پلاسما جت

آیا ماندگاری نتایج پلاسما جت دائمی است؟

روش های زیادی امروزه در دنیا وجود دارد ، که برای زیبایی پوست افراد و از بین بردن آسیب های پوستی بسیار مفید است. چون زیبایی و جذابیت چهره اعتماد به نفس افراد را بالا می‌برد. پلاسما جت جدید ترین روش های زیبایی و جوانسازی پوست است. این روش چین و چروکهای ریز و درشت پوست را از بین می برد. و زخم های پوستی را ترمیم می کند. این روش همین طور افتادگی پلک و چین و چروکهای اطراف آن بسیار موثر می باشد ،  البته از این روش برای از بین بردن اشکالات بینی و فرم دهی به آن استفاده می کنند. پلاسما جت کم عارضه و غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست می باشد ، که بدون جراحی و برش ،  آسیب های آن را بر طرف می سازد. دوره نقاهت کم بوده و طول جلسات پلاسما جت بسیار کوتاه می باشد. این دلایل باعث شده پلاسما جت به یکی از محبوب ترین روش های دنیا تبدیل شود. در کلینیک های معتبر این عمل را انجام می دهند تا برای مدتی طولانی زیبایی و جوانی را به چهره افراد برگردانند. پلاسما جت می تواند چین و چروکهای ایجاد شده در نواحی مختلف صورت را از بین ببرد ، چون باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست شده افتادگی و چین و چروک پوست را از بین می برد. همچنین شل شدگی و افتادگی پلک را بهبود می‌بخشد. ما در مجله زیبایی آرانیک برایتان درمورد ماندگاری پلاسما شرح خواهیم داد.

ماندگاری پلاسما جت چقدر است؟

چون در این روش تغییرات بنیادین در پوست ، پلک یا بینی فرد ایجاد نمی شود و تنها مشکلات ظاهری که مربوط به پوست این قسمت است را برطرف می کند ، ماندگاری پلاسما جت از جراحی کمتر می باشد. البته ماندگاری این روش از روش های غیر تهاجمی مثل ، تزریق بوتاکس ، تزریق ژل و تزریق چربی و…. بیشتر خواهد بود. زمان ماندگاری این روش بسته به این دارد که پلاسما جت برای کدام ناحیه از چهره قرار است استفاده شود . تحقیقات نشان داده که پلاسما جت 3 سال ماندگاری دارد. پس شما می توانید به عنوان روشی با اثرات طولانی مدت بر روی آن حساب باز کنید.

عوامل موثر بر ماندگاری پلاسما جت

  • سن : در سنین بالاتر معمولا چین و چروک ها یا افتادگی های نواحی مختلف شدیدتر می باشد ، درمان آن ها کمی مشکل تر خواهد بود. پس ماندگاری این روش بستگی به این دارد که در چه سن و سالی برای درمان اقدام کرده اید وقتی در سنین پایین از درمان پلاسما جت استفاده کنید ، این چین و چروک و خفیف بودن آسیب های پوست و انعطاف پذیری پوست باعث می شود ماندگاری بیشتری داشته باشد. هر چه سن بالاتر برود پوست چربی خود را کم کم از دست می دهد ، و ترمیم آن دشوارتر خواهد بود پس در سنین بالا نتایج پلاسما جت روی پوست کوتاه تر خواهد بود. در سنین نوجوانی برای پلاسما جت اقدام نکنید چون هورمون ها در این سن به تعادل نرسیده اند و تغییرات چهره و پوست زیاد می باشد در نتیجه پلاسما جت تحت تاثیر هورمون ها قرار می گیرند و به ثبات نمی رسند پس در سن زیر 18 سالی ماندگاری این روش به زیر یک سال می رسد. پزشکان  به این نتیجه رسیده اند که سن مناسب برای درمان پلاسما جت 20 تا 70 سال است.
  • نوع پوست: پوست افراد هم روی پلاسما جت تاثیر می گذارد. اگر پوست فرد چرب ، خشک ، و معمولی باشد در ماندگاری آن اثر دارد . البته میزان انعطاف پذیری پوست نیز بر ماندگاری اثر دارد. پزشک قبل از درمان پلاسما جت پوست فرد را معاینه کرده و با توجه به نوع پوست او تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان را تعیین می‌کند.
  • میزان آسیب: مدت زمان ماندگاری پلاسما جت بسته به میزان افتادگی یا چین و چروک چهره فرد متفاوت خواهد بود. برای درمان چین و چروک و افتادگی های خیلی شدید نمی توان از پلاسما جت درمان کامل داشت ، پس پزشک  پیشنهاد می کند از روش جراحی استفاده کند. در صورتی که آسیب فرد خفیف یا متوسط باشد ، مدت زمان ماندگاری بیشتر خواهد شد.

دلیل ایجاد آسیب

اگر افتادی و چین و چروک موجود در چهره افراد به خاطر افزایش سن یا عوامل طبیعی باشد ، ماندگاری نتایج بیشتر خواهد بود چون هنوز پوست ترکیبات طبیعی خود را به طور کامل از دست نداده و می توان با تقویت آنها نتیجه بهتری گرفت. دلیل آسیب در پوست به خاطر ، مصرف سیگار و قلیان ، صرف الکل و برخی از بیماری های پوستی می باشد. پلاسما نمی تواند برای مدت طولانی آن ها را برطرف کند ، بخصوص بعد از انجام پلاسما جت مصرف این مواد یا بیماری ادامه داشته باشد.

محل درمان

این روش را می توان برای درمان آسیب های موجود در نواحی مختلف چهره مورد استفاده قرار داد. پس در قسمتی که با پلاسما جت درمان می شود ماندگاری نتایج موثر خواهد بود. پلاسما جت پلک یا بینی حدود سه سال ماندگاری دارد. در بخش های خط اخم ، خط لبخند و…می توان تا 5 سال به ماندگاری نتیجه امید داشت.

تکنیک مورد استفاده برای درمان

پزشکان مختلف در کلینیک ها از روش های متفاوت و متنوعی برای پلاسما جت استفاده می کنند ، که ماندگاری آن ها بیش از 5 تا 7 سال می باشد. البته شیوه کلی انجام پلاسما جت یک سان است اما در شیوه تابش پلاسما ، انتخاب محل تابش ،  نوع دستگاه پلاسما جت و تعداد نقاط درمان تفاوت هایی وجود دارد که باعث تفاوت در تکنیک های پلاسما جت می شود.

پلاسما جتتعداد جلسات درمان

قبل از عمل پزشک ممکن است با توجه به شرایط فرد بیشتر از یک جلسه پلاسما جت را برای او توصیه کند ، برای اطمینان از برطرف شدن کامل آسیب و تاثیر گذاری پلاسما می باشد. در بعضی مواقع پزشک برای تثبیت نتیجه و افزایش زمان ماندگاری این جلسه اضافه را توصیه می کند. معمولا جلسه تثبیتی 8 هفته بعد از اولین جلسه خواهد بود. و در مواردی فاصله پلاسما جت بسته به تشخیص پزشک بین 1 تا 2 ماه خواهد بود.

مراقبت های پس از عمل

بعد از عمل پلاسما جت پزشک به شما توصیه می کند که ، محل درمان را تمیز نگه دارید ، از نور خورشید دوری کنید ، از وسایل آرایشی استفاده نکنید ، خودداری از فشار یا ماساژ دادن ناحیه درمان و دوری از محیط های آلوده ، که باید توجه ویژه کرد. چون در افزایش زمان ماندگاری بسیار مهم است . و اگر این موارد را رعایت نکنید به نتیجه دلخواه نخواهید رسید و ماندگاری نتیجه کوتاه خواهد بود.

سبک زندگی

افرادی که مرتب افزایش و کاهش وزن داشته باشند انجام پلاسما جت ماندگاری کمتری خواهد داشت. چون در اثر تغییرات وزن مداوم پوست آنها حالت ارتجاعی خود را از دست داده و شل شده و درمان کار سخت می شود پس سبک زندگی پیش و بعد پلاسما جت تاثیر زیادی در ماندگاری آن دارد. افراد سیگاری هم نمی توانند نتایج طولانی مدت را انتظار داشته باشند. در افراد غلظت خون نیز باعث از بین رفتن طراوت و شادابی می شود. و اگر مصرف سیگار را بعد از پلاسما جت قطع نکنند  ، در مدت کوتاهی احتیاج به ترمیم پیدا خواهد کرد.

رژیم غذایی

نمی توان تاثیر رژیم غذایی را نادیده گرفت هر چند رژیم غذایی در ماندگاری نتایج اثر گذار نمی باشد. اگر رژیم غذایی با حجم زیادی از غذاهای چرب ، شور یا شیرین ، باشد باعث ایجاد آسیب درپوست می شود. بعد از عمل پلاسما جت این رژیم ها همچنان بر روی سطح پوست تاثیر منفی می گذارد و نتایج عمل را تحت تأثیر قرار می دهد.

پلاسما جتهزینه پلاسما

پلاسما جت نسبت به جراحی و لیزر درمانی ، روش کم هزینه ای است . تخصص و مهارت پزشک در هزینه های آن موثر خواهد بود. و عواملی نظیر نوع دستگاه ، تکنیک درمان و شدت آسیب و همین طور سن و تعداد جلسات از عوامل موثر در تعیین هزینه پلاسما جت می باشد.

آیا بارداری می تواند بر نتایج پلاسما جت تاثیر بگذارد؟

انجام پلاسما جت در زمان بارداری و شیردهی ممنوع است. چون پلاسما امکان دارد بر روی جنین تاثیر منفی بگذارد. و اگر قبل از بارداری این کار را انجام داده اید تغییرات هورمونی و بدنی این دوران بر روی نتایج آن تاثیر می گذارد پس بهتر است عمل پلاسما جت را به بعد از بارداری موکول کنید.

در پایان باید گفت که: پلاسما جت یکی از روش های زیبایی صورت است که ، عوارض آن کم بوده و نتایج بسیار خوبی دارد فقط برای ماندگاری نتیجه باید به توصیه های پزشکی قبل و بعد عمل و اصلاح سبک زندگی اهمیت زیادی داد تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. بهتر است قبل از اینکه چین و چروک ها شدید شوند ، برای درمان آنها با پلاسما جت اقدام کنید تا اثرات آن  برای مدت طولانی تری باقی بمانند. برای انجام این روش پزشک ماهر و کلینیک مجهز دارای دستگاه های بروز دنیا می تواند نتیجه عمل پلاسما جت را طولانی کند. از مصرف دخانیات دوری کنید چون عوارض بدی روی پوست صورت می گذارد و پلاسما جت نمی تواند برای مدت طولانی آنها را بر طرف کنند. پس می توان با مراقبت از پوستی که عمل پلاسما جت روی آن صورت گرفته نتایج ماندگاری را بالا برد و با مصرف غذاهای سالم و سبک زندگی درست و به دور از استرس پوستی با طراوت و زیبایی داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *