فواید سنگ پا؛ نکات عجیب و روش صحیح استفاده !؟

سنگ پا

نوعی سنگ آتشفشانی که هنگام برخورد گدازه ها با آب تشکیل می شود سنگ پا نام دارد. سنگ پا برای پاکسازی پوست استفاده می شود و باعث می‌شود تا لایه ضخیم پوست از بین برود. به خاطر اینکه پوست های زخیم و ترک خورده پاشنه پا ، از ماساژ سنگ پا استفاده می کنند. البته باید گفت که برخلاف نام این سنگ  ، سنگ فقط برای پا نیست و سنگ پا را برای قسمت های دیگر بدن نیز  بکار می گیرند.در بازار سنگ پا در شکل های مختلف وجود دارد. بعضی سنگ پاها دو طرف هستند این سنگ ها یک سمت زبر و خشن می باشند و طرف دیگر نرم تر هستند که برای قسمت های حساس پوست استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم در کنار شما در مورد فواید سنگ پا و روش صحیح استفاده از آن را بیان کنیم پس با مجله مفید و زیبای آرانیک در کنار ما باشید.

آیا استفاده از سنگ پا برای همه مناسب است؟

شما می توانید از سنگ پا برای از بین بردن موهای زائد و لایه برداری پوست استفاده کنید؛ باید دقت داشته باشید که نتایج سنگ پا روی پوست شما با نتیجه سنگ پا بر روی فرد دیگر کاملا فرق دارد. زمانی که از سنگ پا استفاده می کنید باید بسیار دقت کنید که اگر روی پوست شما سوزش یا درد شدیدی احساس کردید حتما سنگ پا را کنار بگذارید. حتی اگر پوست شما در اثر استفاده از سنگ پا زخم شد پوست را با مایع ضدعفونی کننده تمیز کرده و دیگر از سنگ پا استفاده نکنید. سنگ پا بسیار خشن و زبر می باشد پس با دقت از آن استفاده نمایید.باید دقت داشته باشید افرادی که پوست حساسی دارند یا مشکلات پوستی جدی دارند بهتر است از سنگ پا استفاده نکنند.

با ۷ فایده شگفت انگیز سنگ پا آشنا شوید

وقتی که سنگ پا می کشید ، باعث کاهش غلظت خون در اندام های بالایی بدن می شود و سبب کشاندن خون به اندام های انتهایی می شود به همین خاطر است که سردرد و بیماری های مربوط به مغز را کاهش می دهد. اگر سنگ پا را به طور مرتب مورد استفاده قرار دهید بی خوابی ، فکر و خیال زیاد و مشکلات روانی مانند افسردگی را بهبود می بخشد. سنگ پا ظاهری خشن و سفت دارد و می تواند برای بسیاری از مشکلات پوستی مفید باشد. سنگ پا جزو داروی طبیعی می باشد که برای نرم کردن ، از بین بردن خشکی و تیرگی پوست است. فواید سنگ پا عبارتنداز:

حتما بخوانید:   گل مژه چیست؟ آموزش درمان خانگی گل مژه

برای درمان ترک پاشنه پا

وقتی تغییرات آب و هوایی بوجود می آید، پاشنه پا ترک می خورد. این ترک پاشنه پا باعث می‌شود زیبایی پا از بین برود و برای راه رفتن هم مشکلاتی بوجود آورد چون ترک پاشنه پا موقع راه رفتن باعث درد می شود. وقتی پوست پاشنه پا ترک می خورد ، پوست زخیم می شود و استفاده از سنگ پا می تواند مثل یک عامل کراتولیتیک عمل کرده و لایه های زخیم پوست را از بین برده و در درمان ترک پاشنه پا موثر می باشد.

سنگ پا  سلول های مرده پوست را از بین می برد

راه طبیعی برای لایه برداری و از بین بردن سلول های مرده پوست ، پوسته پوسته شدن می باشد. اگر شما فردی هستید که مرتب جوراب به پا دارید پوست به خاطر کمبود رطوبت یا ساییده شدن بر اثر راه رفتن زیاد و دویدن امکان دارد شل و مرده شود. در این زمان شما باید به طور مرتب لایه برداری یا اسکراب را انجام دهید. شما می‌توانید با سنگ پا که جزو درمان خانگی محسوب می شود با عملکردی مانند اسکراب سلول های مرده پوست را از بین ببرید.

 درمان میخچه و پینه

سنگ پا می تواند درمانی برای میخچه و پینه پا باشد. وقتی به پا فشار وارد شود یا پوست ساییده شود ، میخچه و پینه بوجود می آید. وقتی از سنگ پا استفاده کنید اندازه میخچه و پینه پا کاهش پیدا می کند.فقط اول باید قسمت آسیب دیده را با پماد سالیسیلیک اسید خوب نرم کرده و بعد با سنگ پا ماساژ دهید.

از بین بردن موهای زائد بدن

خانم ها برای از بین بردن موهای زائد بدن از اپیلاسیون استفاده می کنند که بسیار برای آن ها هزینه دارد و علاوه بر هزینه ، همراه با درد زیادی می باشد. از بین بردن موهای زائد بدن در خانه یکی دیگر از فواید سنگ پا می باشد. برای از بین بردن موهای زائد ابتدا باید پوست و سنگ را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب گرم خیس کنید بعد پوست را صابون بزنید بعد سنگ پا را به صورت دورانی و به آرامی روی پوست بمالید ؛ اگر متوجه شدید پوست تحریک می شود سریعاً سنگ پا را کنار گذاشته و پوست را بشویید.

تیرگی زیر بغل را رفع می‌کند

پوست زیر بغل به خاطر استفاده از ژیلت ، کرم موبر ، اپیلاسیون یا استفاده از ضد عرق به مرور زمان و کم کم تیره می شود. برای اینکه از این تیرگی خلاص شوید می توانید از سنگ پا به عنوان لایه برداری یا پاکسازی سلول های مرده پوست استفاده نمایید. البته سنگ پا پوست را سفید نمی کند بلکه سلول های مرده پوست را پاک می کند. وقتی سلول های مرده پوست از بین برود پوست تمیز و روشن تر می شود. شما از سنگ پا می توانید برای از بین بردن تیرگی آرنج ، زانوها و پاشنه پا کمک بگیرید. فقط دقت داشته باشید که پوست تحریک نشود.

حتما بخوانید:   استفاده از ماسک برنج بهترین روش خانگی برای تقویت مو

 لایه برداری و از بین بردن خشکی پوست

زمانی پوست خشک می شود که آب و هوا تغییرات زیادی داشته باشد و همچنین سلول های مرده باعث خشکی پوست می شود. در این زمان بهتر است لایه برداری پوست را انجام دهید.سنگ پا می تواند مثل یک اسکراب طبیعی خشکی را از بین ببرد و پوست را نرم کند. برای اینکه خشکی پوست را از بین ببرید بهتر است بعد از اینکه سنگ پا زدید حتما با مرطوب‌کننده پوست پا را نرم و لطیف کنید.دقت داشته باشید که اگر پوست بیش از حد خشک باشد از سنگ پا استفاده نکنید.

 سنگ پا برای قند خون مفید است

اگر شما روزانه به طور مرتب ۱۰ دقیقه از سنگ پا استفاده کنید هم انسولین را تنظیم می کنید و هم ترک و خشکی پا را از بین می برید. حتما موقع استفاده از سنگ پا سعی کنید آن را به آرامی روی پا بکشید تا موجب زخم و پارگی پوست نشود.

آیا می توان از سنگ پا برای صورت و گردن استفاده کرد؟

پوست صورت و پوست گردن از همه قسمت های بدن حساس تر می باشد. و اگر فشار روی این قسمت ها وارد شود پوست صورت و گردن قرمز شده و پوست دچار خراشیدگی می شود. برای صورت و گردن باید از سنگ پای دو طرفه استفاده کرد و از طرف نرم سنگ پا ، برای صورت و گردن استفاده نمود. سنگ پا را به شکل دورانی و به مدت ۱۵ ثانیه روی پوست بمالید. اگر احساس کردید که پوست سوزش دارد و یا قرمز شده است سریعاً سنگ پا را کنار بگذارید. وقتی به صورت و گردن سنگ پا زدید بعد از آن با آب گرم خوب شسته بعد از مرطوب‌کننده استفاده نمایید. دقت کنید فقط هفته ای یک بار از سنگ پا برای صورت و گردن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   تاثیر شیرینی روی جوش صورت

سنگ پا چگونه از سنگ پا استفاده کنیم؟

استفاده نادرست از سنگ پا می تواند باعث خونریزی پوست شود و سبب ایجاد عفونت‌های پوستی شود. پس بهتر است نحوه صحیح استفاده از سنگ پا را خوب یاد بگیریم :

۱- آماده سازی پوست

ابتدا پوست را به مدت ۵ دقیقه در آب گرم خوب خیس دهید. سنگ پا را هم به مدت ۵ دقیقه خیسانده و بعد مورد استفاده قرار دهید.سنگ پای خشک باعث می شود پوست کنده شود.

۲- لایه برداری

بعد از اینکه پوست خوب مرطوب شد آن را با حوله خشک کرده و بعد سنگ خیس خورده را به آرامی و به شکل دورانی روی پوست بمالید.باید این کار را درست انجام دهید تا پوست های مرده از بین بروند. به مدت ۲ تا ۳ دقیقه این کار را انجام دهید.

۳_ خشک کردن پوست

بعداز لایه برداری با سنگ پا پوست را با آب شسته و با حوله خشک کنید.و مرطوب‌کننده را خوب روی سطح پوست بمالید.

۴_ سنگ پا را تمیز کنید

بعد از اینکه از سنگ پا استفاده کردید باید سنگ پا را خوب شسته و خشک کنید. شما با آب و صابون می توانید سنگ پا را تمیز کرده خشک کنید و در جای خشک نگه داری نمایید.

نگه داری از سنگ پا

  • بعد از استفاده سنگ پا آن را زیر آب روان گرفته و با مسواک خوب منافذ آن را تمیز کنید.البته با کمی صابون این کار را انجام دهید.
  • از سنگ پای مختص خودتان استفاده کنید .
  • برای خشک کردن سنگ پا آن را در جای خشک و دور از رطوبت نگه داری کنید.
  • برای تمیزی عمقی سنگ پا آن را ۵ دقیقه در آب داغ بجوشانید و در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.
  • بهتر است از سنگ پای تازه استفاده کنید ، چون سنگ پا بعد از گذشت زمان فرسوده شده و صاف می شوند و خاصیت خود را از دست می دهند.

کلام پایانی اینکه برای داشتن پا های نرم و لطیف و بدون ترک بهتر است از سنگ پا استفاده کنید. دقت کنید که از سنگ پا درست استفاده کنید چون سنگ پا خشن و زبر است و امکان دارد پوست را تحریک کند. اگر پوست شما مشکل جدی دارد سعی کنید از سنگ پا استفاده نکنید. امیدواریم از مطالب آموزنده مجله زیبای آرانیک نهایت استفاده را برده باشید. ما با مطالب جدید و آموزنده همیشه در کنار شما خواهیم ماند پس شما هم در کنار ما بمانید.

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *