11 نکته شستشوی صورت آرایش شده؛ روش صحیح شستن صورت آرایش شده را بیاموزید

شستن صورت

در صورتی که آرایش صورت به مدت زیادی باقی بماند و آن را پاک نکنید و شب ها با آن بخوابید این مواد آرایشی به مرور زمان منافذ پوست را مسدود کرده و پوست پیر و چروک می گردد، به همین دلیل شستن صورت از اهمیت زیادی برخوردار است و علاوه بر تمیزی صورت و باز نمودن منافذ آن به حفظ سلامت و جوانی پوست کمک می کند. اما شستن صورت آن طور که به نظر می رسد چندان هم کار آسانی نیست و باید این کار به روش صحیح انجام شود، شستن صورت با آب خالی نمی تواند آلودگی ها و مواد آرایشی را از روی صورت پاک کند و برای این امر به یک شوینده مناسب نیز نیاز است و همچنین روش شستن و زمان آن نیز اهمیت دارد تا نتیجه دلخواه کسب گردد، در ادامه مطلب بیشتر در مورد روش صحیح شستن صورت آرایش شده صحبت می کنیم.

چگونگی شستن صورت آرایش شده 

هنگام شستن صورت مواردی نظیر تکرار شستشو، زمان شستشو، مدل و نوع مواد شوینده ای که به کار گرفته می شود بسیار مهم است و در صورتی که این موارد به درستی انجام نشود نه تنها شستشوی صورت مفید واقع نشده است بلکه سبب صدمه دیدن پوست صورت نیز می گردد. برای انجام یک شستشوی صحیح صورت به موارد زیر باید توجه داشت تا بتوانید همچنان سلامت پوست خود را حفظ کنید و مانع از مبتلا شدن به مشکلات پوستی نظیر آکنه و التهاب پوستی گردید.

  • مناسب ترین مواد جهت پاک کردن و شستشوی صورت آرایش شده
  • چگونگی شستن صورتی که آرایش دارد.
  • بهترین زمانی که باید صورت آرایش شده و آرایش نشده را شست.

بهترین شوینده برای پاک کردن آرایش صورت 

معمولا بسیاری از افراد برای پاک کردن آرایش از روی صورت خود از دستمال مرطوب استفاده می کنند چرا که استفاده از آن راحت بوده و افراد به استفاده آن‌ تمایل دارند اما باید توجه داشته باشید که استفاده از دستمال مرطوب در شرایطی که شوینده مناسبی در اختیار ندارید و یا وقت کافی برای شستن صورت ندارید و یا مواردی از این قبیل مناسب است اما استفاده زیاد و مداوم از آن برای پوست زیان بار بوده و ممکن است مشکلاتی مانند خشکی پوست را در پی داشته باشد ، پس اگر جزو افرادی هستید که همیشه برای پاک کردن صورت خود از دستمال مرطوب استفاده می کنید بدانید دارید به پوست خود آسیب های زیادی وارد می کنید و این کار را متوقف نمایید.

حتما بخوانید:   روش خوابیدن صحیح و اهمیت آن در سلامتی

 

بهتر است مواد شوینده را به همراه آب برای پاک کردن آرایش صورت خود استفاده کنید تا اثر گذاری بهتری داشته باشد، می توانید به این منظور از آب و صابون، میسلار واتر، ژل شستشو و شوینده هایی از این قبیل استفاده کنید که هر کدام از آن ها می تواند انتخاب مناسبی برای پاک کردن آرایش صورت باشد. تنها در خرید صابون دقت کافی را داشته باشید و از هر صابونی استفاده نکنید بهتر است در این رابطه با یک متخصص پوست مشورت کنید  زیرا صابون انتخابی شما نباید سبب خشکی پوست گردد، پوستی که در معرض مواد آرایشی بوده احتمال مسدود شدن منافذ آن زیاد است بنابراین صابون مورد استفاده باید بتواند این منافذ را به خوبی باز کند و همچنین آن را به خوبی مرطوب نماید.

 

میسلار واتر

یکی از مواد شوینده که صورت را تمیز می کند میسلار واتر است که نه تنها آلودگی ها و چربی ها را از بین می برد تا حدی نیز پوست را آبرسانی می کند، جهت تاثیر گذاری بهتر میسلار واتر اجازه دهید به مدت کوتاهی روی صورت باقی بماند.

پیش از آنکه شوینده ای برای پاک کردن صورت خود خریداری نمایید به نوع پوست خود توجه نمایید و متناسب با آن خریداری کنید تا بهترین نتیجه را از مصرف آن بگیرید. برای افرادی که پوست معمولی دارند استفاده از یک پاک کننده بر پایه آب بسیار مناسب است این افراد حتی می توانند از روغن های پاک کننده نیز استفاده کنند اما افراد دارای پوست چرب، آب و صابون یا ژل شستشو برای آن ها نتیجه بهتری در پی دارد و پاک کننده های کرمی و ملایم برای کسانی که پوست خشکی دارند توصیه می شود.

شستن صورت چگونگی شستن صورتی که آرایش دارد 

برای پاک کردن آرایش صورت وقت گذاشتن کافی و دقت حین شستشو از اهمیت خاصی برخوردار است و شاید مهمترین مرحله شستشو نیز باشد، برای شستن صورت عجله نداشته باشید و هرچه کندتر پیش روید بهتر خواهد بود به خصوص برای آرایش چشم، هنگامی که ماده شوینده مورد نظر خود را روی صورت می مالید چند دقیقه صبر کنید و بعد آن را شستشو دهید. زمانی که چند دقیقه صبر می کنید خواهید دید که مواد آرایشی نرم تر شده و به راحتی از روی صورت پاک می گردد اما اگر بلافاصله بعد از مالیدن مواد شوینده شروع به شستن آن‌ کنید نه تنها مواد آرایشی به خوبی پاک نشده و مقداری از آن روی صورت باقی می ماند بلکه فشار و اصطکاک زیادی نیز به پوست وارد می شود.

حتما بخوانید:   پانچ صورت چیست ؟ هزینه ، عوارض و فواید ، رفع جای جوش صورت ، با پانچ

هنگام شستشوی صورت از شستن لبه های پلک غافل نشوید چرا که اکثرا این قسمت را به خوبی نمی شویند و همین باعث بروز چین و چروک اطراف چشم شده و حتی می تواند در مواردی سوزش چشم را در پی داشته باشد. خانم ها زمانی که آرایش می کنند معمولا مقداری از مواد آرایشی را به خط موی نزدیک پیشانی نیز منتقل می کنند بنابراین هنگام شستشوی صورت موها را عقب دهید و خط موی را نیز به خوبی تمیز کنید، بی توجهی به این قسمت هنگام شستشو و یا عدم شستشوی مناسب می تواند موجب صدمات زیادی به آن گردد و حتی صدمات زیادی به موهای فرد نیز وارد می کند.

پدهای آرایشی برای شستن صورت 

برای شستشوی صورت بهتر است از پدهای آرایشی استفاده کنید تا گلوله های پنبه ای چرا که هنگام‌ پاک کردن صورت با پنبه این احتمال وجود دارد که پرزهای آن روی صورت باقی بماند در نتیجه آلودگی ها به خوبی پاک نشده و مقداری روی صورت باقی می ماند. به هر میزان که برای پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت از یک ابزار و پاک کننده مناسب و راحت تر استفاده کنید به همان میزان مواد آرایشی به راحتی و به طور کامل از روی پوست پاک شده و فشار و صدمه ای به آن وارد نمی شود همچنین به یاد داشته باشید پس از هر بار شستن صورت از مرطوب کننده استفاده کنید تا آسیب های پوستی را به حداقل برسانید.

شستن صورت بهترین زمانی که باید صورت آرایش شده و آرایش نشده را شست 

در طول روز پوست هر فردی در معرض عوامل خارجی و آلودگی های بسیاری قرار دارد که می تواند منافذ پوست را مسدود کنند و پوست به مرور چرب گردد بنابراین بهترین زمان برای شستن صورتی که آرایش شده شب ها قبل از خواب است این مسئله در مورد صورت آرایش نشده نیز صدق می کند چرا که تنها مواد آرایشی نیست که به پوست فرد آسیب وارد می کند و پوست فرد همواره در معرض آلودگی ها قرار دارد.

همچنین صبح هنگام بیدار شدن نیز یکی از بهترین زمان ها برای شستن صورت است چرا که شب هنگام نیز صورت فرد به مدت زیادی روی بالش قرار می گیرد و باکتری و آلودگی های آن به صورت منتقل می شود و همچنین عرق کردن و نرسیدن هوا به قسمتی از صورت که روی بالش قرار دارد نیز موجب آلودگی بیشتر آن می شود پس صبح که از خواب بیدار می شوید پیش از انجام هر کاری صورت خود را به خوبی بشویید. با این وجود هر ساعتی در طول شبانه روز احساس کردید که لازم است صورت خود را بشویید، حداقل دوبار در طول روز شستشوی صورت لازم است. بسیاری از افراد در طول روز به ورزش کردن می پردازند و یا در معرض هوای گرم و خشکی هوای سرد قرار دارند و بسیاری موارد دیگر که سبب می شود تا فرد تمایل داشته باشد صورت خود را به دفعات بیشتری شستشو دهد، برخی افراد هستند که بعد از ورزش کردن در سالن های ورزشی دوش نمی گیرند و همین خود عاملی برای نشستن باکتری ها روی بدن و صورت است بنابراین کسانی که به ورزش کردن مشغول هستند حتما پس از اتمام کار صورت خود را بشویند تا باکتری، عرق و آلودگی ها را از روی آن پاک نمایند و پوستی تمیز و سالم داشته باشند.

حتما بخوانید:   علائم پوستی یائسگی ؛ دلایل ، انواع و درمان

 

بسیاری از افراد برای پاکسازی و مراقبت از پوست خود به عرق کردن در سونا یا حمام های داغ روی می آورند اما برخی از این افراد به خشک شدن عرق روی صورت و نیز ماندن مواد شور پس از ورزش خود بی اعتنا هستند و نه تنها از ورزش خود نتیجه مثبتی کسب نمی کنند بلکه نتایج عکس حاصل می گردد و تحریک و قرمزی پوست یا آلودگی آکنه ها و مسدود شدن منافذ صورت را برای آن ها به دنبال دارد پس بعد از انجام ورزش خود در سالن های ورزشی از شستن صورت خود غافل نشوید.

 

شستن صورت آرایش شده یکی از برنامه های همیشگی بانوان است با این حال به درستی انجام نمی شود، بهترین نحوه شستن صورت این است که با ملایمت و آرامی انجام گیرد و نیز وقت کافی برای انجام آن گذاشته شود به هر میزان وقت بیشتری بگذارید و از شوینده ای مناسب استفاده کنید صورتی سالم و تمیز تر خواهید داشت.ما در مجله زیبایی آرانیک درباره شستن صحیح صورت آرایش شده شرح خواهیم داد.

 

دسته بندی: مجلهبرچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *