تراپی وقتی co2 را به زیر پوست تزریق می کنند بدن فکر می کند کمبود اکسیژن وجود دارد پس اکسیژن زیاد و مواد مغذی را به قسمتی که تحت درمان است می فرستد و سریع گردش خون را بهبود بخشیده و در آخر سلول ها را بازسازی می کند. افزایش جریان خون باعث تحریک کلاژن شده و چین و چروکهای ریز و حلقه های تیره زیر چشم را کاهش می‌دهد. سلولیت و رسوبات مقاوم زیر پوست موقعی کاهش می یابد که ، در طولانی مدت ، کلاژن با ورقه های منظم تری تحریک شوند. در این روش موارد زیر رفع می‌شود:

 • پیری و خستگی ناحیه اطراف چشم: با تزریق دی اکسید کربن به ناحیه آسیب دیده باعث تقویت آن قسمت شده و آن قسمت را روشن و جوان تر می کند.
 • سلولیت: تزریق گاز دی اکسید کربن سلولیت را کاهش داده و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شده و سلول های چربی ایجاد کننده سلولیت را تغییر می‌دهد.
 • علائم کشش : برای تحریک جریان خون و بهبود ظاهر پوست می توان co2 را تزریق کرد.
 • روشن شدن پوست: با حذف سموم زیر چشم ، پوست روشن و شفاف می شود و این کار توسط کربوکسی تراپی برای لک صورت انجام می‌شود.
حتما بخوانید:   تاثیر قرص ضد بارداری بر پوست و مو

کربوکسی تراپی برای تیرگی زیر چشم چگونه عمل می کند

تجمع عروق در زیر چشم دلیل بوجود آمدن سیاهی زیر چشم می باشد. وقتی شبکه مویرگی پلک پایین به دلایل مختلف دچار گرفتگی شود ، و به خاطر حساسیت های فصلی ، شکستگی بینی ، پولیپ یا انحراف تیغه بینی ، مسدود باشد اشک از پلک ها به داخل بینی نمی ریزد و جریان خون به سمت بینی بر می گردد. و در آخر ، پلک های پایین تنبل شده و رنگ آبی باتلاقی تشکیل می شوند که به دلیل عدم اکسیژن رسانی مناسب پلک پایین ، باعث می‌شود رنگ گچی مایل به آبی از طریق پوست نازک پلک خود را نشان دهد. با تزریق کمی گاز دی اکسید کربن به این ناحیه جریان خون افزایش یافته باعث افزایش کلاژن پوست شده و کم کم رنگ گچی با رنگ صورتی سالم جایگزین شده و بعد از پایان یافتن جلسات درمان ، پوست این قسمت درخشان شده و ماندگاری آن شش ماه طول می‌کشد. یکی از مشکلات این روش احتمال کور شدن در اثر تزریق دی اکسید کربن است.

آیا می توان کربوکسی تراپی را با سایر روش های درمانی ترکیب کرد؟

 • یک فناوری جدید و اصلاح کننده و ضد پیری پوست co2 می باشد که با فرمولی عجیب ، حباب های فعال کننده‌ای تولید می کند که برای زیبایی و انرژی و سلامتی پوست بسیار ضروری است. این حباب های فعال جذب پوست شده و باعث اکسیژن رسانی و جذب مواد مغذی شده تا سموم مخرب را از بین ببرد. برای کسانی که به دنبال نتایج آنی هستند درمان کربوکسی یک گزینه عالی برای این افراد است و مراجعه برای کربوکسی هر چه بیشتر باشد پوست نرم تر و روشن تر و صاف تر خواهد شد.
 • گاهی کربوکسی تراپی برای لک صورت با درمان های لیفت ترکیب می‌شود تا نتایج بهتر و موثری ایجاد کند.
 • برای سلولیت ، کربوکسی تراپی را می توان به طور ایمن با درمان سلولیت سیلوئت مشابه اندرمولوژی ترکیب کرد.
 • چربی های نامنظم با کمک کربوکسی تراپی پس از لیپوساکشن یکنواخت می شوند.
 • آیا می توان انواع پوست را با کربوکسی تراپی به طور ایمن درمان کرد؟

کربوکسی تراپی ، همه ی انواع پوست را بدون درد درمان می کند و ظاهر سلولیت یا لک و چروک صورت را در 6تا 12 جلسه درمان می کند.

حتما بخوانید:   تاثیرات کرم روز روی پوست صورت

عوارض احتمالی کربوکسی تراپی

این روش بسیار ایمن است و تا کنون هیچ عوارضی نداشته است البته در بعضی افراد بستگی به نوع پوست ممکن است محل تزریق ، کمی تورم یا کبودی ایجاد شود. با استفاده از یک حوله نازک و گذاشتن کمی یخ می توان این تورم را بهبود بخشید. افرادی که برای کاهش چربی از طریق کربوکسی تراپی اقدام می کنند ، نباید تا 24 ساعت به دریا ، استخر یا وان حمام استفاده کنند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی

برای لک صورت ، رنگ ، بافت ، ظاهر کلی پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی  به چهار  تا هشت هفته پشت سر هم درمان نیاز است. و تمدید این جلسات با نظر پزشک معمولاً هر 8 الی 12 ماه ، یک بار باید انجام شود.

کر بو کسی تراپی آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

معمولا کربوکسی تراپی درد زیادی ندارد و بسیار شبیه الکترولیزر است. این روش در افرادی که پوست های حساس دارند ممکن است با خارش و گزگز همراه باشد

کاندیدای ایده آل برای روش کربوکسی تراپی لک صورت چه کسی است ؟

باید کسانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند از این روش استفاده کنند و البته برای همه انواع پوست ها عالی است ، اما افرادی که دچار اگزما ، پوست های شکسته و ترک خورده یا آکنه فعال هستند نباید از این روش استفاده کنند.

و در پایان باید گفت که : کربوکسی تراپی یک درمان زیبایی است که متراکم شدن پوست صورت ، رفع لکه ها ، روشن شدن پوست و سیاهی دور چشم کمک می کند. و کسانی که افتادگی پوست صورت و پلک ها ، باسن یا ران ها ، چین و چروک و زخم دیابت دارند از این روش استفاده می کنند. ما در مجله زیبایی آرانیک برایتان در مورد کربو کسی تراپی شرح دادیم امیدواریم مطالب این مقاله برایتان مورد استفاده قرار گیرد.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *